Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pitíZábava

Klobáskofest v pivovaru Velké Popovice s poslední letošní jízdou motoráku Kozel expres

Zpestřete si babí léto sobotním výletem za zábavou, poznáním, delikátními chutěmi a lákavými vůněmi. V malebném pivovaru Velké Popovice nedaleko Prahy se 24. září od 10 do 17 hodin koná tradiční Klobáskofest.

Klobáskofest proběhne nejen v areálu pivovarského parku, ale mimořádně bude zpřístupněn také prostor pivovarského nádvoří. K mání budou klobásové speciality, včetně veganských klobásek, spousta dalších dobrot a čerstvé pivo Velkopopovický Kozel přímo od zdroje. Připraveny jsou soutěže, živá hudba a škola čepování s tiskem do pivní pěny.

Během Klobáskofestu se můžete vydat na oblíbené prohlídky pivovaru Velké Popovice rozšířené o ochutnávku piva z Volby sládků zvaného Vítěz – jeho receptura totiž zvítězila mezi desítkami vzorků v soutěži domovarníků. Jde o pivo historického stylu „grisette“, které uvařil domácí sládek Martin Bříza. Tento typ piva pochází z francouzsko-belgického pohraničí a v minulosti jej měli v oblibě zejména horníci jako osvěžení po těžké šichtě.  Pivo Vítěz s charakteristickou bylinkovou svěžestí vám zpříjemní zářijové dny babího léta. Během prohlídky se mimo jiné dozvíte mnoho zajímavého z minulosti i současnosti pivovaru, zjistíte, jak a z čeho se vaří poctivé velkopopovické pivo, z ležáckých sklepů projdete téměř 40 metrovým tunelem do stáčíren lahví a sudů. Na závěr pozdravíte živého maskota pivovaru kozla Oldu. Vstupenky doporučujeme zakoupit předem online na  https://www.kozel.cz/#pivovar/kozel-prohlidka

Klobáskofest bude zároveň poslední letošní příležitostí vychutnat si jízdu vláčkem Kozel expres – speciálním motorákem z řady 810 v retro nátěru z 80. let, který vyjíždí v 10.15 hodin z pražského Hlavního nádraží a odveze vás přímo do pivovaru. Plné jízdné z Prahy činí 100 Kč za osobu. Během dne bude vláček pendlovat mezi zastávkami Strančice – Velké Popovice v ceně 50 Kč v jednom směru. Jízdenky můžete zakoupit předem na webu https://tickets.prazdroj.cz/kozel-expres

A před cestou domů nezapomeňte navštívit Kozlí obchůdek, kde si mimo originálních pivních suvenýrů můžete koupit také čerstvě stočené velkopopovické pivo v jednolitrových patentních lahvích.

Zdroj a foto: www.kozel.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *