Swarovski v newyorském hotelu The Mark: Vánoční čas ve světě zázraků

Letos na Vánoce uchvátí svět plný křišťálových kouzel New York. Oblíbený hotel The Mark originálním způsobem předvede dekorace Swarovski, inspirované perníčky – oblíbeným vánočním cukrovím.

Alexis Nasard, generální ředitel Swarovski, při slavnostním odhalení této instalace prohlásil: „New York je synonymem vánočních a novoročních oslav, byl tak pro nás jasnou volbou. Swarovski prostřednictvím svých výtvorů vždy přináší radost, je nám ctí, že můžeme letošní oslavy rozjasnit našimi ozdobami a postavičkami, které jsou dokonalým ztělesněním kreativity a jedinečného savour-faire značky Swarovski. Prostřednictvím nevšedních zážitků – jako v případě perníčkové fasády na hotelu The Mark – zveme všechny do světa zázraků.“

Podobu fasády hotelu The Mark navrhla Giovanna Engelbert, kreativní ředitelka Swarovski. Zdobí jí křišťálové perníčky, které tematicky doplňují dva sladěné pojízdné stánky vedle vchodu. Můžete si v nich zakoupit šálek horké čokolády a jedlá křišťálová lízátka.

Giovanna Engelbert dodává: „Hotel The Mark je ikonou New York City, jsme rádi, že můžeme toto prestižní místo oživit vánoční vizí radosti a zázraků podle Swarovski. Perníčky ve mně evokují dětský úžas, inspirují mně ke snění. Možnost vytvořit dekoraci, která v tomto magickém čase zažehne lidskou představivost, mne nadchla.“

„Tato neobvyklá vánoční dekorace, která vznikla ve spolupráci se společností Swarovski, dokonale zapadá do konceptu tvorby nezapomenutelných a kouzelných zážitků, jež je pro náš hotel typický. Tento třpytivý vánoční svět zázraků si obyvatelé a návštěvníci New York City v nejkrásnějším období roku dozajista zamilují,“ řekl Izak Senbahar, prezident Alexico Group a majitel hotelu The Mark.

Idea perníčkové dekorace pokračuje i v lobby, nachází se zde nádherný vánoční strom a vitríny se šperky, které jsou dokonalou inspirací na vánoční dárky.

Vánoční instalace Swarovski bude v newyorském hotelu The Mark od 14. listopadu 2022 do 7. ledna 2023.

Co možná nevíte:
Nepřehlédnutelnou fasádu z perníčků tvoří milióny křišťálů Swarovski v karamelové barvě, Střecha z našlehané polevy je vytvořena z ručně opracovaného laminátu s křišťálovým prachem. Nádherný vchod lemují obrovské cukrové hůlky a velkolepý věnec ve smaragdové barvě. Na stráži u vchodu stojí uniformovaní Louskáčci v nadživotní velikosti.

U vchodu stojí dva pojízdné stánky, opět s perníčkovou dekorací. Můžete si v nich koupit šálek horké čokolády a jedlá křišťálová mega lízátka. Obrovské bonbóny, ve velikosti až 9 cm, mají tvar zářivých křišťálů Swarovski a září vánočními barvami.

Nádherný vánoční strom v lobby zdobí křišťálové ozdoby, včetně Perníčka, houpajících koníků, Louskáčků, hvězd a cukrových hůlek. Vše kopíruje styl perníčkové fasády hotelu The Mark. Pod stromkem najdeme dárky ve vánoční zelené barvě, návštěvníci se při pohledu na ně nechají na chvíli unést sněním o tom, co jim letos asi Ježíšek přinese…

O SPOLEČNOSTI SWAROVSKI
Společnost Swarovski je zázračná laboratoř, kde se setkává kouzlo s vědou. Swarovski sjednocuje všechny části své organizace pod jednou strhující myšlenkou a přináší úžasný nový svět uměleckého mistrovství v broušení křišťálu. Společnost, založená v roce 1895 v Rakousku, vyrábí a prodává křišťály nejvyšší světové kvality, polodrahokamy, zirkony a Swarovski Created Diamonds, šperky a doplňky, a také křišťálové předměty a doplňky do domácnosti. Swarovski Crystal Business tvoří společně se svými sesterskými společnostmi Swarovski Optik (optické přístroje) a Tyrolit (brusiva) skupinu s názvem Swarovski Group.

Zodpovědné vztahy k lidem i k planetě byly vždy nedílnou součástí historického odkazu společnosti Swarovski. To se odráží v dnešní dobře zavedené agendě udržitelnosti se vzdělávacími programy zaměřenými na mládež a nadací, která podporuje posilování lidských práv a ochranu přírodních zdrojů pro dosažení pozitivního společenského dopadu.

HOTEL THE MARK
Hotel The Mark je oázou nekonečného luxusu, nabízející personalizované služby na té nejvyšší úrovni, avantgardní design a léty prověřený komfort v samém srdci manhattanské Upper East Side. Nachází se na rohu Madison Avenue a 77. ulice, nedaleko Central Parku a oblíbených muzeí, galerií a butiků. The Mark je destinací, která osloví cestovatele, bažící po opravdu nevšedních zážitcích. Hotel nabízí 106 pokojů a 47 apartmá, včetně největšího střešního apartmá na území Severní Ameriky. Hotel The Mark získal mnoho cen a vyznamenání, mimo jiné byl magazínem Travel Leisure vyhlášen jako nejlepší městský hotel a nejlepší hotel na kontinentálním území Spojených států.

Modernímu exkluzivnímu design hotelu vdechl život legendární designér Jacques Grange spolu s týmem světově uznávaných umělců a řemeslníků. Nechybí mezi nimi Ron Arad, Mattia Bonetti, Guy de Rougemont, Vladimir Kagan, Eric Schmitt, Paul Mathieu, Todd Eberle nebo Karl Lagerfeld. V hotelu The Mark sídlí oblíbená restaurace pod taktovkou známého šéfkuchaře Jeana-Georgese Vongerichtena, nadčasově elegantní Mark Bar a kadeřnický salón mága Frédérica Fekkaie. Ikonickou vůni hotelu je Jurassic Flower, kterou vytvořil parfumérský mistr Frédéric Malle.

Hotel The Mark navíc nabízí nadstandardní pokojový servis, pikniky v Central Parku, nakupování 24/7 v Bergdorf Goodman a John Lobb Shoe Shine, vyhlídkové plavby The Mark Sailboat, pronájem rikši, zapůjčení kola a mnoho dalších služeb. Prostřednictvím specializovaného online butiku Le Shop si mohou hosté při odjezdu zakoupit předměty, připomínající jim jejich pobyt. Všechny tyto zážitky společně tvoří jedinečný životní styl #LifeAtTheMark.

Foto: Thomas Loof

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.