Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

České zlatnictví vytvořilo jedinečnou sadu šperků se vzácnými paraibami

Paraiby patří mezi jedny z nejvzácnějších kamenů v Česku. Jejich nepřehlédnutelná čistá tyrkysová barva posouvá šperk, v němž jsou zasazeny, k naprosté dokonalosti. Práce s těmito nejvzácnějšími druhy turmalínu představuje pro klenotnictví velkou prestiž, což dokazuje i jedinečná sada, která vznikla ve zlatnictví JK Jitka Kudláčková. Dílo vytvořil mezinárodně oceněný designér a zlatník David George Hrubec, letitý člen týmu JK, tváří této sady se stala česká mezzosopranistka Štěpánka Pučálková.

Kámen byl pojmenován podle brazilského spolkového státu Paraiba na severovýchodě Brazílie. Mezi odborníky v oboru je známo, že se lokalita v Brazílii již prakticky vytěžila, druhé nejvýznamnější naleziště je v Africe. Tyrkysová paraiba patří mezi nejvzácnější a nejcennější turmalíny právě pro svou čistou a zářivou barvu. „V loňském roce jsme oslavili zlatnické řemeslo vytvořením unikátní smaragdové sady, letos jsme tento obor uctili setem zlatých diamantových šperků, jejichž dominantou jsou vzácné přírodní kameny s věrnou barvou moře – paraiby. Vybrali jsme set, který tvoří náhrdelník a náušnice,“ řekl Dušan Mlynarčík, ředitel českého rodinného zlatnictví JK Jitka Kudláčková.

Milionový šperk
Tento diamantový set z bílého zlata s paraibami tvoří 203 kusů bílých diamantů vysoké kvality a čistoty o celkové váze 1,7 ct, tři kusy paraiby nejvyšší kvality o váze celkem 4,71 ct. Tyto paraiby mají věrnou barvu moře a mohou se pochlubit vysokou čistotou bez vnitřních inkluzí. Díky těmto výjimečným kamenům, práci a jedinečnému designu, se tato sada považuje i za investiční šperk. „Hodnota těchto tyrkysových skvostů narůstá, neboť není přesně známo, kolik kamenů se ve světě vyskytuje a zda se vůbec objeví další naleziště. Navíc jejich těžba je velmi složitá a nákladná a není jisté, zda se vůbec objeví další naleziště,“ vysvětlil dále ředitel firmy Mlynarčík. Cena originálního šperku, jež symbolizuje vysoce kvalitní řemeslnou práci, je 2 498 000 Kč.

Tyrkysový unikát inspirovaný secesí
Za designem sady a její tvorbou stojí opět mezinárodně oceněný designér a zlatník David George Hrubec, který je více než deset let členem týmu JK Jitka Kudláčková. „Aktivně se zajímám, které šperky se ženám líbí. Při designu této sady jsem vycházel z květin a organických tvarů, inspiroval jsem se secesním slohem,“ řekl mistr zlatník, který nechal paraiby několik týdnů ležet na svém pracovním stole a čekal, až dozraje jeho finální vize, jak by tato sada měla vypadat. Díky tomu vzniklo opravdu jedinečné dílo.

Při práci na této sadě, jež mu trvala čtyři měsíce, využil speciální efekt parabol umístěných pod kameny, které jim dávají úžasný jas a rozměr. Systém umisťování parabol ze zadní části kamenů je čistě zlatníkův nápad. Ačkoli náušnice mohou vypadat na první pohled masivně, ve skutečnosti jsou velmi lehké.

Dokonalé spojení
Šperky z dílny JK Jitka Kudláčková si velmi oblíbila také skvělá česká mezzosopranistka Štěpánka Pučálková, která chválí jejich rozmanitost. „V kolekcích najdu jak nádherné šperky na denní nošení, tak i vzácné sady pro honosnější příležitosti.“ Výjimečná žena se zlatem v hrdle tedy byla tou nejlepší osobou pro nafocení paraibové sady. „Mít na sobě tak krásné a hodnotné šperky byl jedinečný pocit, také ale pocit velké zodpovědnosti a výjimečnosti, že jsem tyto šperky mohla vynést při již tolika krásných koncertech. Všechny šperky z dílny JK Jitka Kudláčková jsou nádherné tím, že mají vlastní unikátní design, jsou to jedinečné originály. Také je pro mě ctí moct s JK spolupracovat,“ svěřila se pěvkyně, jež v minulosti vynesla velmi vzácný zlatý set s diamanty a ohnivými mexickými opály při koncertu s Plácidem Domingem.

JK Jitka Kudláčková
Šperk je jako vztah, jedinečný, vyžadující trpělivost a péči. Touto filozofií se v rodinném zlatnictví JK Jitka Kudláčková řídí dlouhodobě. Také proto již přes třicet let ke každému zákazníkovi přistupují individuálně. Pod značkou JK Jitka Kudláčková se skrývá česká rodinná zlatnická firma, zakládající si na kvalitě vyráběných šperků a na individuálním přístupu ke klientovi. Firmu tvoří stabilní tým zhruba dvaceti profesionálů, mezi které patří například mezinárodně oceněný zlatník David George Hrubec. Zákazníci mají možnost při návštěvě showroomu v prostorách budovy Filadelfie na Praze 4 nahlédnout i do přilehlé šperkařské dílny.

Zdroj a foto: www.jk.cz

Jeden myslel na “České zlatnictví vytvořilo jedinečnou sadu šperků se vzácnými paraibami

  • Šperky JK a Korbička jsou pro mě česká špička! Smekám..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *