Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

MódaSport

PUMA představuje novou generaci běžeckých bot NITRO

Globální sportovní značka PUMA opět posouvá běžce kupředu již druhou generací inovací své běžecké řady RUN PUMA NITRO. Aktuálně uvádí na trh kromě jiných svůj nejnovější karbonový model Deviate NITRO 2. Vylepšená verze oceňovaného předchůdce je nabitá inovativními technologiemi, vyvinutými pro maximální podporu výkonu každého běžce od prvního do posledního kilometru. Nový model pozitivně zhodnotily také české běžecké špičky – maratonec Vít Pavlišta a olympionička a maratonská běžkyně Marcela Joglová a získal také ocenění od prestižního, globálního běžeckého média Runner’s World.

V roce 2021 předvedla PUMA grandiózní návrat na běžeckou scénu. Potom, co se na čas vytratila, znovu nabrala rychlost a po úspěšném uvedení běžecké řady RUN PUMA NITRO v loňském roce přichází s druhou generací inovací. Nové modely napumpovala několika efektivními technologiemi, které vyvinula ve spolupráci s běžci samotnými.

„Při tvorbě bot NITRO spolupracujeme s vrcholovými i volnočasovými běžci, jejichž zpětnou vazbu zapracováváme do nových generací, které se tak neustále posouvají kupředu. Máme obrovskou radost, že se nám po úspěšném uvedení kolekce NITRO podařilo posunout inovované boty ještě o úroveň výše a můžeme představit další novinky. Našim cílem je splňovat potřeby každého běžce, proto kolekce nabízí výběr od rychlých bot na maraton (Deviate NITRO Elite Racer) přes univerzální na běžný trénink (Velocity NITRO 2) až po boty navržené na míru ženskému chodidlu (Run XX),“ říká Lucie Hložánková, Communication Marketing Manager značky PUMA.

Inovovaný model Deviate NITRO 2 v gradientním oranžovém designu přináší několik vylepšení. Díky vrstvě prémiové pěny NITRO po celé délce boty poskytuje ještě lepší odezvu a dokonalejší odpružení než jeho oceňovaný předchůdce. Vylepšená karbonová vrstva PWR-PLATE s inovativní konstrukcí platformy podporuje maximální přenos energie při odrazu, zatímco prodyšný svršek ze síťoviny nabízí dodatečné polstrování a přilnavost kolem kotníku, aby se zabránilo prokluzování paty. Vylepšená trakce a lehčí konstrukce doplňuje tuto technologiemi nabitou běžeckou botu, které se daří na jakékoli vzdálenosti.

„Vyzkoušel jsem prakticky všechny karbonové boty, co jsou na trhu. Každé jsou trochu jinak pojaté – PUMY jsou spíše měkčí a komfortnější. Hodně pozitivně hodnotím jejich stabilitu – nejsou tak vysoké a díky tomu jsou hlavně na kostkách o dost stabilnější,“ říká český maratonec Vít Pavlišta.

Dámská verze boty Deviate NITRO 2 navíc zohledňuje specifika tvaru ženského chodidla, kterému byla uzpůsobena šířka boty. „Tahle bota mi perfektně sedla – noha mě v ní nebolí, je lehká, měkká, pohodlná a rychlá. Běží se v ní krásně. Její měkkost mi vyhovuje. Když jsem zkoušela tvrdší boty, bolest kotníku mi vystřelovala až do lýtka. Teď ji nemívám,“ okomentovala model Deviate NITRO 2 olympionička a maratonská běžkyně Marcela Joglová.

Model Deviate NITRO 2, který získal ocenění od prestižního, globálního běžeckého média Runner’s World již druhý rok po sobě, není jedinou běžeckou novinkou, se kterou PUMA na podzim přichází. Na trhu se objeví i odlehčená verze Deviate NITRO Elite Racer s karbonovou vložkou INNOPLATE pro maximalizaci přenosu energie. Silueta je navržená speciálně pro zvýšení rychlosti a optimalizaci výkonu v den závodu. Pro běžkyně přichází PUMA s vylepšeným modelem RUN XX, konstruovaným s ohledem na specifika ženského chodidla. Model má vylepšený střih, který obepíná siluetu chodidla a zajišťuje tak stabilitu pro jakoukoliv vzdálenost. PUMA si pro své příznivce také připravila opravdu třešničku – přichází totiž s běžeckým svatým grálem – limitovanou kolekcí padesáti kusů špičkových závodních bot Fast–R NITRO, ve kterých doposud běhali jen profesionální běžci. Nyní se však z vítězných beden závodního hřiště dostávají do prodeje.  Odpružená pata Fast–R NITRO spolupracuje s citlivou přední částí chodidla v synergii, která maximalizuje ekonomiku běhu, což znamená, že při stejné rychlosti spotřebuje závodník méně energie.  Fantastický střih svršku připomíná ponožku a díky technologii PWRTAPE, která zajišťuje oporu, bota pevně přilne k noze. Inovovaná pěna NITRO Elite dodává botě potřebnou lehkost a dolaďuje tak synergii funkčních prvků k absolutní dokonalosti, kterou doplňuje inovovaný karbonový plát PWR-PLATE. Novinkou je také model Fast-Trac NITRO – lehká běžecká bota, která je řešením pro každý terén. Zvládne bez problému štěrk, bláto i sníh a je tedy vhodnou obuví do všech 4 ročních obdobích.

Běžecké boty z nové generace NITRO jsou dostupné na: adsport.cz, sanasport.cz, sportega.cz triexpert.cz a Puma.com.

Zdroj a foto: Puma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *