Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sport

Jižní Čechy poprvé přivítají zimní hry pro handicapovanou mládež.  Sportovci se na Lipno sjedou ze čtyř zemí 

Para alpské lyžování, běžecké lyžování, snowboarding a sněžnice – to jsou sporty, ve kterých letos  poprvé změří síly mladí handicapovaní sportovci nejen z Česka, ale i z Maďarska, Polska a Slovenska.  Akci pod názvem V4 Winter Games Emil Open pořádá pro mládež z visegrádských zemí Emilova  sportovní, z. s. Cílem je propojit děti a mládež se všemi typy postižení, podpořit je k aktivnímu životu  a v lásce ke sportu. 

Čtyřdenní zimní hry, které začnou slavnostním zahajovacím ceremoniálem 25. ledna, by podle  prezidenta organizačního výboru her Pavla Zbožínka mohly v jižních Čechách založit tradici zimních her  Emil Open. „Jsme pořadatelé letních Evropských her handicapované mládeže Emil Open v Brně, které  mají za sebou již 11. ročníků. A právě volání po jejich zimní verzi nás vedlo k rozhodnutí pokusit se založit  i tradici zimních her,“ říká Zbožínek. Celou akci ve středu odstartuje Číše vína, kterou hostí primátorka  města České Budějovice a na niž jsou pozváni partneři, hosté a zástupci týmů. Následovat bude tisková  konference a středeční program zakončí slavnostní zahajovací ceremoniál. Vše se odehraje ve vnitřních  prostorách a venkovním prostranství Hotelu Clarion. „Vážíme si příležitosti být součástí her s  mezinárodní účastí a zároveň přejeme všem účastníkům her hodně štěstí při sportovních výkonech,“ dodává ředitel hotelu Martin Štolka.  

Her se zúčastní padesátka sportovců ve věku 10 až 26 let. Ti ve čtvrtek 26. a v pátek 27. ledna změří  své síly ve Skiareálu Lipno nejprve na kvalifikačních a poté na finálových závodech. Součástí her bude  také medailový ceremoniál. Páteční slavnostní ukončení vyvrcholí diskotékou. Následný doprovodný program se protáhne až do soboty 28. ledna. Do něj se zapojila například Jihočeská zoologická zahrada  Hluboká nad Vltavou. „Jako pravidelný účastník letních Emil Open mám velkou radost, že Emil tyto hry  přivádí i k nám do jižních Čech,“ pochvaluje si hry jejich ambasador a zlatý paralympionik v plavání  Arnošt Petráček. 

Handicapované sportovce podpoří celá visegrádská čtyřka 
Podpořit projekt se rozhodly i okolní státy, z nichž do ČR míří účastníci z partnerských organizací  Slovenský paralympijský výbor, maďarský Fodisz a polský TOP BOŁESLAWIEC. Projekt je tak  spolufinancován vládami České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska prostřednictvím  visegrádských grantů z Mezinárodního visegrádského fondu, který chce šířit myšlenky udržitelné  regionální spolupráce ve střední Evropě. 

Podporu pořadatelé našli i v Jihočeském kraji – záštitu nad jejich konáním udělil náměstek hejtmana  pro oblast sportu Pavel Klíma – a ve statutárním městě České Budějovice získaly záštitu primátorky  Dagmar Parmové Škodové. „Podpora sportu má v naší metropoli dlouholetou tradici, blízkost zimních  lyžařských středisek je pro nás jako pořadatele velkou výhodou. Uspořádat Emil Open v zimních  sportovních disciplínách pro účastníky, kterým chceme umožnit nezapomenutelné zážitky ze  sportovních klání na sněhu, souvisí se snahou našeho města být městem bez bariér, podporovat děti a  mládež s různými typy handicapů, aby si uměly najít vhodné sportovní aktivity a věnovaly se jim s láskou  a plným nasazením,“ říká primátorka. 

Pro celkem 80 účastníků (sportovci s nezbytně nutným doprovodem) bude zázemí a organizaci  zajišťovat přes 50 dobrovolníků z řad studentů Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Vysoké  školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích, jejichž rektoři převzali nad Emil Open záštity.  Podporu poskytnou i dobrovolníci z Diecézní Charity České Budějovice. Generálním partnerem her je  společnost ENERGIE AG BOHEMIA, s. r. o. „Pomáhat je součástí naší firemní kultury a radost dětí je tou  největší odměnou,“ uvádí Ivan Kafka, zástupce generálního partnera. 

Hlavními partnery jsou Clarion Congress Hotel České Budějovice, který účastníkům poskytl ubytování  a zázemí pro doprovodný program, a Skiareál Lipno, v němž se uskuteční sportovní část her.  „Dlouhodobě podporujeme handicapované sportovce. Náš Skiareál poskytuje pro jejich aktivity velmi  dobré podmínky a díky našemu projektu „Lipno bez bariér“ se snažíme o stále širší nabídku a spolupráci  v této oblasti. Spoluúčast při mezinárodních závodech byla tedy jasná volba, “ dodává mluvčí Ski areálu  Lipno Olga Kneiflová. 

Zdroj a foto: www.emilopen.cz 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *