Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Speciální edice malých psacích per Montblanc Heritage “Rouge et Noir” Baby

Nejnovější přírůstek do kolekce per Montblanc Heritage se vrací k legendárním takzvaným ‘Baby‘ perům z 10. a 20. let 20. století, která ve své době patřila k nejmenším psacím nástrojům.

Kolekce Montblanc Heritage je poctou průkopnickým úspěchům z prvních let existence společnosti Montblanc a představuje historické psací nástroje, které jsou po generace zdokonalovaným řemeslným zpracováním přizpůsobeny dnešním standardům. Když bylo poprvé představeno pero “Rouge et Noir”, zahájilo novou velkolepou éru v technologii plnicích per. Jeho snadné použití a netekoucí konstrukce, díky kterým bylo možné s tímto inovativním perem cestovat kamkoliv, způsobily revoluci ve světě kultury psaní. Jeho nejmenší verze, zvaná ‘Baby‘, byla oblíbeným doplňkem k diáři či zápisníku, který se vešel do každé kapsy. Nová speciální edice Montblanc Heritage Rouge et Noir Baby přináší zpět některé z nejmenších per oné doby s přepracovaným designem a moderní technologií náplní.

Pouhých 10 cm dlouhá pera ze speciální edice Montblanc Heritage Rouge et Noir Baby v sobě propojují historický design a vysoké standardy výroby. Tenký a elegantní tvar je inspirován klasickou siluetou Rouge & Noir a v odkazu na první psací nástroje této kolekce s červenými uzávěry je nová interpretace ozdobena emblémem Montblanc v barvě slonovinové kosti obklopeném ušlechtilou pryskyřicí v červené barvě. Kolekce je k dispozici v černém laku s doplňky pokovenými platinou a v laku v barvě slonové kosti s charakteristickými doplňky pokovenými zlatem.

‘Baby‘ plnicí pera byla uvedena na trh v době, kdy ještě neexistovala kuličková pera, tedy ballpointy, a rollerbally. Byla proto jednou z nejlepších možností, jak připevnit psací nástroj k zápisníku nebo ho nosit v malé kabelce pro ty, kdo se nechtěli uchýlit k používání obyčejné tužky. Montblanc Heritage Rouge et Noir Baby Special Edition je navzdory své velikosti velice odvážným perem. Je dodáváno bez klipu a jeho minimalistický vzhled dělá svou elegancí působivý dojem.

Kolekce je vybavena ručně vyrobeným hrotem ze 14 karátového zlata ozdobeným symbolickým číslem “4810”, nadmořskou výškou vrcholu hory Mont Blanc, a kresbou Mont Blancu převzatou z původního loga značky. Plnicí pero v kolekci doplňují varianty ballpoint a rollerball.

„Evokující kosmopolitního ducha 20. let 20. století, kdy se cestování rozmohlo ve velkém měřítku a kdy více lidí než kdykoliv předtím objevovalo svět vlakem, letadlem, lodí a autem, byly inovativní vymoženosti, jako například přenosná pera Montblanc, naprostou samozřejmostí. Představením nové interpretace tohoto historického psacího nástroje se všemi moderními vymoženostmi oslavuje Montblanc ještě hlubší vášeň pro cestování a mobilitu v dnešní době,” říká Alessandra Elia, ředitelka pro kulturu psaní značky Montblanc.

V době, kdy byla původní ‘Baby‘ plnicí pera poprvé k dispozici, byly součástí kolekce Montblanc malá kožená pouzdra, ‘Baby‘ cestovní lahvičky s inkoustem a malé zápisníky. Návrat k této tradici představuje nové pero Montblanc Heritage Rouge et Noir Baby, které lze kombinovat s jedním z ladících doplňků, včetně pouzdra z telecí kůže s digitální ražbou historického horského motivu nebo pouzdra na pero Meisterstück Selection z telecí kůže v černé nebo korálové barvě.

Speciální edice psacích per Montblanc Heritage Rouge et Noir Baby je k dostání v butiku Montblanc, Pařížská 17, Praha 1 a online na www.montblanc.com

O ZNAČCE MONTBLANC
Vedená průkopnickým duchem již od roku 1906, značka Montblanc způsobila svými průlomovými inovacemi revoluci v kultuře ručního psaní. I dnes tento německý výrobce se sídlem v Hamburku nepřestává posouvat hranice a zdokonaluje řemeslné zpracování svých produktů napříč celým portfoliem: špičkových psacích potřeb, hodinek, koženého zboží, doplňků, vůní a brýlí. S každou další inovací Montblanc nabízí nové funkčnosti a výrazné designy. Ty odrážejí sofistikované dědictví domu a řemeslné zpracování splňující ty nejvyšší standardy. Ikonický znak Montblanc, bílá šesticípá hvězda vyobrazující zasněžený vrchol nejvyšší hory Evropy Mont Blanc, se stal symbolem inovace, dokonalého zpracování, kvality a vyjádření stylu. Se svým původem, hluboko zakořeněným v kultuře ručního psaní, Montblanc nadále prosazuje svoje kulturní odhodlání po celém světě vytvářením rozsáhlých iniciativ na podporu umění a kultury v různých formách.

Zdroj a foto: www.montblanc.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *