Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CestováníZe života

The Mozart Prague získal prestižní ocenění ESTATE AWARDS v kategorii Hospitality & Leisure a v kategorii Rekonstrukce roku

The Mozart Prague hotel je kulturní a architektonická dominanta Prahy, pětihvězdičkový hotel s nádherným a ničím nerušeným výhledem na Vltavu a Pražský hrad. V letošním roce byl nominován na ocenění Estate Awards v kategorii Hospitality & Leisure a v kategorii Rekonstrukce roku. Jedná se o transparentní soutěž v oblasti developmentu, jež si klade jasný cíl: přispět ke kultivaci trhu, a zasadit se tak i o jeho další růst. Soutěž oceňuje developerské projekty, splňující přísná každoroční kritéria pro nominaci: projekt se nachází na území České republiky a jeho kolaudace či zásadní rekonstrukce proběhla v předem stanoveném termínu.

Odborná porota je tvořena z předních insiderů nejen z oboru real estate, ale i ze zástupců jednotlivých profesí, akademické sféry a významných institucí s vlivem na developerský segment, stavební proces a realitní scénu. Za soutěží Estate Awards stojí magazín Estate, v současnosti nejvlivnější titul zabývající se developmentem a realitním trhem, jenž si odnesl první místo v kategorii Best in Real Estate z letošního ročníku prestižní soutěže Fénix Content Marketing Awards. Cílem soutěže je vybrat ty nejlepší developerské projekty realizované v soutěžním období.

The Mozart Prague je skutečným objevem pro všechny milovníky umění, nabízející úžasnou kombinaci mezinárodních uměleckých děl a starožitného nábytku v pokojích a ve veřejných prostorách. Díky citlivému projektu rekonstrukce historického objektu Pachtova Paláce a Jiráskova domu na luxusní pětihvězdičkový hotel, získal v této prestižní soutěži 2. místo v kategorii Hospitality & Leisure, a v kategorii Rekonstrukce roku obsadil místo 3. Díky tomu se tak náš hotel zařadil mezi další úspěšné developerské projekty v České republice.

Stefan Rådström, generální ředitel hotelu The Mozart Prague po oznámení výsledků soutěže řekl: „Je mi ctí, reprezentovat tento architektonický skvost, toto unikátní místo. Naše skvělé umístění na 2-hém místě v kategorii Hospitality & Leisure i 3-tí místo v kategorii Rekonstrukce roku mne jen utvrzují v tom, že veškeré kroky, které děláme, naše vize pro rozvoj tohoto krásného hotelu, jsou správné a úspěšné. Věřím, že tato ocenění jsou jen první z mnoha, a přispějí k dalšímu rozkvětu naší společnosti. Samozřejmě velké poděkování patří našim majitelům, rodině Ott, jejichž láska k historii sehrála klíčovou roli v tomto skvělém úspěchu.”

Informace o The Mozart Prague
70 jedinečných pokojů a apartmánů, dvě luxusní restaurace, dvě soukromá nádvoří, wellness centrum, prostory pro setkání a akce, vinný sklep s exkluzivními víny z našeho soukromého vinařství v Provence.

Hotel si zachovává svůj majestátní půvab se zdobnými prvky, křišťálovými lustry a stropními freskami. Prostorné a individuálně navržené pokoje a apartmá, z nichž mnohé mají výhled na Vltavu a Pražský hrad, jsou ideální jak pro novomanžele a romantiky, tak pro skupiny přátel a rodiny využívající naše Family Suites.

Historie budovy:
Hotel (původně Pachtův palác, postavený v roce 1628) je víc než jen budova. Je to budova s mnoha příběhy. V srdci jednoho z nejvýznamnějších evropských měst existuje již od roku 1628.

Dům Jana Pachty z Rájova na Starém Městě pražském patří do skupiny kulturních a architektonických památek. Budovu navrhl architekt Jan Josef Wirchand a od roku 1770 se dochovala v původním stavu. Rod Pachtů byl šlechtického původu a v roce 1628 obdržel od císaře Františka Ferdinanda erb, který je dodnes k vidění v čele původního vchodu do paláce na Anenském náměstí.

Důležité je vědět, že budova je nyní pod ochranou památkového úřadu. Přední část hotelu, která je známá jako Jiráskův dům, byla postavena v 19. století. Je pojmenována po slavném a uznávaném českém neurochirurgovi Arnoldu Jiráskovi, který v původní části paláce žil se svou manželkou. Jan Josef Pachta byl znám jako velký milovník hudby a podporovatel hudebního života a kultury v Praze. Měl dokonce vlastní orchestr a ve svém domě pravidelně pořádal koncerty a taneční zábavy.

V královském paláci Pachtů kdysi pobývaly takové veličiny jako Mozart (1756-1791), Giacomo Casanova (1725-1798) a Richard Wagner (1813-1883) nebo Alfons Mucha (1860-1939). Richard Wagner byl také asi rok soukromým učitelem klavíru dcer Pachtových.

Wolfgang Amadeus Mozart a jeho žena Constanze byli pravidelnými hosty hraběte. Mozart věřil, že v Praze konečně našel svůj orchestr, a proto sem v pozdějších letech často jezdil. Během jednoho z pobytů v Pachtově paláci hrabě Mozarta symbolicky uvěznil (v dnešním signature suitě – Mozartově apartmá), protože mu několikrát slíbil složit několik tanečních skladeb. Ponechán s několika listy pergamenu a inkoustem, Mozart nakonec po několika hodinách dokončil svých slavných 6 německých tanců, K. 509.

Zdroj a foto: The Mozart Prague

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *