Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Trend pro rok 2023? Minimalistická zahrada jako druhý venkovní domov

Trendy ve světě domácích bazénů a zahrad se nemění s každou sezonou. Oproti pořád se obměňujícím módním hitům mají trvalejší charakter. Hitem zůstává minimalismus, jednoduchost a čistý design. Odborníci ze společnosti ALBIXON však vnímají ještě jeden trend, který do Česka pomalu přichází – zahrada jako druhý venkovní domov.     

Menší zahrada neznamená menší bazén
„Zahrady v České republice jsou stále menší a menší. To však neznamená, že se musí majitelé uskromnit a slevit ze svých požadavků. Je to přesně naopak. V malé zahradě skvěle vypadají minimalistická řešení, která jsou už několik let velmi trendy,“ vysvětluje Daniel Bareš, marketingový manažer společnosti ALBIXON. Jednoduchosti docílíte přelivovým bazénem, který při koupání vyvolává dojem nekonečné hladiny. Vedle nešlápnete, pokud vyberete bílý, ve kterém je voda tyrkysová a připomíná tak barvu moře. Nedílnou součástí zapuštěného bazénu je také zastřešení. Zvolte to s nízkým profilem, které vás na zahradě nebude rušit. „Trendem jsou i pochozí terasová zastřešení, která po zavření umožňují plochu bazénu využít například k posezení. Nebudete tak mít problém pohostit a usadit i větší skupinu přátel,“ dodává Daniel Bareš.

Pohodlí především
Ve svých domovech ovládáme na dálku pračku, vysavač nebo třeba garážová vrata. Proč si také nezjednodušit ovládání bazénového zastřešení? S novým automatickým solárním elektroposuvem pro bazénová zastřešení MOOVER můžete na ohýbání se k zastřešení zapomenout – zvládnete to totiž pomocí dálkového ovládání. „MOOVER lze instalovat na většinu typů kolejnicových bazénových zastřešení standardních rozměrů, a to bez ohledu na značku. MOOVER je navržen tak, aby si ho každý dokázal namontovat svépomocí. Za zmínku rozhodně stojí i jeho designové provedení, stejně jako fakt, že je poháněn bateriemi dobíjenými solárními panely, které pomohou s dobíjením během koupací sezony,“ říká Jiří Sixta, produktový manažer společnosti ALBIXON. Více informací je k dispozici na www.moover.eu.

Zahrada – váš druhý venkovní domov
Při zvelebování svých domovů nezapomínejte ani na zahradu, kde během teplých dní trávíte většinu svého času. Ze zahrady se tak stává venkovní domov, který si zaslouží naši péči. Možnost pobytu venku na zahradě je skvělý a zdravý způsob trávení času. Skvělé řešení nabízí v tomto ohledu bioklimatická pergola ALBIXON SKYTRIUM. Díky ní na vás v deštivých dnech nebude pršet a v parném létě vám zase zásluhou přirozené ventilace a výměně vzduchu bude mnohem příjemněji. „Kouzlo bioklimatických pergol spočívá v naklápění lamel, jejichž sklon můžete na dálku ovládat. Otevřením lamel nastává tzv. komínový efekt, kdy teplota v pergole je stejná jako v okolí, avšak pocitově dojde k ochlazení. Lamely pergoly ALBIXON SKYTRIUM se natočí až o 140°. Jejich sklon ovládáte jednoduše za pomoci motoru zabudovaného v těle pergoly řízeného dálkovým ovladačem,“ popisuje Jiří Sixta. Nemusíte se obávat ani nečekaného deště. Pergoly jsou vybaveny dešťovým senzorem, který v takovém případě otevřené lamely automaticky uzavře. Bioklimatická pergola ALBIXON SKYTRIUM je navržena a vyrobena v České republice a svým minimalistickým vzhledem potěší každého milovníka moderního designu.

Zdroj a foto: Albixon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *