FeelEco radí, jak porozumět parfémům v kosmetice a drogerii

Silné parfemace mohou být škodlivé pro naše zdraví, upozorňuje česká značka FeelEco. Pro mnohé z nás je vůně kosmetiky a drogerie jedním z hlavních parametrů, podle čeho produkt vybíráme. Je ale potřeba si uvědomit, že vůně nemá vliv na funkčnost a zároveň může být silným alergenem a dráždit pokožku. Pokud chcete mít jistotu a předcházet kožním problémům, vsaďte na hypoalergenní produkty.

Parfemace jsou sice potěcha pro váš nos, ale vaši pokožku už tolik potěšit nemusí. Naopak některé z nich mohou vést k nepříjemným kožním reakcím. Parfemace lze rozdělit na syntetické a přírodní. Pokud se podíváme na syntetické vonné látky, je potřeba zaměřit se na to, z čeho jsou vyráběny. „Syntetické parfemace nemusí být nutně špatné. Naopak mohou být bez alergenů, ovšem velmi záleží na jejich konečném složení. V kosmetice i drogerii se často setkáváme s tím, že jsou používány syntetické složky ropného původu. To jak parfémové, tak i ty ostatní. Těm je dobré se vyhnout. Vliv na zdraví takto připravených, přírodě neznámých složek, mohou být poměrně neznámé a může se jednat o velmi rizikové látky. Jejich výroba spotřebovává neobnovitelné zdroje a výsledkem těchto syntéz mohou být také špatně rozložitelné látky, což zatěžuje životní prostředí a velmi cennou vodu,“   vysvětluje Radek Marták, ředitel výzkumu a vývoje české značky přírodní kosmetiky a drogerie FeelEco.

Přírodní parfemace pak jsou nejčastěji získávány extrakcí silic, které produkují rostliny. Jejich nevýhodou ale je, že mohou obsahovat vysoké množství alergenů, které jsou v některých silicích přirozeně ve velmi vysokém obsahu. Pokud chcete výrazně snížit riziko, že se vám kvůli kosmetice nebo drogerii spustí alergická reakce, kontaktní dermatitida, dejte přednost přírodní a hypoalergenní kosmetice, která je v těchto ohledech mnohem šetrnější k vašemu zdraví a produkt si raději, pokud je to možné, předem vyzkoušejte.

Produkty značky FeelEco byly vyvinuty v souladu s myšlenkou „Umění výjimečnosti“, která odráží náš přístup, kdy chceme nabízet výjimečné produkty bez kompromisů ve složení, účinnosti, šetrnosti ke zdraví i k okolí. Důkazem je hypoalergenní řada FeelEco Baby, která splňuje nejpřísnější požadavky na kvalitu a je vhodná nejen pro děti, ale i pro ekzematiky, alergiky a osoby s citlivou pokožkou. Všechny produkty v této řadě jsou zcela bez parfémů a neobsahují ani žádné problémové konzervanty, které jsou nežádoucí pro citlivou pokožku,“ vysvětluje Radek Marták, ředitel výzkumu a vývoje FeelEco.

Hypoalergenní kosmetika by měla být podrobena důkladnému nezávislému lékařskému testování a jednou z možností je test HRIPT. Jedná se o opakovaný náplasťový test, který se provádí na dobrovolnících s citlivou pokožkou. Jeho cílem je zjistit reakce pokožky na daný výrobek. Testy náplastí jsou nejspolehlivější metodou identifikace faktorů, které způsobují kontaktní dermatitidu.

Pro naše nejmenší jen to nejlepší
Dětská pokožka má na rozdíl od pokožky dospělých vyšší schopnost vstřebávat cizorodé látky, které pro ni mohou být rizikové. Proto je velmi důležité pečlivě vybírat nejen kosmetiku, která je vhodná pro péči o dětskou pokožku, ale také prostředky v nichž pereme. Ty totiž mohou i přes důkladné máchání zůstávat v dětském oblečení nebo na přikrývkách a jsou tak v dlouhodobém přímém kontaktu s pokožkou. „Při volbě přípravků pro nejmenší je žádoucí vyhnout se látkám, které mohou způsobovat nepříjemné kožní reakce, jako jsou parfémy, konzervanty nebo alergeny. Ať už syntetické nebo přírodní parfémy mohou dětskou pokožku dráždit a jejich vysoká koncentrace může narušovat její ještě nedovyvinutou ochrannou funkci. Proto je lepší v případě dětí sáhnout po hypoalergenních produktech, které jsou k dětské pokožce maximálně šetrné. Ty mohou docenit i dospělé osoby s citlivou pokožkou,“ doplňuje Radek Marták.

FeelEco Hypoalergenní sprchový gel Baby
Hypoalergenní sprchový gel značky FeelEco lze použít nejen pro mytí pokožky, ale také kratších vlásků dětí starších půl roku. Precizně vyvinuté složení s 97% podílem přírodního původu je šetrné, bez parfémů a napomáhá hydrataci. Hypoalergenní klinický test HRIPT garantuje, že je produkt vhodný jak pro nejmenší, tak pro všechny s citlivou pokožkou nebo alergiky. Doporučená cena: 189 Kč.

FeelEco Hypoalergenní sprchový šampon Baby
Hypoalergenní šampon FeelEco se složením s 98% podílem přírodního původu šetrně myje, hydratuje a zklidňuje pokožku hlavy a je tím pravým pro vlásky vašich nejmenších. Stejně jako ostatní kosmetické produkty z řady Baby získal šampon hypoalergenní klinický test HRIPT a je vhodný pro nejmenší, alergiky a všechny s citlivou pokožkou. Doporučená cena: 199 Kč.

FeelEco Hypoalergenní prací gel na dětské prádlo Baby
Hypoalergenní prací gel FeelEco Baby je vhodný na praní prádla pro děti i pro osoby s citlivou pokožkou. Jeho složení má 97% podíl přírodního původu a nenajdete v něm alergeny, parfémy ani konzervanty. Prostředek je vhodný na bílé, barevné i tmavé prádlo a velmi účinný je i při nízkých teplotách, což uspoří energii. Jeho kvalitu i účinnost dokládají získaná certifikace EU Ecolabel a hypoalergenní klinický test HRIPT. Doporučená cena: 229 Kč/ 1,5 l.

FeelEco Aviváž na dětské prádlo Baby
Ve složení aviváže z řady FeelEco Baby najdete 97% podíl přírodního původu a žádné parfémy, konzervanty ani alergeny, které by mohly dráždit citlivou pokožku. Aviváž je tak vhodná pro praní prádla od kojenců až po dospělé s citlivou pokožkou. Bonusem je antistatický a změkčující efekt, což je šetrné k jemné dětské pokožce a také nižší dávkování, než je obvyklé, které je šetrné i k vaší peněžence. Doporučená cena: 109 Kč/ 1 l.

FeelEco – Umění výjimečnosti
FeelEco vyvíjí a vyrábí výjimečné přírodní produkty pro péči o zdraví, rodinu a domácnost. Produkty FeelEco jsou vyvíjeny v souladu s přírodou, pro naše děti a zdravý domov. FeelEco nabízí účinné přírodní produkty pro praní prádla, úklid domácnosti, mytí nádobí, péči o tělo, hypoalergenní kosmetiku pro děti a kojence i produkty na praní. Produkty řady Baby jsou vhodné pro děti od prvního dne života, neobsahují parfémy, konzervanty ani alergeny a jsou proto šetrné i ke zdraví alergiků a osob s citlivou pokožkou. FeelEco produkty neobsahují nebezpečné konzervanty MIT, jsou biologicky odbouratelné, nejsou testované na zvířatech a jsou vhodné pro čističky odpadních vod. Kvalitu FeelEco produktů garantuje prestižní certifikace EU Ecolabel, kterou značka FeelEco získala jako první v ČR již v letech 2010-2013. FeelEco opakovaně uspělo v anketě Volba spotřebitelů. V roce 2020 zákazníci, v kategorii Ekologická drogerie, zvolili vítězem FeelEco Odstraňovač skvrn Baby a v roce 2022 FeelEco prostředky na ruční mytí nádobí.

Produkty značky FeelEco koupíte na e-shopu www.feeleco.com, v prodejnách dm drogerie, ROSSMANN, Sklizeno, Datart a na e-shopech rohlik.cz, kosik.cz, datart.cz, drmax.cz, pilulka.cz a lekarna.cz.

Zdroj a foto: FeelEco

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.