Czechitas podporují Ukrajinky v Česku. S pomocí partnerů pro ně připravili bezplatné vzdělání

Czechitas spouští vzdělávání Ukrajinek. Pomohou jim v tom finance od Google.org, filantropické větve internetové společnosti Google. Prostřednictvím programu takzvané Digital UAcademy bezplatně vyškolí více než 1000 ukrajinských žen v IT dovednostech jako je testování, datová analýza či vývoj webu. Technologická společnost poskytne Czechitas financování na všechny zmíněné aktivity.

„Díky této štědré podpoře můžeme vzdělávat stovky žen z Ukrajiny. Už v létě jsme pro ně připravili registrační formulář a již tehdy jsme zaznamenali vysoký zájem. Díky podpoře Google budeme moct vzdělávat i v ukrajinštině, což určitě přitáhne ještě větší zájem,“ upřesňuje ředitel Czechitas Ondřej Čejka.

Díky podpoře od společnosti Google Czechitas spustí dva programy. Prvním je systém dlouhodobého vzdělávání takzvaný Digital UAcademy, kde budou mít ženy možnost studovat testování, datovou analýzu či vývoj webu, a zvýšit tak možnost uplatnění na tuzemském trhu práce. Druhý program je INCOAcademy – Women In Tech. Czechitas bude ve spolupráci s INCO nabízet ženám, které utekli před válkou na Ukrajině do České republiky, 1000 stipendií na kariérní certifikáty od Googlu se specializací na IT podporu nebo digitální marketing. Ukrajinky budou moci využít také další aktivity (konzultace, kariérní workshopy, meetupy apod.). Cílem je, aby školení dokončily a měly opět větší šance na uplatnění na trhu práce.

„Podle nedávného výzkumu PAQ research až 65 % uprchlíků z Ukrajiny pracuje v Česku v méně kvalifikovaném zaměstnání, než jaké měli na Ukrajině. V obtížnější situaci jsou ženy. Naší snahou je umožnit jim získat dovednosti, které budou moci snadno uplatnit jak v Česku, pro které digitální ekonomika představuje obrovskou příležitost, tak potom třeba i pokud se rozhodnou vrátit se na Ukrajinu,“ doplňuje Rowan Barnett, ředitel Google.org pro region EMEA.

Czechitas už v říjnu založili svůj nadační fond. Tím chtějí podporovat také české ženy. V prvním projektu nadačního fondu chtějí Czechitas podat pomocnou ruku ženám, které se chtějí rekvalifikovat do IT, ale nemohou si finančně dovolit zaplatit kurzovné ve výši dotovaných cen kurzů Czechitas ani rozdělené na několik splátek. Czechitas tak reagují na zhoršující se ekonomické podmínky.

Zdroj a foto: www.czechitas.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.