Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sex a vztahy

Blízká budoucnost erotiky? Elixír lásky, polibek v metaverzu či erotické cestování

Sex a láska tvoří pevnou součást našich životů. V blízké budoucnosti se v oblasti intimity a vztahů dočkáme nejrůznějších objevů i nových trendů. Hned v roce 2023 lze například čekat nárůst v oblasti erotického cestování, které si chce vyzkoušet více než pětina lidí. Vědci zase předpovídají, že do tří až pěti let bude komerčně dostupný přípravek, který lidem pomůže zamilovat se. Co dalšího budoucnost erotice chystá?

Erotické cestování vstoupí do mainstreamu
Po letech útlumu především kvůli pandemii koronaviru se lidé opět ve velkém vrhnuli do cestování. A ne ledajakého. Na vzestupu jsou nejrůznější zážitkové zájezdy, při nichž si lidé užívají čas takzvaně „off-grid“ (bez elektřiny, internetu a moderních technologií), objevují přírodu, učí se umění přežití (survival skills). Kromě toho povstává i další nový velký trend pro rok 2023: erotické cestování. Dle reportu cestovní agentury Booking.com si chce právě erotický únik ze všednosti dopřát celých 23 % lidí. „Specializované rezorty, v nichž si cestovatelé mohou diskrétně užívat své fetiše, prožívat své erotické fantazie a bezpečně objevovat svou sexualitu se tak v budoucích letech velmi pravděpodobně zařadí mezi mainstreamovou nabídku cestovních kanceláří,“ předpovídá Veronika Kubíčková, sex expertka z e-shopu Ruzovyslon.cz, který prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

Elixír lásky na dosah
O lásce se říká, že je magická, ale ve skutečnosti je v ní především hodně (neuro)chemie. A experti se domnívají, že se jim už brzy může podařit „namíchat“ onen pohádkový nápoj lásky. I když ne nutně ve formě nápoje. Například Anna Machin z oxfordské univerzity předpovídá, že přípravky, které by lidem pomohly zamilovat se či udržet pocit zamilovanosti v životech dlouhodobých partnerů, by mohly být komerčně dostupné do tří až pěti let. Podle vědkyně se v nich uplatní nejen „hormon lásky“ oxytocin, ale třeba i droga extáze podaná v malém množství.

Díky speciálním senzorům ucítíte i virtuální polibek
Virtuální realita už dnes rozhodně není žádným sci-fi. Otevřený virtuální svět označovaný jako metaverse lze v současnosti navštívit prostřednictvím různých aplikací. Prozatím je nejvíce omezen na 360stupňové vizuály, zvuky a ovládání manuálními kontrolkami, vědci do něj však ve velmi blízké budoucnosti chtějí přivést další vjemy. „Expertům se podařilo vynalézt technologii, která pomocí ultrazvukových snímačů zabudovaných přímo do VR headsetu stimuluje ústa, rty, zuby a jazyk. Při jejím testování dokázali nasimulovat pocit čistění zubů, kouření cigarety, pití kávy a dokonce i polibku. Virtuální randění tak možná již brzy dostane úplně nový rozměr,“ komentuje novou technologii sex expertka Veronika Kubíčková.

Otázky ohledně sexu ve vesmíru
Pokud chce lidstvo pomýšlet na kolonizování nových planet, je nejvyšší čas začít seriozně zkoumat sex v prostředí vesmíru. Vzhledem k tomu, že NASA dosud k tomuto tématu zastávala výrazně prudérní postoj, jsou lidské znalosti o intimitě i sexuální funkci v kosmickém prostoru v podstatě nulové. Čím dál více vědců však dnes volá po nové disciplíně, kterou už pojmenovali jako „vesmírnou sexuologii“. Toto téma považují za klíčové pro úspěch dlouhých vesmírných cest a potažmo i ambiciózního plánu Elona Muska na osídlení Marsu do roku 2050. Experty znepokojují nejen potenciální významně negativní dopady sexuální deprivace na astronauty při dlouhých misích, ale i otázky bezpečného početí a těhotenství ve vesmíru. Je tedy pravděpodobné, že v následujících letech bude vesmírná sexuologie silně rezonovat.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *