Nedokonalé, zato šetrné a “naše”. Holešovická tržnice nabídne vánoční stromky z prořezávek českých lesů

Holešovická tržnice nabídne v rámci letošních předvánočních nákupů originální a zároveň k přírodě šetrné vánoční stromky, a to díky spolupráci s obchodem Bezobalu. Smrky a borovice pocházejí z lesů v Jihočeském kraji, kde lesníci prořezávají stromky, které brání v růstu svým silnějším sousedům. Místo aby však takové stromky skončily v drtičce na dřevo nebo na kompostu, mohou letos udělat velkou radost v mnoha domovech za jednotnou cenu 399 Kč.

„Holešovická tržnice přeje nejen všem svým návštěvníkům šťastné, šťavnaté, šetrné a Bezobalu Vánoce!“

Stromky budou k dostání v běžných velikostech zhruba od 1 m do 2,5 m. Nejsou to dokonalé kousky jako z plantáží, zato mají své osobité křivky a jedinečný charakter. Jedná se o stromky, které překážely v růstu starším a silnějším stromům, proto je lesníci při péči o les odstraňují. Proč je ale sešrotovat a nevyužít je dále? V nabídce budou letos smrky a borovice a největší výběr bude k dispozici na počátku zahájení prodeje, tedy od 16. prosince.

Již nyní si svůj stromek můžete objednat online a po spuštění prodeje si jej přijít jen vyzvednout. V Holešovické tržnici budou stromky k dostání naproti vstupu do Haly 22 od 16. prosince do 23. prosince každý den kromě neděle. Parkování v Holešovické tržnici je na jednu hodinu zdarma. Kromě Tržnice jsou stromky k vyzvednutí také v pražských prodejnách Bezobalu.

„V Tržnici rádi dáváme příležitost podnikání „s přesahem“ a udržitelnost je pro nás důležité téma. Současně chceme, aby u nás měly české tradice své místo. Spojili jsme se proto s obchodem Bezobalu, abychom před Vánoci podpořili možnost pořízení „ekologických“ stromků z lesnických prořezů. Živý stromek si díky tomu mohou u nás pořídit i ti, kdo přemýšlejí nad dopadem vánočních příprav na naši přírodu, navíc za velmi příjemnou cenu,” komentuje Michal Tošovský, programový ředitel Tržnice.

Jelikož jde o spolupráci s bezobalovým obchodem, přišla na řadu samozřejmě také otázka, do čeho stromeček ne-zabalit. A tak budou stromky svázané přírodním provázkem, který lze po rozbalení znovu použít, třeba i na balení dárků.

„Díky spolupráci s Holešovickou tržnicí můžeme letos šetrné stromky nabídnout ještě více zákazníkům. Naše prodejny mají omezenou kapacitu a Tržnice přece jen nabízí více prostoru a také lepší podmínky těm, kteří si pro stromek přijedou autem. Zároveň se s Holešovickou tržnicí rádi propojíme a podpoříme tak i místní oblíbený zeleninový trh v Hale 22,“ říká ke spolupráci Jiří Sedlák, spoluzakladatel a ředitel z Bezobalu.

V Tržnici bude prodej stromků umístěn přímo naproti vstupu do zeleninového trhu v Hale 22. Zájemci tak mohou své nákupy pořídit na jednom místě. V Hale 22 jsou v nabídce ryby i mořské plody, čerstvé ovoce a zelenina nebo vyhlášené pečivo včetně cukroví a vánoček ve slovenské pekárně vedle Haly 22. Od 21.12. pak najdou návštěvníci Tržnice u Haly 22 i venkovní prodej živých kaprů.

Vánoce v klidu a pohodě
🎄Od 16. 12. zahájení prodeje vánočních stromků.

Kde a kdy si stromek vyzvednete? V Holešovické tržnici od 16. do 23. prosince, po-pá 11-19, sobota 9-19, neděle zavřeno. Online objednání stromků: https://bit.ly/setrne_vanocni_stromky  

🎄Od 21. 12. zahájení prodeje vánočních kaprů.  

🎄Hala 22 – každý čtvrtek otevřeno do 19.00 hodin (jinak každý všední den do 17.00hod., v sobotu do 14.00 hod., neděle zavřeno).

Zdroj a foto: www.holesovickatrznice.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.