Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zvířata

Největší radostí je pro mě vidět, jak se noví majitelé svým milovaným kočkám naprosto oddají, říká Libor Šula

Do nového roku všichni vstupujeme s nejrůznějšími předsevzetími nebo alespoň vizemi a plány. Velmi často také bilancujeme a hodnotíme uplynulý rok. Jak rok 2022 hodnotí úspěšný chovatel mainských mývalích koček a ambasador značky Fitmin Libor Šula, a co si přeje pro své svěřence v novém roce?

Jaké přání máte do nového roku?
Bude to možná znít pateticky, ale mám pocit, že nejvíc bych chtěl mír a klid pro všechny lidi. A vlastně i zvířata. Přál jsem si to i v hlubokém komunismu a v devadesátkách se potom smál. Letos mě smích přešel a o to víc jsem si uvědomil, jak důležité jsou našich životech právě tyto dva atributy. Přál bych si svobodu bez pocitu strachu, abychom si pomáhali a aby slovo pokora nebylo jen pouhým pojmem. Chtěl bych, abychom se vrátili k podstatě lidství, nebyli lhostejní k nespravedlnosti a lžím. A také, abych měl zdravé a krásné kočky a veterináři mohl volat jen k narozeninám. Ale to jen tak na odlehčení.

Kam vás loňský rok v chovatelství posunul?
Byl pro mě opravdu zlomovým, protože jsem se dostal do stavu, kdy jsem se svou prací jako chovatele a svými výsledky skutečně spokojený. Moje zvířata jsou zdravá a odpovídají mému standardu, který se přiblížil dokonalosti. Povedlo se nám letos vyhrát všechny výstavy, a tak nastal čas nechat se ovlivnit novým trendem a vymyslet si něco nového.

Jaké jsou tyto nové trendy mezi chovateli právě velkých koček?
Největším trendem jsou nové barevné variety mainských mývalích koček. V základu se jedná o stříbrná zvířata s velkým podílem stříbra, což z kočky dělá opravdu exkluzivního a elegantního tvora. Bohužel se při šlechtění těchto barev zapomnělo na to nejdůležitější, a to je typ a velikost. Pro mě jsou to jedny z nejzásadnějších kritérií u tohoto plemene koček. Přesně to pro mě byla výzva, kterou jsem dva roky hledal. Začlenil jsem do svého programu novou importovanou kočičku a moje práce může začít.

Máte nějaký příběh nebo historku z letošního roku, na kterou budete rád a dlouho vzpomínat?
Největším úspěchem pro mě bylo, že většinu svých koťat jsem letos prodal jako mazlíčky fantastickým rodinám. Ať už byli z Brna nebo Helsinek, vždy to byli úžasní lidé. Například jedna z nových rodin byla hodně zatížená na výživu. Rodiče i děti byli velcí sportovní nadšenci a pro zvířata chtěli jen to absolutně nejlepší. Žijí na Islandu, a tak nebyla zpočátku možnost pokračovat ve Fitmin granulích, na které se stoprocentně spoléhám já. Rodina se ale nevzdala, hledala, testovala, vymýšlela. Kocourek odletěl a měsíc na to mi dorazila fotka z jejich garáže, která se proměnila v islandský sklad Fitmin granulí. Jen pro představu, jen doprava stála dvojnásobek ceny samotných granulí. A to je pro mě štěstí. Miluji, když lidé opravdu přemýšlí a uvědomují si, že ta nejlepší investice je do toho, čím ty své milované tvory krmíme.

Zdroj a foto: Fitmin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *