Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

SportZdraví

Vykročte pozitivně do nového dne: 5 přínosů ranního cvičení

Sportovci se často věnují rozcvičce či tréninku už po ránu a mají k tomu dobré důvody. Ranní cvičení vás nabije energií, probere vaši mysl a nastartuje metabolismus. Nastavte si budík o trochu dříve a vykročte do nového dne svěží a plní síly.

Sport je jednou z aktivit, u které platí rčení „čím dříve, tím lépe“. Naše tělo je totiž nejvýkonnější po kvalitním odpočinku a většina z nás si největší dávku regenerace dopřává v noci, kdy by se měla délka spánku pohybovat mezi šesti až osmi hodinami. Ráno je tedy část dne, kdy je naše tělo nejvíce svěží a pracuje na plné obrátky.

„Jako sportovkyně vím, že časný ranní trénink pozitivně ovlivňuje můj výkon a pomáhá mi v udržování sebekázně. Brzké vstávání totiž vyžaduje disciplínu a obyčejně jsou to právě disciplinovaní sportovci, kteří jsou úspěšní. Teprve ve chvíli, kdy jsem svůj denní rozvrh změnila, jsem si uvědomila, o kolik víc jsem toho během ranních tréninků schopna dosáhnout,“ říká Samantha Clayton, fitness expertka společnosti Herbalife Nutrition, a dodává: „Možná také zjistíte, že vám ranní tréninky pomohou lépe se probrat a zkoncentrovat, než začnete čelit výzvám všedního dne a úkolům, které na vás čekají.“

I když nejste profesionálním sportovcem připravujícím se na závod, existuje mnoho dobrých důvodů, proč si ráno přivstat a vykročit pozitivně do nového dne.

5 přínosů ranního cvičení
Soustředění
Když si svůj trénink odcvičíte ráno, můžete se celý zbytek dne plně soustředit na věci, které máte v plánu. Zkuste se už během cvičení krátce zamyslet nad tím, jak strávíte den. „Přišla jsem na to, že čistá hlava, kterou mívám během běhu, mi poskytuje prostor k tomu, abych si v klidu naplánovala den a abych na nic nezapomněla,“ říká Samantha Clayton.

Stanovení priorit
Mnoha lidem se stává, že si cvičení sice naplánují, ale v průběhu dne se jim zaplní kalendář a na trénink jim zkrátka nezbude čas. Kolikrát vaše plány vyšly nazmar, jen protože jste po hektickém dni už neměli čas nebo energii? Časné ranní cvičení zajistí, že vám program už nic nenaruší.

Pozitivní mysl
Zlepšete si náladu díky přirozenému přílivu zdravých hormonů. Cvičení podporuje uvolňování endorfinů, kterým se také říká hormony štěstí. Začnete-li den cvičením, navodíte si tím šťastný, pozitivní pocit, který bude mít vliv na vás i vaše okolí během celého dne.

Dosažení cílů
Úspěch a pocit jeho dosažení vám pomohou budovat sebedůvěru. Neexistuje mnoho příjemnějších pocitů, než když dosáhneme nějakého cíle. To platí ve sportu i v životě. Jedním z takových cílů může být právě ukotvení dobrých návyků a ranní cvičení.

Metabolismus
Věděli jste, že ranní cvičení vám může pomoci spalovat tuk v průběhu celého dne? Díky tomu, že den začnete cvičením, zároveň nastartujete svůj metabolismus a přimějete své tělo, aby během dne využívalo přijímanou energii k regeneraci. Cvičení tak může zlepšit i klidovou rychlost metabolismu, díky čemuž budete efektivněji spalovat kalorie.

„Pokud bude cvičení jednou z prvních věcí, které každý den uděláte, vyhnete se tím riziku, že se z něj stane nepříjemná povinnost. Je také důležité si pamatovat, že jakékoli cvičení je lepší než žádné. Libovolná denní doba, kdy můžete cvičit, je tedy v pořádku. Pouze se ujistěte, že si každý den najdete čas na nějakou pohybovou aktivitu. Snažte se být důslední a nedovolte výmluvám, aby vám v tom zabránily,“ uzavírá Samantha Clayton.

Zdroj: Herbalife Nutrition, foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *