Vůně prozradí víc, než sami tušíte. Odhalte svou osobnost dřevitými tóny

Vůně je způsobem vyjádření. Oblíbený parfém odráží vaši osobnost, a i když to možná nevnímáte, použitá vůně promítá vaše momentální pocity a nálady. Funguje to ale i opačným směrem, neboť čich je spojen s emocionálními částmi našeho mozku. Proto vůně, jež nás obklopují, ovlivňují naše vnímání okolního světa. Nevěříte? Pojďme si ukázat pár příkladů.

Vůně a emoce jako spojené nádoby
Vůně jsou něčím, co nás provází od nepaměti. Již před mnoha tisíci lety byly vonné oleje a později také vonné masti využívány i ke každodenní hygieně. Naši předci se zahalovali do vůně kadidla, orientálního koření či květin. Moderní doba přinesla rozvoj rovněž v oblasti parfumérství a lidé se začali zabývat i vlivem vůní na člověka. Jak říká neuropsycholog PhDr. Robert Krause, PhD., MBA: „Každý člověk vnímá jednotlivé vůně jinak, na základě předchozích zkušeností. Co voní jednomu člověku, nemusí vonět druhému. V emočních částech mozku sídlí centrum, které neustále vyhodnocuje, zda jsou nám lidé či situace, ve kterých se nacházíme příjemné, zda s nimi můžeme případně navázat bližší vztah, či nikoli. Vůně tedy ovlivňuje i naše vztahy. Pokud se nám někdo líbí, musí nám vonět.“

Vyjádřete svou ženskost
Esenciální oleje pro výrobu parfémů, parfémovaných vod či toaletních vod jsou získávány z nejrůznějších přírodních zdrojů. Procento jejich koncentrace pak určuje, do jaké z uvedených kategorií výslednou vůni řadíme. Opojnou vůni lze získat i z velmi nenápadných rostlin. Taková pačuli připomíná svým vzhledem hluchavku, ale dorůstá až do 70 cm výšky. Její silné aroma jedni milují a jiní nemohou vystát, faktem však zůstává, že se používá stále častěji a zvýrazňuje ostatní složky. Hřejivé, silné, nasládlé a uklidňující aroma posiluje psychiku, kreativitu a působí jako přírodní antidepresivum. Pro mnohé bude však zajímavější zcela jiný účinek, afrodiziakální.

Jako afrodiziakum působí taktéž jedna z nejluxusnějších vůní světa, esenciální olej získávaný z pomerančových květů. Některé kultury tyto květy považují dokonce za symbol plodnosti. Jejich aroma zklidňuje mysl, je svěží, lehce nasládlé, avšak s hořkým podtónem. Zní vám to dobře a už ty vůně cítíte? Nemusíte si je pouze představovat, jejich kombinaci doplněnou ještě o další svěží složky si nyní užijete v nadčasové vůni Giordani Gold Woman od Oriflame. Ta podtrhne ženskost a výjimečnost své nositelky, jediný flakonek je nabitý vášní a energií, kterou musíte zažít.

I muži mají své vůně
Vůně však nejsou jen doménou žen, jak by se na první pohled mohlo zdát. Rebel či gentleman s vytříbeným stylem, každý si najde tu svou osobitou vůni. Skutečný charakter má například Giordani Gold Man od Oriflame, v níž se snoubí svěžest i zemitost. Díky přítomnosti vetiveru, který na každém vyniká jinak a podtrhuje jedinečnost osobnosti svého nositele, bude vůně vždy originálem. Dřevité aroma s podtóny čokolády a grapefruitu přispívá k soustředěnosti a bdělosti.

Určitým nakopávačem, který posiluje organismus, je bergamot. Vůně osvěžující, avšak s hořkým nádechem. Kvetoucího bergamotu si ihned všimnete, aniž byste ho viděli. Jeho opojná vůně si podmaňuje okolí stejně jako okouzlující muž. A teď si představte, když se tyto dvě síly propojí. Je-li vám to stále málo, přidejte ještě špetku tajuplnosti, neboť bergamot je obestřen nejedním tajemstvím. Lze snad odolat?

Zdroj a foto: Oriflame

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.