Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Kosmetika

Jak o pečovat o svou pleť, když nemáte času nazbyt?

Každá maminka moc dobře ví, jak vzácný je čas a kolik se toho dá za poměrně krátkou dobu stihnout. Péče o děti a domácnost, někdy v kombinaci s prací, je vysilující a náročná. Když večer vše utichne, málokteré vyčerpané mámě se chce ještě věnovat své vlastní pleti… Pokud byste ale pro svou krásu rády něco udělaly, zvládnout se to dá. A stačí vám k tomu všehovšudy 3 minuty.

Máma na posledním místě?
Také vám přijde, že si veškerou vaši pozornost přes den uzurpují děti, dřez plný nádobí, nevyžehlené prádlo a pochůzky? Jako mámy jste tady zkrátka pro všechny – staráte se, milujete, chlácholíte a pečujete. Zapomínat byste ale neměly ani na sebe. Protože to, jak se cítíte, zákonitě ovlivňuje vaši náladu a chuť se něčemu věnovat. A když je spokojená máma, jsou spokojení i všichni ostatní.

Navíc není nic příjemnějšího, než když můžete ráno vyrazit ven, aniž by vaše tvář vyžadovala silnou vrstvu make-upu. Zářivá pleť, bez pupínků a nedokonalostí, ale potřebuje alespoň základní péči, jinak se na ní starosti a vnější vlivy začnou podepisovat. Co pro ni můžete udělat?

Stavební kámen krásné pleti? Čištění!
Nemusíte se téměř vůbec líčit, přesto vaše pleť potřebuje každý večer důkladně a hloubkově vyčistit. Prach, smog, zbytky kosmetických produktů a další nečistoty ulpívají na pokožce a zanášejí póry, což vede k jejich ucpávání a tvorbě akné. Nevyčištěná pleť také bývá matná, bez jasu a působí jako bez života. Stačí ale málo a doslova se vám rozzáří pod rukama.

Každý večer zahrňte do své rutiny odlíčení a hloubkové čištění pleti. Začněte tím prvním: na vatový tamponek naneste bohaté množství odličovacího mléka a krouživými pohyby jím přejíždějte po pleti. V oblasti kolem očí a úst se snažte pokožku příliš nenatahovat, je zde jemnější a snadněji se na ní tvoří vrásky. Mléko vybírejte podle typu své pleti a jejích aktuálních potřeb. Co se vatových tamponků týče, vsaďte na kvalitu v podobě produktů Bel. Vybírat můžete z extra jemných tamponků Bel cosmetic, tamponků vyrobených ze 100% certifikované bio bavlny Bel Nature a tamponků s panthenolem a výtažkem z aloe vera Bel premium, které efektivně zklidňují podrážděnou pleť.

Po odlíčení pleť ještě hloubkově vyčistěte. Naneste na ni speciální čisticí gel či pěnu, které na sebe dokážou navázat nečistoty a efektivně je tak odstranit i z hlubších vrstev kůže. Texturu produktu vmasírujte do pleti a nechte ji chvilku působit, poté ji stáhněte vatovým tamponkem a opláchněte obličej. Po vyčištění může být pleť suchá a trošku pnout, dopřejte jí proto pořádnou dávku hydratace v podobě kvalitního hydratačního krému.

Zdroj a foto: Bel cosmetic

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *