Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityCestování

Loučení, návraty, rozlety a úlety. Vánoční spot Letiště Praha pokračuje v lince 85. výročí

Jak těžké je najít slovo, které vše obsáhne? Místo, kde se potkávají osudy zaměstnanců a cestujících. Místo loučení a radosti ze setkání. Místo, které za 85 let zažilo strmé pády, ale také štěstí. Na to se snaží přijít Bolek Polívka se svou dcerou Annou v letištním spotu, který navazuje na 85. výročí letiště.

„Oba znají pražské letiště velmi dobře, Bolek Polívka procestoval s divadlem celý svět, jeho děti studovaly a studují ve světě. Ze spolupráce máme radost, v rámci naší domluvy se oba herci rozhodli věnovat část honoráře na své charitativní projekty,“ říká Pavlína Musilová, manažerka marketingu a korporátní identity Letiště Praha. Reklamní spot bude ke shlédnutí na sociálních sítích, přímo na letišti nebo v online prostředí.

Spot vznikl ve spolupráci se spisovatelem a režisérem Davidem Laňkou, který je podepsaný pod scénářem. Nechtěl rozjímat nad koncem roku, ale právě nad osudy, které letiště v sobě za všechny ty roky skrývá a cestující si je moc neuvědomují: „Letiště doslova kopíruje osudy naší republiky, jejích obyvatel. Zažilo chvíle rozmachu a krizí. Jsou s ním spojené šťastné i osudové chvíle života milionů lidí. Je to místo, kde se lidé potkávají i loučí. Letiště je vlastně taková esence života. Je to místo, kde se stačí na chvíli zastavit, pozorovat život v něm a člověk má nepřeberné množství podnětů a detailů, které by vydaly ne na deset vánočních spotů, ale doslova na nekonečný seriál,“ upřesnil David Laňka.

Letiště Praha oslavilo letos 4. dubna 85. výročí. Bohatou historii, která zahrnuje stovky tisíc přistání, desítky milionů odbavených cestujících i dějinné zvraty, připomněla interaktivní výstava, speciální exkurze nebo speciální webová stránka www.letisteslavi85.cz. Zde jsou k vidění videa s pamětníky o historii letiště, ve kterých vzpomínají na své nejsilnější zážitky a v příbězích nás tak provází celou historií letiště od otevření až do dnešních dnů. Tato videa doplňují i série speciálních podcastů s bývalými zaměstnanci, pilotem nebo i navigátorem. Návštěvníci tak najdou na jednom místě historii, současný provoz i budoucí plány rozvoje letiště.

Foto: archiv Letiště Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *