Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CestováníJídlo a pití

Emirates na palubách svých letadel servíruje ojedinělé šampaňské: Dom Pérignon Vintage 2003 Plénitude 2

Letecká společnost Emirates na základě exkluzivní dohody o servírování luxusní značky šampaňského Dom Pérignon na palubě svých letounů nově nabízí cestujícím ve First Class na vybraných linkách až do konce října speciální ročník – Dom Pérignon Plénitude 2 (P2).

Výjimečně vzácný ročník 2003 P2 je limitovanou edicí, která je součástí oceňovaného portfolia exkluzivních vín, šampaňského a lihovin společnosti Emirates.

Dom Pérignon je jedním z nejuznávanějších a nejluxusnějších šampaňských na světě a Emirates je jedinou leteckou společností, která má exkluzivní smlouvu na jeho podávání na palubě. V 17. století benediktinský mnich Dom Pierre Pérignon měl ambici vytvořit “nejlepší víno na světě”. O tři století později se ročníky Dom Pérignon stále vyrábějí z těch nejlepších hroznů z panství. Každý ročník má svůj vlastní styl a jedinečnost, která spočívá ve způsobu, jakým se postupně vyvíjí a zraje. Sklepmistr Vincent Chaperon označuje tyto časové úseky jako “plénitudy”, přičemž plénituda 2 představuje sekundární fázi aromatických látek, které se postupně vyvinuly. Po téměř 15 letech pomalého zrání ve sklepích Dom Pérignon popisuje Plénitude 2 jako “širší, hlubší, delší, intenzivnější a rovněž obdařenou prodlouženou životností.”

Plénitude 2 je bohaté a mnohovrstevnaté víno s komplexní spirálou vůní, které se po čase ve sklenici odhalují. Nejprve se objeví jemnost lipového dřeva, pak zvýrazněná mineralita, poté sušené meruňky a jablka spolu s kandovanými malinami a fíky. Následuje pak citronová verbena, rozmarýn, bílý pepř, tmavé koření a kořen lékořice. Ty se ve sklenici rozvinou do hlubokého a minerálně laděného harmonického buketu. Živá, ale velkorysá chuť, silná a přesná s velkou energií vede ke kořenitému a slanému závěru.

Cestující ve First Class mohou zjistit, zda se na jejich letu bude podávat Plénitude 2, na stránce www.emirates.com nebo v aplikaci Emirates v části “Co se podává na Vašem letu”.

Za posledních 16 let společnost Emirates investovala do svého vinařského programu více než 1 miliardu dolarů a nakupuje výjimečná vína již v ranném stádiu, aby je nechala vyzrát a umožnila jim plně rozvinout jejich potenciál před podáváním na palubě. Vinotéka Emirates se nachází ve Francii a v současné době je v ní uloženo 6,5 milionu lahví kvalitních vín, z nichž některá budou připravena k ochutnání až v roce 2035. Společnost Emirates v současné době nabízí na palubě svých letadel 37 různých druhů francouzských vín a šampaňského. Červená vína z Bordeaux v Business Class zůstávají ve sklepě společnosti Emirates v průměru 8-10 let, zatímco vína vyhrazená pro First Class se podávají v průměru až 12-15 let po zakoupení. Společnost Emirates má také kolekci ročníkových vín, do které patří Château Margaux 2004, Château Cos d’Estournel 2005 a Château Montrose 2005.

Jako doplněk ke kolekci vín a šampaňského nabízí společnost Emirates na palubě také lákavou nabídku lihovin zahrnující směs specializovaných, ručně vyráběných značek, ale i oblíbených a vyhledávaných lihovin, jako je například koňak Hennessy, podávaný ve všech letových třídách.

Více informací o nabídce nápojů společnosti Emirates najdete zde.

Zdroj a foto: Emirates

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *