Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

TechnologieZe života

Polovina pracovníků ve veřejném sektoru přiznává, že problémové procesy způsobily ztrátu dat

Podle nového výzkumu společnosti Epson polovina (49 %) ve veřejném sektoru přiznává, že v jejich pracovních procesech jsou přítomny chyby, které za posledních 12 měsíců vedly ke ztrátě dat nebo dokumentů.

Další polovina (45 %) říká, že tyto ztráty dat jsou způsobeny zvyšujícím se množstvím práce a špatnými technologiemi. Ačkoli ztrátu dat může způsobit mnoho faktorů, skoro dvě třetiny (61 %) říkají, že schopnost skenovat a digitalizovat záznamy je uznávána jako nejlepší řešení pro zabezpečení dat v rámci organizace. Je to významný a jednoduchý způsob, jak zlepšit správu dat.

Nicméně pouze čtvrtina respondentů (24 %) říká, že zvýší objem skenování, aby se omezily ztráty dat a záznamů. Respondenti vědí, co musí udělat, ale nevyužívají řešení, která mají k dispozici.

Tento průzkum mezi 1205 pracovníky ve veřejném sektoru z Evropy, Blízkého východu a Afriky také odhalil, že pracovníci každý měsíc osobně přijdou o jeden den (7 hodin) času kvůli nekvalitním informačních technologiím, které jim bránit dělat jejich práci. Většina výsledků v tiskové zprávě jsou za Českou republiku.

Jelikož efektivita a produktivita jsou ve veřejném sektoru vždy důležité, může investice do lepších technologií představovat rychlé řešení.

Marcel Divín, Branch Office Manager ve společnosti Epson CZ&SK, tato zjištění okomentoval následovně: „Ztráta dat a cenného času představují jedny z největších problémů, kterým pracovníci ve veřejném sektoru čelí.

Mnoho státních služeb v současnosti pracuje v zastaralých systémech, což může mít negativní vliv na produktivitu a efektivitu. Ačkoli došlo k určitému pokroku, výrobci technologií, jako jsme my, musí dělat vše, co je v jejich silách, aby tyto problémy vyřešili a veřejný sektor podpořili, až bude připraven na digitalizaci. Tak bude možné zabezpečit data a zlepšit pracovní postupy.“

Veškerá zjištění tohoto výzkumu jsou k dispozici ke stažení ve zprávě IT periferní zařízení již nejsou periferní:

https://neon.epson-europe.com/files/assets/source/a/h/v/r/a15102-research-lores-cs-cz-vertical_research_report.pdf

O výzkumu
Tento výzkum byl zadán společností Epson a proveden online společností Coleman Parkes mezi 5650 osobami s rozhodovací pravomocí, uživateli a influencery v oblasti IT a technologických periferních zařízení mezi dubnem a červnem 2022. Většina výsledků v tiskové zprávě jsou za Českou republiku. Byl zaměřen na vzdělávací, zdravotnický a veřejný sektor.

Zdroj: Epson, foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *