Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Topná sezóna začíná, nezapomínejte na pravidelnou údržbu komínů!

Topná sezóna pomalu začíná, a proto by se nemělo zapomínat na pravidelnou údržbu krbů a kamen. Péče o komíny se vám vrátí v podobě lepší hospodárnosti provozu kamen, kotlů a krbů. Starost v zimním období se vyplatí, snižuje totiž spotřebu paliva a zvyšuje účinnost vytápění. Navíc působí preventivně proti vzniku požárů způsobených samovznícením sazí v kouřovodech.

Solo čistící poleno odstraňuje chemickou cestou nečistoty a usazeniny ze spalinových cest kamen, krbů a pecí. Při spalování dřeva a uhlí se uvolňují saze a dehet a vytváří se kotelní kámen, který snižuje průchodnost trubek a komína. Jádro čistícího polena obsahuje aktivní složku, která se uvolňuje spalováním při teplotě 550 °C a pohlcuje saze a dehet, a trubky tak efektivně zbaví nečistot. S čisticím polenem SOLO budete mít doma krásné teplo, protože kamna a krby budou báječně hřát.

Výrobce doporučuje čistit při celodenním topení každý měsíc, pokud v krbu nebo kamnech zatápíte jenom příležitostně, stačí čistící poleno použít každých 90 dní. Doporučená cena: 199 Kč vč. DPH

Snadné zatápění bez třísek!
Nemáte vždy po ruce třísky na podpálení krbu nebo kamen? V dnešní době se bez nich snadno obejdete, a ještě budete šetrní k životním prostředí. Zápalka 2v1 od SOLO Matches & Flames je ekologický podpalovač se škrtátkem, který jednoduše zapálí oheň na grilu, v krbu, kamnech a kotlích. Hřebenové zápalky z dřevo-vláknité desky jsou impregnované parafínem a opatřené hlavičkou z ekologické hmoty a uložené v krabičce se škrtátkem. V balení je 24 kusů. K podpalování jsou dnes preferované produkty na přírodní bázi, a proto podpalovač Zápalka 2v1 je ideální pro rychlý a efektivní podpal grilu, kamen, pece nebo krbu. Přírodní podpalovač dodává do maloobchodních sítí SOLO Matches & Flames za doporučenou cenu od 60 Kč vč. DPH.

Designové, ale zároveň praktické tašky a koše na krbové dřevo a pelety
K nerušenému posezení u roztopeného krbu jistě přispěje i úhledně srovnaná polínka dřeva. SOLO designové tašky a koše nabízejí uspořádání dřeva tak, aby nenarušily celkovou pohodu dlouhých zimních večerů, ale zároveň jsou i velmi praktické. SOLO tašky ze 100% přírodní juty totiž unesou až 100 kg. Jak koše, tak i tašky obsahují nepropustnou vnitřní stěnu, která zabrání znečištění interiéru. Krbu a prostoru kolem něj tašky nebo koše v přírodní barvě vyloženě sluší, a navíc se postarají o rozházená polínka a uklidí zbytečné nečistoty kolem krbu, které mohou celkový dojem rušit.

Taška má rozměry š: 64 cm, h: 31 cm, v: 41 cm a je dostupná v neutrální béžové barvě. K dostání je v OBI, Unihobby, Bauhausu a Alze, za maloobchodní cenu od 329 Kč.

Koš má průměr 38 cm, je dostupný také v béžové barvě a lze jej zakoupit v OBI, Unihobby, Bauhausu a Alze, za maloobchodní cenu od 350 Kč.

Foto: archiv SOLO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *