Vasky ve spolupráci se značkou Maappi představují limitovanou edici tenisek.Vznikly k výročí událostí 17. listopadu

Již tradičně se obuvnická firma Vasky podnikatele Václava Staňka vyjadřuje ke Dni boje za svobodu a demokracii. Tentokrát vydávají limitovanou edici tenisek Teny, která vznikla ve spolupráci s mladým umělcem Matějem Hoškem a jeho projektem Maappi. Na teniskách se objevuje mapa míst souvisejících se sametovou revolucí. Limitovaná edice vznikla v počtu 150 kusů, cena tenisek je 3 989 Kč a Vasky věnují 400 Kč z každého prodaného páru spolku Díky, že můžem*. Ve čtvrtek 17. listopadu Vasky ve výloze své prodejny Na Příkopech uvedou zajímavý kulturní program. 

Díky, že můžem
Téma svobody je pro Vasky velmi důležité. Letos si tak limitovanou kolekcí Teny 1989 Vasky x Maappi znovu připomínají, že je nezbytné za ni bojovat. Bílé kožené tenisky zdobí mapa pražských míst, kde se v roce 1989 psaly dějiny. Ilustraci vytvořil Matěj Hošek, mladý umělec s poruchou autistického spektra. „Svoboda pro mě představuje jednu z nejdůležitějších hodnot v životě. Díky ní můžu podnikat a také ztělesňuje mé životní motto: co chceš, můžeš. Nezapomínejme však, že i svoboda má své hranice, ty jsou přesně tam, kde začíná svoboda někoho jiného. To a mnohem více chceme našim zákazníkům předat v podobě limitované kolekce ve spojení se značkou Maappi, prozrazuje Václav Staněk, zakladatel firmy Vasky. Minulý rok Vasky připravili pro své sledující takeover s Míšou Tomešovou, která prováděla sledující na sociálních sítích po místech spojených s událostmi 17. listopadu 1989.

17. listopad Na Příkopech
Limitovaná edice bude k dostání i ve Vasky prodejně v Praze Na Příkopech. Zákazníci i kolemjdoucí si budou moci užít i speciální kulturní program. Ve výloze prodejny představí ševcovské řemeslo hlavní designér Vasek Martin Brna. „Ukázky výroby bot naživo mám velmi rád, protože mohu lidem ukazovat, jak vzniká bota krok po kroku a že ševcovina je opravdu umění, kterého bychom si měli vážit. Dále ve výloze vystoupí například zpěvačky Michaela Tomešová, Kateřina Pechová a Natálie Halouzková, břichomluvec Zdeněk Polách, houslista Marco Čaňo a další umělci z řad herců a tanečníků. Cílem je vytvořit živou výlohu plnou umění, které bylo do roku 1989 omezováno. Chceme tímto podpořit myšlenku svobody projevu a říci, díky, že můžem,doplňuje Karolína Ježková, mluvčí značky Vasky.

Facebook událost k akci na prodejně zde.

* Neziskový spolek tvořený studenty a mladými lidmi, kteří se zajímají o svět okolo sebe. Zaměřují se na mladou generaci, její edukaci na poli občanského vzdělávání a moderní historie. Celoročně komunikují o zásadních tématech, která souvisejí s ohrožením svobody a demokracie. https://dikyzemuzem.cz

Zdroj a foto: Vasky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *