Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Režisérka Alice Nellis ve filmu Buko vypráví o tom, že život je krásný

Nový film Buko režisérky a scenáristky Alice Nellis má tento týden premiéru v kinech. Tato komedie vypráví o tom, že štěstí přeje připraveným a taky těm, kteří se svému strachu dokážou postavit. Podívejte se na video, v němž vás Alice Nellis a herci Anna Cónová, Martha Issová, Petra Špalková, Lenka Termerová, Jan Cina a Martin Kubačák zvou do kina.

Režisérka Alice Nellis diváky zve do kin slovy: „Já myslím, že se můžete přijít podívat na to, že život je krásný, i když třeba někdy na první pohled až tak krásný nevypadá.“ A Petra Špalková ještě dodává: „Film Buko je pro všechny věkové kategorie. Myslím, že sedmileté dítě i sedmdesátiletý člověk ošlehaný životem si v něm najde svoji linii, které bude důvěrně rozumět. Síla toho filmu je v tom, že nabízí hloubku i nadhled a to je pěkná kombinace.“

Hlavní hrdinkou filmu Buko je Jarmila, která se po ztrátě muže ocitá na životní křižovatce, kde se musí rozhodnout, zda zbytek života už jen trpělivě “přečká”, nebo se vzepře a vrhne se do dobrodružství s nejistým koncem. Navzdory dobře míněným radám svých dospělých dětí si zvolí druhou možnost. Tou je život na chalupě v romantické divočině uprostřed Máchova kraje, kde to měl rád především její muž. Ten jí navíc v závěti odkázal vysloužilého cirkusového koně Buka, což na první pohled vypadá jako drsný vtip, protože Jarmila se koní bojí. S pomocí sousedů se rozhodne vzniklé situaci postavit čelem a brzy zjišťuje, že i když to tak zpočátku nevypadalo, právě s tímhle koněm by se jí do života mohlo vrátit štěstí.

V hlavní roli Jarmily se představí herečka Anna Cónová a podpoří ji Martha Issová, Petra Špalková, Jan Cina, Martin Kubačák, Lenka Termerová, Marian Roden a Miroslav Krobot.

Producentem filmu je DORIAN Film – Petr Fořt, hlavním koproducentem Česká televize – kreativní producentka Helena Uldrichová a koproducentem Grimaldi Production – Mirka Grimaldi. Film Buko má premiéru naplánovanou na 29. září 2022 a do kin jej uvede distribuční společnost CinemArt.

Buko
Scénář a režie: Alice Nellis
Dramaturg: Milena Jelinek a Martin Šulík
Kamera: Matěj Cibulka
Architekt: Petr Fořt
Kostýmy: Katarína Hollá
Střih: Filip Issa
Zvuk: Jiří Klenka
Hudba: Jan Ponocný – Cirkus Ponorka
Producent: DORIAN Film – Petr Fořt
Koproducenti: Česká televize – kreativní producentka Helena Uldrichová a Grimaldi Production – Mirka Grimaldi

Hrají: Anna Cónová, Petra Špalková, Jan Cina, Lenka Termerová, Martha Issová, Maya Kinterová, Josefína Strejčková, Martin Kubačák, Jana Oĺhová, Martin Šulík, Miroslav Krobot, Filip Menzel, Marian Roden

Země původu: Česká republika, Slovensko
Rok výroby: 2022
Přístupnost: pro všechny
Žánr:  komedie / drama
Verze: česká
Stopáž: 112 min
Premiéra: 29. září 2022

Foto: archiv filmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *