Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Horkýže Slíže nazpívali ústřední song k filmu Indián

„Ty víš, že se chovám tak, jak se chovám,“ zpívá se v nové písni slovenské rockové kapely Horkýže Slíže, která se stala titulním songem k novému filmu Indián. Česko-slovensko-polský snímek režiséra Tomáše Svobody, který představí v hlavní roli Karla Rodena, do kin vstoupí už 22. září.

„První nápady přišly už v roce 2018, kdy jsme vymysleli první řádky textu. Konkrétně náš prodejce merche slyšel, jak si dvě ženské povídají, že kdyby se ona nechovala tak, jak se chová, a kdyby se on nechoval tak, jak se chová… V roce 2020 nás tvůrci filmu Indián oslovili, že chtějí písničku. A my jsme jim dali ‚Ty víš, že se chovám tak, jak se chovám‘, protože se nám textově do Indiána hodila,“ vysvětlil zpěvák kapely Kuko.

Song najdou diváci na posledním albu Horkýže  Slíže s názvem Alibaba a 40 krátkých songů 2. Kapela k tomu přizpůsobila i jejich intro aktuálních koncertů s indiánskou tématikou. „Když jsem byl menší, miloval jsem hrát si na Indiány. Všichni na mě volali Tašunko Sabo – původně to byl Tashunko Sapa. Byl jsem moc hrdý na toto indiánské jméno. Trhal jsem babiččinu kohoutovi peří z ocasu a dával si ho za uši a do vlasů,“ zavzpomínal kytarista Mário Sabo.

A proč producent Patrizio Gente oslovil právě tuto skupinu? „S Horkýže Slíže se znám roky. Jsme v podstatě jako rodina, protože jsme spolu každý týden na koncertech. Od koho chceme titulní píseň tak bylo jasné. Jejich texty nejsou obyčejné, je potřeba se nad nimi zamyslet, najít v nich kouzlo a pravdu. Proto jsem rád, že píseň zařadili i do playlistu na koncertech, kde se stala velmi oblíbenou mezi fanoušky a zpívají ji s kapelou,“ vysvětlil producent.

V koprodukční komedii Indián se kromě Vicy Kerekes a Karla Rodena představí také Martin Myšička, Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Štěpánka Fingerhutová, Jaroslav Dušek, Ester Geislerová, Vlado Černý, Anna Šišková, Jiří Dvořák, Tomáš Měcháček, Martin Pechlát, Eva Leimbergerová, Zdeněk Maryška, Tomáš Matonoha, Eva Landlová, Zuzana Kraváriková, Oliver Oswald, Daniel Olbrychski, Marta Zmuda Trzebiatowska, Magdalena Niec či Przemyslav Kapsa.

Režie se ujal Tomáš Svoboda. Scénář napsali Tomáš Svoboda a Patrizio Gente. Za kameru se postavil na Českého lva nominovaný David Ployhar (Fotograf, 2015).

Komedie Indián vypráví o hektickém životě zaneprázdněného finančníka Ondřeje Jonáše (Karel Roden) a jeho rodiny, do kterého vstoupí duch umírajícího indiánského náčelníka (Daniel Olbrychski).

Ondřej je tvrdý obchodník a arogantní workoholik. V Praze vede velkou, úspěšnou firmu. Smyslem jeho života jsou peníze. Ondřej právě v Nebrasce dojednal životní obchod s bohatým investorem, který na okraji Prahy zafinancuje výstavbu luxusních rezidencí. Na cestě z Ameriky letadlo přelétána nad rezervací, kde právě probíhá pohřeb indiánského náčelníka. Duch indiána stoupající k nebi narazí do letadla a nedopatřením se vtělí do Ondřeje. A tento duch má o Ondřejově životě a jeho hodnotách rozhodně odlišné představy. Ráno doma Ondřeje probudí velmi neodbytný hlas v jeho hlavě. Hlas, který se rozhodl mu pomoci a změnit ho. Ondřej se však nezvanému návštěvníkovi nehodlá jen tak vzdát. Každodenní pracovní a rodinné problémy dostávají nový rozměr nejen pro Ondřeje, ale i pro jeho rodinu a kolegy. Mezi Ondřejem a duchem začíná neúprosný, divoký souboj plný situační komiky.

Foto: archiv filmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *