Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityMóda

Tradiční Charitativní bazar Be Charity překonal letošní očekávání – na rehabilitace a zdravotní pomůcky pro děti s handicapem putuje úžasných 807 079 korun pro nemocné děti

Prodej značkových oděvů a doplňků opět přilákal stovky lidí na pražský Žofín. V pondělí 12. září 2022 se ve zdejší restauraci Žofín Restaurant & Garden konal už 16. ročník tradičního Charitativního bazaru, který se tentokrát nesl v duchu nákupů bez výčitek svědomí – zájemci tu mohou koupit značkové oblečení za zlomek ceny, pobavit se při poslechu živých vystoupení, potkat známé osobnosti a zároveň přispět na dobrou věc.

Tak jako v předchozích ročnících je hlavním cílem charitativního bazaru Nadačního fondu Be Charity pomoc potřebným. Mnoho štědrých dárců z řad podnikatelské sféry, veřejnosti i známých osobností věnovalo oblečení a doplňky na pomoc dětem s handicapem, nejčastěji tedy dětem s dětskou mozkovou obrnou, po těžkých onkologických onemocněních nebo po úrazech z vážnými dlouhodobými následky. Na jejich rehabilitace, léčbu nebo zdravotní pomůcky se podařilo vybrat neuvěřitelných 807 079 korun.

Úžasná atmosféra Žofín Restaurant & Garden nabízí kromě příjemného nakupování i možnost občerstvení či posezení v okolí nákupního šílenství. Během akce si mohli hosté poslechnout vystoupení Olgy Lounové, Tomáše Vaňka či Martina Schreinera. Potkat mohli kromě zmíněných umělců také lidi z Nadačního fondu Be Charity – Báru Nesvadbovou, Pavlínu Saudkovou, organizátora bazaru návrháře Miroslava Bártu a známé herečky – např. Markétu Hrubešovou, Evu Hruškovou, Stanislavu Jachnickou a další. Akci navštívily ale i známé návrhářky Taťána Kováříková, Blanka Matragi nebo designérka a publicistka Lilia A. Khousnoutdinová.

I letos patří velký dík všem úžasným donátorkám a donátorům, kteří neváhali a věnovali nám oblečení i doplňky pro dobrou věc. Kromě mnoha žen i mužů, kteří Nadační fond Be Charity pravidelně podporují a věnují oblečení, se na úspěšnosti akce podílela partnersky i společnost Autopalace. Nejenže zapůjčila vozy na logistické zajištění celé akce, měli jsme možnost díky soutěži o víkend s Fordem Mustang rozptýlit mnoho čekajících lidí. Jsme též hrdí, že nám společnost Stones catering opět zapůjčila svůj prostor na celý den a mohli jsme nakupující pozvat opět do těchto úžasných prostor.

První ročník charitativního bazaru se konal už v roce 2006 a od té doby už každoročně. Smyslem je vyprosit od štědrých donátorů nové či zachovalé oblečení převážně luxusních značek, které pak během jednoho odpoledne prodáme. V souvislosti s charitativním bazarem spolupracujeme také se společností TextilEco, která zbylé oblečení z bazaru prodává dál a utržené peníze poukazuje našemu nadačnímu fondu.

O NADAČNÍM FONDU BE CHARITY:
Posláním Nadačního fondu Be Charity je dlouhodobě podporovat nemocné či jinak znevýhodněné osoby a  jejich rodiny. Finanční prostředky, které se nám podaří získat od našich partnerů a dárců, jsou určeny přímo na pořízení léčebné péče nebo nákupu zdravotnických potřeb. Kromě podpory těžce nemocných dětí myslíme také na začlenění osob s handicapem do normálního života a pracovního procesu. I z dětí, které odmala podporujeme, budou jednou dospěláci. Naši pomoc a směr budou potřebovat ale i nadále.  Dále se snažíme zajistit vybraným nemocnicím kvalitní a efektivní zdravotnické vybavení, které je pro ně za současných podmínek nedostupné a pomůže tisícům dětských pacientů.

Zdroj a foto: NF Be Charity 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *