Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Mybelka radí, jak pečovat o kabelku z krokodýlí kůže

Kabelka se vzorem připomínajícím krokodýlí kůži je vrcholem elegance a jedna taková by měla být ve skříni každé ženy. Pokud si tu svou pořídíte od české značky Mybelka, zvolíte si sama tvar, barvu, podšívku a doplňky. Všechny chceme, aby nám naše oblíbené módní kousky vydržely dlouhé roky nebo ideálně navždy. Jak toho docílit u kožené kabelky? Jedině pravidelnou péčí. Své triky nám prozradila spolumajitelka značky Mybelka Agnieszka Kozlowská. Stačí dodržovat několik základních pravidel a vaše Mybelka se vzorem krokodýla se stane nesmrtelnou.

Prevence
Základem správné péče je prevence. Aby nám kabelka vydržela co nejdéle jako nová, musíme ji chránit před vodou a sluncem a nevystavovat ji zbytečně nepříznivému počasí. Kůže nemá ráda voda a kvůli nadměrnému vystavování slunečním paprskům bledne a ztrácí elasticitu. Pomoci zde může pravidelná impregnace, která zvyšuje elasticitu a voděodolnost kůže.

Skladování
I to, jak svou kabelku skladujete, je velice důležité. Když ji nenosíte moc často a ona tak tráví hodně času uložená ve skříni, může se snadno poškodit. Deformace se potom těžko napravují.  Nejlepším způsobem, jak zachovat její původní tvar, je kabelku vyplnit papírem a postavit ji nebo položit. Jednou za čas je dobré papír uvnitř kabelky vyměnit a nechat ji takzvaně provětrat. “Já si jednou za čas udělám takový kabelkový den. Vyměním všechny výplně a kabelky nechám vydýchat. Vypadají díky tomu stále jako nové,” doporučuje Agnieszka Kozlowská.

Nečistoty
Dlouhodobě perfektního vzhledu kůže dosáhneme jen pravidelným odstraňováním i drobných nečistot. Základem je nenechat špínu zaschnout a odstranit ji hned. “Naši kůži s krokodýlím reliéfem nejdříve zkuste očistit pouze navlhčeným bavlněným hadříkem a když to nepomůže, přidejte do vody trochu octa,” prozrazuje osvědčený trik opět Agnieszka Kozlowská.

Pravidelnost
I když na kabelce nejsou větší nečistoty nebo flíčky, přesto se musí jednou za čas otřít vlhkým hadříkem, vyčistit zvenku i zevnitř, a poté namastit a vyživit. Ideálně k tomu poslouží ricinový olej, včelí vosk nebo různé balzámy na kůži. Díky takové péči se naší kabelce vyhne popraskání kůže a bude se vždy krásně lesknout. Zbavíme se tím i menších škrábanců a nedokonalostí.

Zdroj a foto: https://www.mybelka.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *