Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Denně klidně i čtyři šálky kávy

Zdravý dospělý člověk si denně bez obav může dopřát překvapivě velké množství kofeinu, zhruba 400 mg. Dle Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA) toto množství odpovídá téměř litru kávy. Samozřejmě vše také záleží na hmotnosti. Tyto doporučení platí pro 70 kilového člověka. To je povzbudivá zpráva zejména pro ty, kteří se řídí heslem typu „Míra úspěšnosti je přímo úměrná počtu vypitých hrnků kávy“. Váháte-li tak při návštěvě oblíbené kavárny zda zvolit flat white nebo latte, s klidným svědomím můžete vypít oba nápoje v jednom dni.

Třeba právě vám udělá radost nová kávová nabídka kaváren Costa Coffee, která pro zimní měsíce vsadila na sametové kávy. Nechybí ale ani něco dobrého na zub. Už jste měli svoji ranní kávu? Pokud ne, je ještě včera!

Hebký, ale štiplavý
Už samotné slovo velvet se vyslovuje sametově jemně. A teď si představte jak asi chutná kávová novinka z Costa Coffee – Velvet Flat White s malinou a chilli. Základem je klasic­ký Flat White, tedy espresso ze tří shotů kávy, které doplňuje mléko našlehané společně s rostlinnou smetanou. K tomu baristé přidávají ma­linovou a chilli příchuť. Vše posypou špetkou čerstvě namletého chilli. Výsledná chuť je sa­metově jemná a díky chilli i lehounce štiplavá. Spojení malin a chilli se rozhodně nebojte, krémové mléko pi­kantní podtón zjemní a výsledkem je opravdu extravagantní novinka, kterou musíte ochutnat.

Velvet Caffè latte slaný kara­mel
Tento nápoj ukrývá malé tajemství. Je totiž 100% veganský. Připravu­je se z rostlinné šlehačky a oves­né alternativy mléka. Základem zůstává samozřejmě espresso. Vzhle­dově oproti mléčné pěně z mléka nepoznáte rozdíl, chuťově je však nápoj jemnější a krémovější. Pochutnají si na něm všichni. Sametové Caffè latte nabízí baristé v Costa Coffee ve dvou variantách – bez příchuti, kdy si vychutnáte krémovitou strukturu latte anebo s příchutí slaný karamel, který dá kávě příjemný šmrnc.

Muffin z kavárny
Muffiny v Costa Coffee nejsou žád­né tuctovky, hrají barvami i chutěmi, jsou měkké, vláč­né a pěkně velké. Vybírat můžete ze tří nových chuťových kombinací. Muffin citron & mák potěší všechny milovníky máku – navíc je doplněný krémovou náplní a pří­rodní citronovou příchutí. Muffin slaný karamel & ořechy je plněný slaným kara­melem, sypaný sekanými karamelizovanými lískovými a vlašskými ořechy a dozdobený karamelem. Dokonalou lahůdkou je Muf­fin maliny & bílá čokoláda, který vedle malinové náplně obsahuje sušené kousky malin na povrchu, polevu z bílé čokolády a kousky bílé čokolády.

Těžké rozhodování, že?

Zdroj a foto: www.costa-coffee.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *