Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZe života

Děti načetly 90 tisíc korun na lyžařské závody pro handicapované

Děti zapojené do projektu Čtení pomáhá načetly 90 tisíc korun na organizaci lyžařských závodů pro handicapované. Akce se bude konat 27. – 29. 1. ve Skiareálu Lipno a zúčastní se jí okolo 20 amatérských závodníků. Cílem unikátního sportovního klání je motivovat lidi s handicapem k aktivnímu životu. Účastnit sbírky se mohli všichni malí a dospívající čtenáři, kteří se zaregistrovali do charitativního projektu Čtení pomáhá. Za každou přečtenou knihu odesílá Čtení pomáhá 50 korun na charitu dle výběru samotných čtenářů.

Sportovní klub vozíčkářů Praha plánuje zimní sezonu ve Skiareálu Lipno obohatit o netradiční lyžařské závody. „Organizujeme akci pro lidi, kteří následkem úrazu nebo kvůli vrozené vadě žijí s handicapem. Chceme je motivovat k aktivnímu životu a dát jim příležitost získat sebevědomí, nové zkušenosti a dovednosti a současně si užít zábavu. Sport je pro adaptaci na život na vozíku důležitý, zlepšuje fyzickou kondici a učí člověka, jak lépe využít ostatních pohybových schopností. Současně je zásadní pro psychiku,“ říká Michaela Krunclová ze Sportovního klubu vozíčkářů Praha.

Soutěže se zúčastní 20 amatérských sportovců, kteří budou rozděleni do dvou kategorií: sedící monoski lyžaři a stojící lyžaři po amputaci končetiny. Všichni závodníci potřebují osobní asistenci, o to je organizace náročnější. Příspěvek od pilných mladých čtenářů byl proto velmi nápomocný.

Princip charitativního projektu Čtení pomáhá je jednoduchý. Mladý čtenář ve věku do 18 let se zaregistruje na stránkách www.ctenipomaha.cz a vybere si některou knihu z uvedeného seznamu. Když ji přečte, vrátí se na stránky, kde musí správně zodpovědět čtyři kvízové otázky. Tak se prověří, zda čtenář knihu opravdu přečetl. Pokud kvízem projde, získá kredit 50 korun, který věnuje na dobročinnou aktivitu. Na výběr má vždy z deseti různých charitativních projektů. Pomoc může putovat jak handicapovaným lidem, opuštěným seniorům, lidem ze sociálně slabších rodin, dětem z Afriky, tak opuštěným nebo ohroženým zvířatům ad.

„Naši čtenáři mohou od dubna krom pomoci potřebným také sázet les. Za každou přečtenou knihu o přírodě za ně společnost RD Rýmařov vysadí dva stromky. Postupně tak vznikne celý Les Čtení pomáhá. Naším cílem je nenásilnou formou edukovat děti v otázkách týkajících se přírody a ekologie,“ doplňuje Martin Roman, zakladatel Čtení pomáhá.

Do Čtení pomáhá je aktuálně zaregistrováno téměř 300 000 dětí, kterým se podařilo za celou dobu fungování rozdělit přes 56 milionů korun.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *