Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sport

Golfová sezóna nikdy nekončí! Rady a tipy pro golfové nováčky

Co potřebuje začínající golfista? Kam by měly směřovat jeho první kroky? Tyto otázky a mnohé další napadají nováčky ve světě golfu. Poradíme vám, co byste měli mít s sebou, jak se na greenu chovat a čemu se naopak vyhnout. Průvodcem vám bude mladá nadějná golfistka Debi Dopitová.

To musíte zažít 
První kontakt je důležitý, protože se říká, že golf vás chytí okamžitě. Věřte tomu nebo ne, pocit, když poprvé odpálíte míček a on letí a letí, je úžasný. A nejspíš budete v tu chvíli definitivně polapeni. „Golf se mi zalíbil od okamžiku, kdy jsem se s ním poprvé setkala. Dal mi disciplínu a naučila jsem se při něm větší trpělivosti. Navíc jsem poznala a stále poznávám nové lidi, kteří mě inspirují,“ prozradila Debora Dopitová.

První golfové kroky
První věcí, která by vám mohla pomoci, je porozhlédnout se po vašem okolí, jestli kolem sebe nemáte někoho, kdo už má s golfem nějaké zkušenosti. Pokud to tak není, další možností je zapojit se do projektů pro golfové nováčky a koupit si balíček „JDU NA GOLF s Decathlonem“. Získáte trenérské rady a základní vybavení.

Golfový outfit a nádobíčko
A co patří do základního vybavení? Sada holí a bag, míčky, golfové boty, rukavička a také oblečení. Kompletní set v bagu čítá čtrnáct kousků, ale zpočátku si klidně vystačíte i s polovičním setem.

GOLFOVÉ DESATERO DEBI DOPITOVÉ
CO POTŘEBUJE ZAČÍNAJÍCÍ GOLFISTA?
1) Golfové hole – na začátku postačí pár holí (železo a putter), postupem času je dobré pořídit si celý set (maximálně však můžete hrát se čtrnácti holemi). Obecně platí, že celé sety holí i s bagem jsou levnější, lze ale vše koupit samostatně.
2) Trenéra – vezme vás na tréninkovou plochu, kde začíná ta pravá zábava!
3) Golfové míče – jsou hodně pocitová věc a musíte si sami najít typ a značku, která vám bude vyhovovat.
4) Golfová rukavice – pro praváka na levou ruku, pro leváka na pravou ruku; napomáhá k pevnějšímu držení golfové hole.
5) Golfové oblečení – na džíny při golfu zapomeňte, místo toho sáhněte po pohodlných kalhotách, v létě kraťasech a tričku s límečkem, pro dámy je nabídka ještě o něco širší díky šatům či sukním.

TIP: Vypichovátko – oprava důlků po dopadu míče na green (jamkoviště) – za mě nejdůležitější věc.

TAKÉ…
1) Základní znalost chování v golfovém areálu.
2) Znalost golfových pravidel (v bagu mějte při ruce vždy aktuální verzi Pravidel golfu) a golfové etikety.
3) Hodně trpělivosti, nejde to hned. Jen pravidelným tréninkem vyladíte vaši hru. A také: Chybami se člověk učí!
4) Stanovte si reálné cíle.
5) Mějte dobrou náladu a užívejte si ten skvělý pocit po každé dobré ráně. Jedna špatná jamka nic neznamená…

Hole do ruky… A vzhůru na golf!

Foto: archiv Jdunagolf.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *