Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZábava

Zažijte v Náprstkově muzeu oslavy mexického svátku Dne mrtvých

Národní muzeum vás zve na autentické oslavy mexického svátku Dne mrtvých, které se budou konat v sobotu 29. října od 10 do 22 hodin v Náprstkově muzeu na Betlémském náměstí v Praze. Día de muertos čili Den mrtvých je v Mexiku jedním z nejdůležitějších svátků doprovázený velkolepými slavnostmi. V Náprstkově muzeu poznáte mexické tradice, zatančíte si s mariachi
a ochutnáte místní pokrmy a nápoje. Po celý den budou k dispozici stánky s občerstvením, výtvarné dílny pro děti, hudební produkce a mnoho dalšího.

5. ročník oslav mexického svátku Día de muertos připravilo Národní muzeum ve spolupráci se zástupci mexické komunity (El Colectivo del Día de muertos), Velvyslanectvím Spojených států mexických, Las Adelitas a Dorado Coffee. Návštěvníci si budou moci prohlédnout oltáře mrtvých, výstavu mexických umělců, a těšit se mohou na bohatý doprovodný program, vyprávění příběhů i na vysvětlení celé tradice v několika světových jazycích. Oslavy, které UNESCO prohlásilo za nehmotné dědictví lidstva, doprovodí mexická hudba, soutěže, workshopy přípravy kávy či promítání animovaného filmu Coco.

Celou akci zakončí tradiční průvod Catrinas, který povede z Betlémského na Staroměstské náměstí. Součástí programu jsou stánky s místními specialitami a drobnostmi. Vstup na oslavy je zdarma.

Zdroj a foto: www.diademuertos.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *