Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Mandlové laskonky s rumovým krémem a červeným fermentovaným Kampotským pepřem a pepřovým rumem

Veganská verze laskonek, na tomto receptu se naučíte, jak připravit veganský sníh, který můžete použít i na jiné druhy veganského cukroví. (Recept cca na 12 laskonek)

Suroviny:
90 g aquafaby (scezený studený nálev z cizrny)
1 malá lžička xantanové gumy
75 g cukru krupice
75 g kokosu
citronová kůra a trochu citronové šťávy
30 g mandlové mouky

Suroviny na krém:
150 g kokosové mléko (jen pevnou bílou část) vychlazené z lednice
150 veganské čokolády
červený fermentovaný pepř La Plantation
rum Samai Kampot pepper

Suroviny na decor:
150 g vegan čokolády
ovoce
jedlé květy

Postup:
Cizrnu scedíme a nálev dáme nejlépe přes noc vychladit do lednice. Vychlazený nálev začneme postupně šlehat, jako bílky. Výsledek bude pevný našlehaný veganský sníh, který postupně ztužíme zašleháním xantanové gumy a cukru. Do ztuhlého sněhu jemně vmícháme kokos a mandlovou mouku s citronovou kůrou a šťávou. Těsto dáme na plech s formou na laskonky a pomalinku sušíme v troubě asi 2 hodiny na 85 °C.

Kokosové mléko (bílou pevnou část) ušleháme do tuha, ve vodní lázni si necháme rozpustit čokoládu, kterou spolu s rumem a pepřem jemně vmícháme. Čokoládu nelijte do mléka hned vařící, je lepší chvíli počkat. Krém nechte lehce vychladnout, pokud bude dlouho v lednici, bude se s ním špatně pracovat.  Laskonky naplníme krémem a dáme do lednice, pak je polijeme čokoládou. Na studených laskonkách bude čokoláda hned tuhnout a skvěle držet. Laskonky nazdobte jedlými květy a ovocem.

BIO Kampotský červený fermentovaný pepř La Plantation
Unikátní produkt, na kterém se tvoří rychlá závislost. Zralý červený fermentovaný pepř,  je až do stádia červených zrníček ponechán na rostlině Piper nigrum. Teprve potom je dále zpracován. Vyžaduje vyjímečnou ruční práci při selekci správně zralých a správně velkých zrníček. Tedy kuličku po kuličce. Poté se myje a suší na slunci po dobu 2-3 dnů v závislosti na počasí. Dokud nedosáhne optimální podoby vhodné pro další kontrolu a balení. Plně zralý, šťavnatý a pak konzervovaný fermentací v mořské soli. Červený Kampotský pepř vyniká unikátní ovocnou chutí a jedinečně jemným aroma. Díky jeho jemné pálivosti jej lze velice dobře kombinovat s ovocem, grilovanou zeleninou nebo třeba čokoládou a dezerty. Červený Kampotský fermentovaný pepř v různých balení, například tubus 50 g za 449 Kč zakoupíte na www.kampot.cz!

SAMAI Pepper Rum
Unikátní prémiový rum kořeněný tím nejkvalitnějším červeným Kampotským pepřem z La Plantation. Na úvod jemně sladký s rozvíjející se kořenitostí a komplexní ovocnou chutí, doplněn přiměřenou pálivostí Kampotského pepře na závěr. SAMAI Pepper Rum, obsah: 0,7l, cena 1.690 Kč nebo miniaturku za 199 Kč zakoupíte na www.kampot.cz v sekci rumy SAMAI.

Zdroj a foto: šéfkuchařka Miluše Makó

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *