Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Sdílení společné vášně. PKF – Prague Philharmonia zahájila prodej nové řady PKF – Lobkowicz abonmá

PKF – Prague Philharmonia zahajuje prodej 7. ročníku PKF – Lobkowicz abonmá, koncertních večerů připravovaných ve spolupráci s rodinou Lobkowiczů s podtitulem Setkání s příběhy umění. I tento ročník opět představí špičkové umělce současné světové hudební scény za doprovodu orchestru PKF – Prague Philharmonia.

Sdílení společné vášně. Taková je základní myšlenka donátorské řady PKF — LOBKOWICZ abonmá, která představuje jedinečnou, moderní formu podpory orchestru PKF — Prague Philharmonia. „Abonenty této řady vítáme čtyřikrát do roka v Lobkowiczkém paláci. Naši hosté si mohou vychutnat hudbu té nejvyšší kvality, prohlédnout zdejší vzácné sbírky i navázat nová přátelství. A to všechno na nádherném místě, které dýchá historií,“ vysvětluje ředitelka orchestru Kateřina Kalistová.

„Cyklus Lobkowicz abonmá rozkvetl do nevídané, vytříbené krásy,“ říká hudební ředitel a šéfdirigent PKF Emmanuel Villaume. „Je mi proto velkou ctí zopakovat svou již mnohokráte vyřčenou větu, že umění nemůže vzkvétat bez těch, kteří ho s láskou a entuziasmem podporují,“ dodává Villaume, který spolupracuje s předními světovými orchestry a operními domy.

S orchestrem PKF – Prague Philharmonia vystoupí na jednotlivých koncertech jeho šéfdirigent Emmanuel Villaume, klavírista Andrew von Oeyen, harfista Emmanuel Ceysson, houslistka Alexandra Tirsu a tenorista Matthew Newlin.

Zatímco v předešlých letech se dramaturgie cyklu soustředila především na éru klasicismu, letošní program zahrnuje autory téměř všech stylových období od baroka až po současnost. Vrcholné klavírní umění uslyší posluchači v programu s díly Wolfganga Amadea Mozarta, které doplní kompozice soudobého autora Samyho Moussy. Francouzskou hudební tradici připomene hudba Maurice Ravela a Clauda Debussyho, kombinaci klasické hudby a latinskoamerického temperamentu uslyší abonenti na koncertě věnovaném Hectoru Villa-Lobosovi a mistrovi tanga Ástoru Piazzollovi. Filmové fanoušky možná překvapí i kompozice Nina Roty. Závěr sezony pak bude patřit dvěma operním velikánům: zazní skladby George Friedricha Händla a Wolfganga Amadea Mozarta.

PKF – Prague Philharmonia přivádí v Lobkowiczkém paláci hudbu opravdu do bezprostřední blízkosti svých abonentů, a to nejen díky komornímu prostoru. Po každém koncertu mají hosté příležitost se se sólisty či dirigentem osobně potkat. Zážitek z koncertů prohlubují i krátké přednášky kurátorů Lobkowiczkých sbírek, vytvořené vždy na míru dramaturgii koncertu. Bonusem je také možnost zhlédnout v průběhu večera vzácné sbírky starobylého rodu Lobkowiczů, které patří k nejstarším, nejrozsáhlejším a nejcennějším rodinným sbírkám v Evropě.

Podrobnosti k PKF – Lobkowicz abonmá jsou uvedeny na webových stránkách orchestru – www.pkf.cz/lobkowicz

O PKF — Prague Philharmonia
PKF — Prague Philharmonia založil dirigent Jiří Bělohlávek (1946–2017) v roce 1994 jako Pražskou komorní filharmonii. Ten stál v čele ansámblu mezi lety 1994 až 2005. Od roku 2015 je v čele orchestru francouzský dirigent Emmanuel Villaume.

Pro filharmonii je charakteristická svěžest, energičnost a perfekcionismus, tyto komponenty vytváří ideální kombinaci pro hudbu vídeňského klasicismu, která tvoří stěžejní oblast repertoáru orchestru. Jedná se hlavně o Josepha Haydna, Wolfganga Amadea Mozarta a Ludwiga van Beethovena. Orchestr je ale i velmi flexibilní, jeho tvorba sahá od koncertantního repertoáru s komorním obsazením orchestru bez dirigenta, až k projektům velkého symfonického charakteru. Ve všech projektech si dokáže udržet svůj charakteristický zvuk a esprit, který ji vtiskl Jiří Bělohlávek, jenž dokázal spojit generace excelentních a zkušených hráčů s talentovanými a technicky perfektně vybavenými mladými umělci.

PKF pravidelně účinkuje se světoznámými dirigenty a sólisty a natočila více než 90 kompaktních disků pro prestižní světová i domácí hudební vydavatelství.

Foto: Petra Hajská

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *