Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Připravte si dnes kávu jinak: Jak funguje moka konvička?

Nedáte bez kávy ani ránu a při představě rozpustné 3v1 se vám kříží oči u kořene nosu? Potom se na chvilku zastavte a dovolte nám představit vám moka konvičku. Kávu z tohoto magického strojku bez zástrčky i bez baterií totiž schvalují i Italové.

Moka konvička není žádná novinka, kávu si v ní připravovaly už naše babičky. Její největší přednost je použití bez elektřiny. Je ideálním společníkem pro někoho, kdo si chce dokonalé italské espresso vychutnat třeba i během túry v horách.

Moka konvička, jinak také Italian coffee pot, kafetiera, macchinetta, bialettka nebo trochu legračním slovíčkem koťogó, které pochází z maďarštiny a znamená něco jako „bublat“. Káva z ní je někde mezi filtrem a espressem. Co se zrnek týče, můžete sáhnout jak po směsi robusty a arabiky, tak i po kávě jednodruhové.  Záleží, co máte raději, ale tenhle malý zázrak snese klidně i trochu víc upražení než obvykle. A jak přesně moka konvička funguje?

Více inspirací najdete na: https://tchiboblog.cz/moka-konvicka/

Návod na perfektní kávu v moka konvičce

  1. Spodní část konvičky naplňte až k ventilku vodou (filtrovaná voda může s chutí poměrně zamávat – zkuste).
  2. Namletou kávu nasypte do sítka, sklepněte, uhlaďte do rovna a otřete okraje do čista, aby v průběhu vaření neklesal tlak.
  3. Sítko vložte do spodní části konvičky, našroubujte horní část a pořádně utáhněte. Jinak hrozí, že se vaše káva může vlivem tlaku trochu proletět po okolí.
  4. Konvičku zahřívejte na středním plameni s otevřeným víkem, dokud nezačne vzlínat.
  5. Jakmile začne z pístu vytékat krémovitá pěna, snižte plamen na mírný a pozorujte, jak se horní část konvičky zvolna naplňuje vynikající kávou.
  6. Nezapomeňte taky poslouchat. Při dosažení zhruba 2/3 objemu horní části konvičky začne káva prskat a bublat – to je znamení, že je na čas sundat konvičku z plamene.
  7. Malou chvíli počkejte, než káva trochu uchladne. Vychutnávejte.

Co se může pokazit a jak to napravit
Může se stát, že bude chvilku trvat, než konvičku ovládnete, ale trénink dělá mistra a brzo si budete užívat kávu přesně podle svých představ. Naštěstí je na internetu k nalezení spousta návodů a na kávově zaměřených stránkách, jako třeba na Tchibo blogu najdete i spoustu tipů navíc.

  1.  Je-li káva příliš vodová a vyvzlíná příliš rychle, je potřeba příště zrnka namlít jemněji.
  2. Když je káva temně černá, nahořklá a vzlíná pomalu nebo nevzlíná skoro vůbec, je potřeba uvolnit sevření mlecích kamenů.
  3. Kávu do sítka nemusíte nijak na sílu pěchovat, je to naopak nežádoucí.

Každá moka konvička se liší v tom, kolik šálků si z ní připravíte. Proto si při koupi dobře rozmyslete, jestli budete kávu popíjet spíš sami, nebo vás na to bude víc.

Nezapomeňte ani na údržbu
Těsnění z horní části moka konvičky nevydrží navěky. Náhradní se dá sehnat třeba v e-shopech pražíren kávy v okolí. Nejjednodušší je prostě ho vzít do prodejny s sebou.

A na závěr ještě jeden možná tip, který se nebude moc líbit těm, kdo jsou posedlí čistotou. Hliníkovou moka konvičku uvnitř umýt můžete, ale rozhodně ji nedrhněte. Sami Italové tvrdí, že hnědá kávová patina na vnitřních stranách konvičky je žádoucí. Díky ní je každý další šálek kávy lepší a lepší.

Foto: archiv Tchibo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *