Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sport

PUMA vítá do své rodiny českou elitní běžkyni Moiru Stewartovou

Globální sportovní značka PUMA se propojuje s elitní českou běžkyní a držitelkou dvou národních rekordů Moirou Stewartovou. Moira tak rozšiřuje hvězdnou rodinu atletů využívajících špičkové technologie a běžecké know how produktů značky PUMA. V obuvi PUMA se pražská rodačka pokusí vylepšit nejen další rekordy, ale také úspěšně zvládnout kvalifikaci na olympijský maraton.

Sedmadvacetiletá Moira Stewartová zaběhla historicky nejrychlejší český půlmaraton už v roce 2021, ale tehdejší závod v Římě nesplňoval kritéria Světové atletiky. Hned v březnu loňského roku ale už český rekord oficiálně přepsala, když v Istanbulu doběhla půlmaraton v čase 1:10:14. Ve stejném roce navíc dcera skotského otce a české matky vylepšila i rekord na dráze v běhu na 10 000 metrů v rámci závodu Evropského poháru ve francouzském Pacé. Na podzim 2022 běžela Stewartová také maraton na mistrovství Evropy.

PUMA dlouhodobě spolupracuje s významnými atlety i sportovci ze všech koutů světa. „Je pro nás velmi důležité podporovat nadané sportovce v jejich jedinečných výkonech a přispívat tak zároveň k růstu celého sportovního odvětví. Proto nás velmi těší, že se běžecká rodina PUMA rozrůstá o další talent, jakým je česká běžkyně Moira ,“ říká Katarzyna Weslawowicz, Head of Marketing pro střední Evropu. Moira se připojuje k atletickým hvězdám, jako jsou nejrychlejší žena světa – jamajská běžkyně Elaine Thompson-Herah, kanadský sprinter André de Grasse nebo americká běžkyně Molly Seidell.

PUMA je od roku 2021 také partnerem českých maratonských běžců, jako jsou Marcela Joglová či Vít Pavlišta, ke kterým se nyní Moira připojuje. “PUMA mi přišla jako ta nejlepší volba, a to nejen protože jí důvěřují nejrychlejší běžci světa. Během tréninků i závodů jsem se o jejich kvalitách měla možnost přesvědčit na vlastní kůži. Boty mi krásně sedí a věřím, že v nich překonám své osobní rekordy. Už se těším, až je vytáhnu v závodě,” raduje se ze spolupráce Stewartová.

S běžeckou obuví značky PUMA by se Stewartová ráda kvalifikovala v maratonu na příští olympijské hry, které proběhnou už v roce 2024. Ostatně na olympiádu v Tokiu se Stewartová časem kvalifikovala, ale nakonec se nevešla do tříčlenné české nominace. Nové modely značky PUMA obuje Stewartová mimo jiné i na startu jarního pražského maratonu. „Aktuálně testuji odlehčené výkonostní modely Deviate Nitro Elite či Fast-R, které jsou určeny primárně na závody. Na trénink potom využívám odpružené Magnify Nitro, které jsou speciálně uzpůsobeny ženskému tvaru chodidla, takže mi perfektně sedí a navíc me podporují na delších trasách,“ komentuje Stewartová.

Foto: PUMA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *