Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

🎄 Vánoce

České vánoční ozdoby Koulier po roce na trhu ozdobily stromečky v Bruselu

České výrobky v podobě ručně vyráběných skleněných ozdob Koulier mohly v Bruselu obdivovat desítky lidí.  A to hned na pěti místech. Jak na půdě Evropského parlamentu, tak na Stálém zastoupení České republiky při Evropské unii. Ozdoby byly vytvořeny speciálně pro tento účel. Sklárna Koulier se na tento projekt připravovala celý rok.

V Bruselu byly představeny jak ozdoby secesní, které reprezentovaly společnou evropskou myšlenku na českých výrobcích, tak barevné ozdoby ve tvaru střelek kompasu. Ty v kruhu ze sedmadvaceti kompasových střelek tvoří logo českého předsednictví. Stromeček na Stálém zastoupení ČR při EU v Bruselu doplnily i ozdoby se symbolem státního znaku českého lva. Koulier nezapomněl ani na kolekci vlasteneckých perníčků. Ty zdobily další dva stromy. První z nich ve městě Bastogne v belgických Ardenách, kde tradičně na počátku prosince probíhají oslavy bitvy z roku 1944. Koulier byl osloven českým konzulátem v Bruselu, který byl partnerem této akce. Vzhledem k významu celé akce a oslavy hrdinství 101. výsadkové divizi byl další stromeček ozdoben také přímo na radnici města Bastogne, kde byly použity ozdoby „srdce v srdci“, která vzdávala hold všem padlým vojákům této bitvy a měla symbolizovat, že jsou tito hrdinové v srdcích nás všech. Tyto ozdoby byly darem společnosti Koulier právě městu Bastogne. Stromeček s vlasteneckými perníčky stál také v České škole bez hranic. Ta oslovila českého výrobce ozdob prostřednictvím Konzulátu České republiky v Bruselu. Výzdoba bruselských stromů dokládá nejenom šikovnost českých rukou, ale i inovativní myšlení manželů Šrámkových, kteří po roce působení, pro ně, v novém odvětví českého sklářství, dokázali dojít až sem a prezentovat pro Česko velmi významné odvětví našeho průmyslu.

„Loňský rok 2022 byl naším prvním uceleným. Protože jsme zahajovali výrobu v naprosto pro nás novém oboru v září 2021, mohli jsme se již v roce 2022 na Vánoce lépe připravit a vše si řádně rozplánovat,“ uvádí Kateřina Šrámková, obchodní ředitelka značky Koulier. „Jedna věc bylo ozdoby vyrobit, zazásobit se. Pro tento účel jsme volili osvědčené kolekce, tvary i barvy. Čerpali jsme z toho, co naše foukačky a malířky umí a mají zažité. Tvořili jsme ale rovněž řadu kolekci nových. A to jak barevných, tak naprosto nové tvary. Tou úplně poslední bylo pak vytvoření secesní kolekce. No a druhou věcí bylo, dát o sobě světu vědět. Informovat veřejnost o tom, kde, jak a co vyrábíme. Abychom přiblížili rukodělnost, pracnost a originální zpracování našich ozdob Koulier. Pohybujeme se přece jenom ve vysoce konkurenčním prostředí a naším velkým úkolem bylo lidem ukázat, za co platí. A jaký je rozdíl mezi naší ozdobou, jakými procesy výroby prochází, a tedy její cenou a cenou dvanácti kusů ozdob plastových z Číny. Každý výrobek má samozřejmě své místo, to naše jsme si ale snad v srdcích a domovech našich zákazníků vybudovali nebo alespoň pomalu budujeme. Prestižní zdobení stromků v Bruselu nám pak samozřejmě v budování této důvěry a renomé velice napomáhá a já osobně ho považuji za stěžejní ukončení loňské vánoční sezony,“ dodává Kateřina Šrámková.

„Chtěla bych také poděkovat jak našim zaměstnancům, kteří skutečně pracovali naplno, a pak všem kdo k nám na Oflendu do výroby zavítali i těm, kdo si ozdoby Koulier koupili. Koncept exkurzí ve výrobě pomáhá lidem přiblížit sklářské řemeslo a nám dává perfektní zpětnou vazbu. Po shlédnutí procesu výroby a namalování si jedné ozdoby pak lidé naprosto jinak vnímají cenu výrobku. Naše podniková butiková prodejna se osvědčila jako jedna z nejlepších. Podobnou prodejnu s tvořivými dílničkami jsme proto vytvořili i na zámku Loučeň, kde se lidé zase setkávali s ozdobami v rámci komentovaných zámeckých prohlídek – Příběhu vánočního stromečku,“ říká dále Kateřina Šrámková.  „Ekonomicky hodnotíme rok 2022, jako odraz do dalšího roku, ve kterém se zaměříme na prodej přímým partnerům a firemní zákazníky. V loňském roce si u nás pořídily vánoční ozdoby jako dárek partnerům desítky firem, a mělo to ohromný úspěch. Je krásné, když můžete věnovat jako dárek práci českých rukou, a navíc takovou, která obdarovanému vydrží léta,“ dodává Kateřina Šrámková.

Ozdoby značky Koulier, a to včetně secesní kolekce naleznou zákazníci na e-shopu http://www.koulier.cz/, dále v podnikové prodejně na Vysočině na Oflendě, v zámecké prodejně zámku Loučeň ve Středních Čechách, LikeHome &Florist, Mečová 8, Brno, Floristické a dortové studio De Fleurs, Jezuitská 17/15, Brno a u dalších partnerů, jako například ve sklárně Tasice u Kutné hory.

Značka českých vánočních ozdob Koulier se vyrábí na Oflendě na Vysočině. Majitelé-manželé Šrámkovi tak navazují na dlouholetou tradici výroby vánočních ozdob v České republice a její založení považují za důležitý krok v uchování rukodělné tradice výroby a malování foukaných skleněných českých vánočních ozdob u nás. Rozhodujícím aspektem pro toto rozhodnutí bylo uzavření jiné provozovny na Chrudimsku, ze které bylo na jaře 2021 propuštěno přes 20 kvalifikovaných sklářů. Šrámkovi jim nabídli pracovní uplatnění. A dále také skutečnost, že současný majitel podniku má rodinné kořeny právě na Vysočině a jednu výrobu již vlastní. Nově založený podnik na výrobu vánočních ozdob Koulier se zaměří na nové trendy, které představí již pro nadcházející vánoční sezonu. Ozdoby značky Koulier naleznou zákazníci na e-shopu http://www.koulier.cz/, dále v podnikové prodejně na Vysočině na Oflendě, v zámecké prodejně zámku Loučeň ve Středních Čechách a u dalších partnerů, jako například ve sklárně Tasice u Kutné hory.

Lákadlem zámku Loučeň je kromě prohlídek s kostýmovanými průvodci rozlehlý romantický anglický park s labyrintáriem, unikátní kolekcí 11 labyrintů a bludišť, postavené dle návrhu britského projektanta Adriana Fishera. Celý zámecký areál je památkově chráněný. http://www.zamekloucen.cz/. 12. královský labyrint, který na Loučeni vznikl při příležitosti 700 let od narození Karla IV., má velikost, tvar i symboliku inspirovanou labyrintem katedrály v Chartres.  Loučeňský labyrint je doplněn kruhem o průměru 10m na půdoryse české kotliny. Stezka kruhového labyrintu je nejenom geometrickým symbolem a připomínkou historie, ale především geo-energetickou spirálou nabitou pozitivní energií. Labyrint je kruhový, chartreského typu, s 11 řadami a kruhovým centrálním prvkem uprostřed. Soudobý charakter a přitažlivost pro návštěvníky dodává 12. labyrintu použití barevných prvků na jeho povrchu, ozvučení prostoru nad ním a možnost večerního nasvícení.

Zdroj a foto: Koulier

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *