Chytrý přístup v suplementaci se vyplatí i u těch nejmenších. Trime přináší na trh výživové doplňky pro děti

Český startup Trime, který na trh přináší výživové doplňky dotažené do poslední molekuly, přichází s novými produkty. Těmi jsou KIDS DHA + D3/K2 a OMEGA 3 KIDS vyvinuté na míru dětem a jejich potřebám. Společnost Trime usiluje o co nejvyšší kvalitu svých produktů především díky využívání prémiových surovin, přímou kontrolou nad výrobním procesem a formulací vlastních receptur. Trime hodlá skrze své nové produkty poukázat na skutečnost, že mnoho nutričně důležitých látek se nám z jídelníčku vytratilo a jejich suplementace je důležitá bez ohledu na věk. Dle evropské instituce pro výživu EFSA totiž suplementace 250 mg DHA denně přispívá k normální funkci mozku. 

„Z analýzy stravovacích návyků české populace vyplývá, že příjem vitamínu D3 i nenasycené mastné kyseliny omega-3, zejména její složky DHA, je nedostatečný. Podobně i vitamín K2 ve formě MK7 je v důsledku průmyslové výroby potravin často deficitní. Je to typický příklad nutričního faktoru, který v minulosti nepatřil mezi problematické a byl běžnou součástí jídelníčku, z části jeho potřeby pokryla endogenní produkce díky zdravému střevnímu mikrobiomu. V současné době je však jeho příjem vázán jen na několik specifických skupin potravin, jako kysané zelí či natto, jejichž konzumace je spíše raritní nebo běžná jen pro určité světové regiony,“ říká Jakub Přibyl, produktový specialista Trime.

Doplňky stravy pro optimální růst
Společnost Trime proto nově rozšiřuje svoji nabídku o dvě novinky, Omega-3 KIDS a DHA + D3/K2 KIDS. První z jmenovaných produktů je zaměřen čistě na navýšení příjmu pro děti esenciální (tedy pro tělo nezbytné) mastné kyseliny DHA. Dle souhrnného reportu EFSA může vést deficit omega-3 mastných kyselin u nejmenších dětí k negativnímu ovlivňování jejich psychomotorického vývoje. Druhý produkt navíc pomáhá s doplňováním vitamínů D3 a K2, které tělu umožňují vstřebávat z potravy vápník. Jsou tak důležité pro zdravý vývoj kostí, správnou funkci imunitního systému i prevenci poruch srážení krve.

V porovnání s produkty pro dospělé jsou dětské doplňky stravy zaměřeny především na obsah kyseliny DHA, která podporuje rozvoj kognitivních funkcí a přispívá k normálnímu stavu zraku. Koncentrace aktivní složky obsažené v produktech pro děti je navíc podle EFSA doporučována pro různý věk, od 6 měsíců po 8 let. Navíc u suplementů pro dospělé dává smysl i zastoupení kyseliny eikosapentaenové (EPA), která pomáhá předcházet rozvoji zánětů.

Přirozená suplementace a přísnější normy
Trime se při vývoji svých produktů zaměřuje nejen na kvalitu vstupních surovin a složení, ale také na technologii výroby výsledného produktu. Například dosahuje dvakrát nižší koncentrace peroxidů, než je průměrná hodnota, a pětkrát nižší koncentrace, než je limit evropské normy (Trime dosahuje 0,6 mEq O2/kg, limit EU je 3 mEq O2/kg). Například olej omega-3 používaný pro dětskou řadu produktů Trime je získáván z řas – oproti běžně používaným rybím olejům tento zdroj umožňuje českému startupu dosáhnout dlouhodobě udržitelné výroby. Je totiž šetrný k mořským i sladkovodním kulturám, obsahuje méně kontaminantů a nevyžaduje tak razantní čištění, což se příznivě promítá do stability oleje.

„Chceme ukázat, že výživové doplňky nejsou důležité pouze pro doplnění jídelníčku dospělých. Esenciální živiny, vitamíny a minerály je nezbytné přijímat v každém věku, a pokud nám je neposkytne běžná strava, není chyba začít tyto látky doplňovat kvalitními výživovými doplňky. Pozorujeme však, že si tuto skutečnost naši zákazníci uvědomují a produkty tohoto typu vyhledávají,“ uzavírá Kočí.

Trime je první ryze český startup s vlastní výrobou prémiových výživových doplňků pro prevenci chorob a celkové zdraví člověka. Soustředí se na kvalitu a účinnost zvolených přírodních surovin i kontrolu nad výrobním procesem bez plnidel a příměsí. Od svého vzniku v roce 2020 uvedl Trime 12 vlastních produktů na dva evropské trhy. Ve vlastním podcastu se formou rozhovorů s odborníky věnuje tematice zdraví, výživy, suplementace, pohybu či spánku. Základním kamenem filozofie Trime je výroba prostřednictvím nejpokročilejších technologií dle vlastních přísných standardů – ty zákonné vizi startupu nedostačují. Pro Trime zkratky ke zdraví neexistují, a proto všechny produkty tvoří na území EU, na základě vlastního důkladného výzkumu a ve spolupráci s odborníky. Do poslední molekuly.

Foto: archiv Trime

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.