Vařte barevně! Na soutěžící MasterChef Česko čeká výzva inspirovaná odstíny duhy

V úterý 4. října ve 20:20 odvysílá TV Nova už jedenáctý díl oblíbené kulinářské soutěže MasterChef Česko. Na soutěžící čeká další výzva inspirovaná smysly a tentokrát je na řadě zrak. Porotci si totiž přejí, aby jim amatérští kuchaři uvařili jídlo inspirované jednou z barev duhy. Rozhodující přitom není přímo odstín jídla, jako spíš to, jak dotyčný o jídle přemýšlí.  A i tentokrát si porota připravila nějakou tu kulišárnu.

O tom, komu připadne jaký odstín, rozhodne los, následně se však soutěžící mohou sami rozhodnout, s kým chtějí vařit ve dvojici. Protože porota to však nikdy nedělá jednoduché, může-li situaci zkomplikovat, připravila si pro své svěřence z řad amatérských kuchařů zásadní zvrat. Dvojice totiž nebude vařit spolu, nýbrž proti sobě. „Myslím, že jsme všichni byli dost překvapení, když nastal takový zvrat,“ svěřila se Betty, která si do dvojice vybrala Vojtu a ze své volby nebyla po oznámení pravidel výzvy právě nadšená. Proč?

Duhové vaření je už samo o sobě náročnou výzvou, ta náročnější část však na soutěžící teprve čeká. Sedmička méně úspěšných kuchařů totiž dostane za úkol připravit poklad ukrajinské kuchyně – boršč. A aby to neměli tak snadné, musí jí o jeho dekonstruovanou verzi, která sice chutná stejně, ale vypadá úplně jinak. Kdo tento úkol zvládne nejlépe? A komu chyby podepíší ortel a kuchyni MasterChefa bude muset opustit?

Barevná výzva je pro diváky připravena už v úterý 4. října ve 20:20 na TV Nova a už teď na Voyo.

Foto: TV Nova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.