Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Česká avantgardní restaurace ZEM, sídlící v budově hotelu Andaz Prague, zve na jedinečný nedělní „flying brunch“

Za relativně krátkou dobu své existence přilákala restaurace ZEM hotelu Andaz Prague do svých prostor celou řadu hostů z Česka i ze zahraničí. Může za to nejen příjemné prostředí v centru města a vyladěný interiér, ale především profesionální přístup a kulinářské umění místního šéfkuchaře Richarda Bielika. Ten si pro své hosty připravil novinku v podobě „flying brunche“, na který se mohou těšit vždy poslední neděli v měsíci.

Ačkoliv jde o velmi oblíbenou záležitost, míst, kde si člověk může vychutnat tradiční nedělní brunch, je v Praze málo. Otevřením restaurace ZEM se ale na mapě Prahy objevil další spot, kde si ho lze užít a to každou poslední neděli v měsíci, vždy od 12:00 do 15:00 hodin.

Termín „Flying brunch“ značí, že nejde o klasické švédské stoly známé z typických víkendových brunchů, nýbrž o zážitek spojený s pětihvězdičkovým servisem. Personál restaurace totiž téměř neustále zásobuje každého z hostů pestrou paletou originálních chodů a alkoholických i nealkoholických nápojů. Vy si tak můžete užívat čas u stolu se svými přáteli či rodinou, aniž byste museli neustále odbíhat a doplňovat talíř.

Jídlo z kuchyně Richarda Bielika a jeho týmu je nejen originální a chutné, ale také vysoce kvalitní. Podává se totiž okamžitě přímo z kuchyně a nevystavuje se dlouhé hodiny na pultu či v bufetu. Když nějaký chod přeskočíte, můžete se k němu kdykoliv během zážitku vrátit. Nabídka jídel se mění každý měsíc, aby odrážela sezónu a nové a la carte položky restaurace ZEM. Tím je zaručeno, že se hosté při každé své návštěvě mohou těšit na něco nového a nebudou se nudit.

Co se nápojů týče, vybírat můžete z prosecca, piva i nealka. Za příplatek můžete ochutnat i celou řadu koktejlů či nealkoholických nápojů včetně dnes už legendárního Sparkling Tea z Kodaně. Ten potěší všechny ty, kdo nechtějí pít alkohol a přesto mají rádi něco sofistikovanějšího.

Brunch je pro hosty připraven každou poslední neděli v měsíci od 12:00 do 15:00 hodin, přičemž přijít můžete kdykoliv během tohoto časového úseku. Sebou můžete vzít i své ratolesti, které jistě ocení dětský koutek s dohledem. Brunch si navíc užijí za zvýhodněnou cenu – děti do 6 let zcela zdarma, děti do 12 let s 50% slevou. Pro větší rezervaci do 10 osob nebo pro hosty, kteří preferují více soukromí, je k dispozici privátní salónek.

O restauraci ZEM PRAGUE
Avantgardní restaurace ZEM spojuje estetiku tradičních pražských kaváren s retro-futuristickým českým uměním, literaturou a inženýrstvím 20. let 20. století. Jídelní lístek je kreativní směsí českých ingrediencí s občasnými náznaky japonských chutí. Kuchyni vede šéfkuchař Richard Bielik, který má zkušenosti z celé řady vyhlášených restaurací včetně michelinské Kitchen W8 v Londýně.

Zdroj a foto: www.hyatt.com/andaz/prague

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *