Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Režisérka Alice Nellis do nového filmu Buko obsadila vlastního koně Láďu

Hrdinkou komedie Buko je Jarmila v podání vynikající Anny Cónové, ale hlavní roli od režisérky Alice Nellis dostal také kůň, kterého si s chutí a velkou trpělivostí zahrál její starokladrubský bělouš Rudolfo Estocada nazývaný též Láďa.

Láďa se narodil v roce 1999 v kladrubském Národním hřebčínu a již od mládí jej cvičil herec a zároveň chovatel koní Marian Roden. Ten sám si ve filmu Buko zahrál roli trenéra koní a cestu koně Ládi až k Alici Nellis popisuje takto: „Když jsem se rozhodl dát Láďu na zasloužený důchod, aby si užil volnosti s jinými koňmi, tak jsem zjišťoval, že si s nimi moc nerozumí a neustále čekal na člověka, prostě mu bylo s lidmi lépe…. Alici, Matěje a jejich děti jsem učil jezdit na jejich vlastním koni, ale byl to mladý koníček, který se sám potřeboval teprve učit a rozvíjet. Poměrně dlouho jsem zvažoval, jestli Láďu Alici přenechám jako jejich „učitele“. Když se přijeli na Láďu podívat, bylo rozhodnuto, Láďa byl šťastný, tak odjel do nového domova a je mu tam s tou velkou a krásnou rodinou dobře.“

A sama Alice Nellis ještě doplňuje: „Náš Láďa, kterého jsme od Mariana dostali na důchod, je už takový moudrý pán, který ví své. Většinu věcí už v životě viděl a zažil, takže i když jej něco trochu překvapí, obvykle to ustojí s důstojností. Samozřejmě někdy si umí postavit hlavu, ale i to dělá vcelku elegantně. Je to kůň, na kterém jezdím já – což znamená, že je to kůň, kterému já naprosto důvěřuji. K nám lidem je velmi shovívavý, což byl jeho celkový přístup k natáčení. Když jsme mu při přípravách poprvé projeli nad hlavou s obrovskou věží na velká světla a z druhé strany na něj mávali stříbrnými odrazkami, díval se na nás jako na blázny, se kterými bude muset být velmi trpělivý.“

Film Buko režisérky Alice Nellis vypráví o tom, že štěstí přeje připraveným a taky těm, kteří se svému strachu dokážou postavit. „Buko je o tom, že život je krásný.  Byť třeba ne na první pohled. O to víc je potřeba si to čas od času vzájemně připomenout,“ zve Alice Nellis diváky do kina.

V hlavní roli Jarmily se představí herečka Anna Cónová a dále se můžete těšit na Marthu Issovou, Petru Špalkovou, Jana Cinu, Martina Kubačáka, Lenku Termerovou, Mariana Rodena a Miroslava Krobota.

Natáčení filmu proběhlo převážně v Bořejově na Kokořínsku, ve stařičké chalupě, kterou objevil producent a zároveň architekt filmu Petr Fořt. Za chalupou je nádherná louka s výhledem na Bezděz, půvabné okolní lesy a háje. Podle Alice Nellis jde o projekt za odměnu: Krásnější místo na práci si asi nedokážu představit. Přípravy na film probíhaly tak, že jsme s nejužším štábem a rodinou odjeli přímo na místo a tam několik týdnů  pracovali na technickém scénáři a postupně se seznamovali s místními sousedy, kteří jsou mimochodem úplně báječní.

Producentem filmu je DORIAN Film – Petr Fořt, hlavním koproducentem Česká televize – kreativní producentka Helena Uldrichová a koproducentem Grimaldi Production – Mirka Grimaldi. Film Buko má premiéru naplánovanou na 29. září 2022 a do kin jej uvede distribuční společnost CinemArt.

Buko
Synopse:
Buko je kůň. A taky je to „dar z nebes“, který vypadá jako špatný vtip, protože jeho nová majitelka se koní bojí. Film Alice Nellis vypráví o tom, že štěstí přeje připraveným a taky těm, kteří se svému strachu dokážou postavit.

Jarmila se po ztrátě muže ocitne na životní křižovatce, kde se musí rozhodnout, zda zbytek života už jen trpělivě “přečká”, nebo se vzepře a vrhne se do dobrodružství s nejistým koncem. Navzdory dobře míněným radám svých dospělých dětí si zvolí druhou možnost. Tou je život na chalupě v romantické divočině uprostřed Máchova kraje, kde to měl rád především její muž. Ten jí navíc v závěti odkázal vysloužilého cirkusového koně Buka, což na první pohled vypadá jako drsný vtip, protože Jarmila se koní bojí. S pomocí sousedů se rozhodne vzniklé situaci postavit čelem a brzy zjišťuje, že i když to tak zpočátku nevypadalo, právě s tímhle koněm by se jí do života mohlo vrátit štěstí.

Scénář a režie: Alice Nellis
Dramaturg: Milena Jelinek a Martin Šulík
Kamera: Matěj Cibulka
Architekt: Petr Fořt
Kostýmy: Katarína Hollá
Střih: Filip Issa
Zvuk: Jiří Klenka
Hudba: Jan Ponocný – Cirkus Ponorka
Producent: DORIAN Film – Petr Fořt
Koproducenti: Česká televize – kreativní producentka Helena Uldrichová a Grimaldi Production – Mirka Grimaldi
Hrají: Anna Cónová, Petra Špalková, Jan Cina, Lenka Termerová, Martha Issová, Maya Kinterová, Josefína Strejčková, Martin Kubačák, Jana Oĺhová, Martin Šulík, Miroslav Krobot, Filip Menzel, Marian Roden

Země původu: Česká republika, Slovensko
Rok výroby: 2022
Přístupnost: pro všechny
Žánr:  komedie / drama
Verze: česká
Stopáž: 112 min
Premiéra: 29. září 2022

Foto: archiv A. Nellis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *