Kuchaři se vypraví za hranice a svedou československý Souboj na talíři!

Souboj na talíři pokračuje třetí zastávkou, na které však bude jeden ze tří nerozlučných kamarádů a špičkových kuchařů chybět. Radek Kašpárek prohrál kuchařský souboj s Přemkem Forejtem a na příští lokalitu do Vysokých Tater se musel vypravit po svých. Protože do termínu příštího Souboje to nemůže stihnout, bude za něj však muset zaskočit někdo jiný. Kuchařský rondon obleče Gabo Kocák a na kuchaře tím pádem čeká nefalšovaný, československý souboj.

I v tomto případě je vyzyvatelem Jan Punčochář. Jelikož v sázce je národní čest, nebude však tentokrát jenom nečině přihlížet, ale přidá ruku k dílu a Přemkovi ve vaření pomůže. Zadáním souboje jsou totiž brynzové halušky, slovenský národní klenot, s nímž je Gabo dobře obeznámený, tudíž má výhodu už jen díky svému původu. „Znám halušky a znám brynzu a hrozně se na to těším. Je to výzva, ale Přémo, já ti nic nedaruju, já musím tenhle souboj vyhrát a já ho taky vyhraju,“ vzkázal svému kolegovi Gabo Kocák.

Že některá základní surovina schází, jsou už diváci Souboje zvyklí. Tentokrát však jako kdyby chybělo úplně všechno. Kuchaři budou muset napřed někde najít brambory a potom si i opatřit čerstvou brynzu. A protože se jedná o ovčí sýr, který je nejlepší přímo ze salaše, kde jinde se k němu dostat než mezi ovcemi. Bača však nedá sýr zadarmo, takže to bude něco za něco. Pokud chtějí kuchaři dostat brynzu, budou muset napřed získat od ovcí základní výrobní surovinu – mléko. Bezprostřední reakci všech tří kuchařů na dojení ovcí můžete vidět ve videu.

Kdo v československé epizodě Souboje na talíři zvítězí? Bude to Slovenko, které zde hájí domácí barvy, nebo Česko, které se rozhodně nechce nechat porazit? Skončit mimo stupně vítězů tentokrát netouží ani jeden z kuchařů, protože trestem je vyložená lahůdka. Lahůdka, kterou by dobrovolně nechtěl ochutnat snad nikdo. Komu připadne nutnost ji přece jenom sníst? To se diváci dozví v úterý večer ve 21:40 na TV Nova a už teď na Voyo.

Zdroj a foto: Nova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *