Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života🎄 Vánoce

Jak originálně darovat knihu? Zkuste připsat osobní vzkaz, šifru nebo vložit záložku na poznámky

Chystáte své blízké na Vánoce obdarovat knihou? Knižní secondhand Knihobot pro vás připravil tipy, jak ji letos darovat jinak. Zvlášť když dotyčnému kupujete titul podle jeho přání a nečekalo by jej žádné velké překvapení, vyplatí se popřemýšlet, čím dárek vylepšit. Co do knihy vepsat šifru? Nebo označit inspirativní pasáže? Kniha rozhodně nemusí být nudným dárkem.

Kniha z druhé ruky s příběhem
Darujete knihu z druhé ruky? Vložte do ní i list s jejím příběhem. Pokud znáte předchozího majitele – u starších knih je to možné zjistit třeba z exlibris, její stáří nebo další informace, zkuste sepsat její dosavadní život. A když osud knih neznáte, stačí zapojit fantazii. Začít můžete třeba tím, kde jste knihu koupili, jakou cestu s vámi absolvovala, s jakými věcmi sdílela místo v tašce a kde by chtěla po přečtení ležet.

Kniha jako inspirace
Určitě se vám už stalo, že jste si při čtení knihy řekli, že by se příběh líbil i vaší kamarádce. Pokud někomu darujete knížku, kterou jste sami četli, založte mu zajímavé části, na které se může těšit. Nebo třeba do knihy nalepte papírky s vašimi postřehy nebo vtipnými vzkazy, které obdarovaný objeví až se samotným čtením. Zaručujeme, že si na vás vzpomene pokaždé, když knihu vezme do ruky.

Kniha pro milovníky záhad
Milovníky detektivek určitě potěšíte tím, když v knize naleznou osobně laděnou šifru. Začátečníkům stačí, když jim napříč knihou označíte písmena, ze kterých složí váš tajný vzkaz. Pokročilým pak můžete připravit tajenku pomocí šifrovací mřížky. A když ji vložíte do Šifry Mistra Leonarda, kterou mimochodem v Knihobotu pořídíte už za 60 Kč, zamotáte tím hlavu nejednomu milovníkovi záhad.

Věnujte knihu ze své knihovny
„Milá Emo, tuhle knížku jsem četla, když…“ Nestíháte koupit žádnou knihu? Sáhněte do své knihovny. Určitě v ní najdete příběh, ke kterému už se nebudete vracet a udělal by radost někomu blízkému. A když připojíte osobní vzkaz, může obyčejný dárek rázem získat další rozměr. „Když rodič zapátrá ve své knihovně, určitě ještě najde oblíbenou knihu jeho už dnes dospělých dětí. A není krásnější dárek než u stromečku nostalgicky zavzpomínat na své dětství,“ myslí si Tereza Kohutová, marketingová ředitelka Knihobotu.

Originální záložka
Ani ránu bez záložky. „Telefon, kapesník, ale i kolečko salámu – i s takovými záložkami se setkáváme. Ale jako dárek navíc můžete mezi stránky vložit fotografii, záložku s prostorem na poznámky nebo sadu lepicích štítků, kterými si obdarovaný může označit ty nejlepší pasáže,“ dává k dobru originální tipy Kohutová.

Zdroj a foto: Knihobot

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *