Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

ČSOB spolu s českou veřejností poslala na prospěšné projekty do regionů více než 5 a půl milionu korun

V zimním kole programu ČSOB pomáhá regionům získalo 75 projektů v 15 regionech celkem 5 700 485 Kč. O finanční podporu banky i široké veřejnosti se v každém regionu ucházelo 5 projektů. Ten nejúspěšnější pochází ze Zlínského kraje a na účet si připsal bezmála 400 tisíc Kč.

„Je moc dobrou zprávou, že ani v dnešní době lidé nerezignovali na dobročinnost a podporují smysluplné projekty. V programu ČSOB pomáhá regionům vybrali rekordní částku, z níž nejvíce peněz poputuje díky jejich štědrosti na pomoc nemocným a handicapovaným lidem. Úctyhodné částky dárci poslali také na projekty v oblasti životního prostředí nebo ochrany zvířat. Těší mě, že lidem není lhostejný osud těch, kteří neměli v životě takové štěstí, a chtějí pomáhat tam, kde to má smysl,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Nejvyšší podporu v zimní části programu získal projekt hospicu CITADELA Diakonie Valašské Meziříčí, jehož cílem je ulehčit a maximálně zpříjemnit život lidem v terminálních a preterminálních stádiích onemocnění. Veřejnost mu poslala 343 165 Kč a banka přidala dalších 50 tisíc Kč. „Pečujeme o pacienty s širokým spektrem onemocnění a diagnóz a náš paliativní interdisciplinární tým se sestává z lékařů, zdravotních sester, pečovatelů, duchovních a dobrovolníků. Nepřetržitým provozem však dochází k opotřebení vybavení a pomůcek, které jsou třeba postupně obměňovat,“ říká Kristýna Matošková z hospicu CITADELA.

Na pomyslném druhém místě skončil jihomoravský projekt spolku Smečka z Knihánkova, který už od roku 2012 poskytuje útočiště starým, opuštěným a nemocným psům. Veřejnost na něj přispěla částkou 165 660 Kč. Další úspěšný projekt je z Libereckého kraje, kde spolek Šance zvířatům díky štědrosti dárců postaví lepší zázemí pro odchovnu štěňat. Lidé vybrali celkem 147 188 Kč. Také tyto projekty získaly vedle darů od veřejnosti i padesátitisícový příspěvek od ČSOB.

Od počátku programu ČSOB pomáhá regionům banka společně s lidmi podpořila zhruba 1 500 konkrétních aktivit částkou převyšující 72 milionů korun.

O programu ČSOB pomáhá regionům
O finanční přízeň veřejnosti a dar banky se dvakrát do roka v každém kraji uchází nově pět projektů. Čtyři vybírá odborná porota, pátý ve formě takzvané divoké karty volí veřejnost. Podle výše příspěvků od veřejnosti pak projektům banka přispívá od prvního do pátého místa částkou: 50 000 Kč, 40 000 Kč, 35 000 Kč, 25 000 Kč a 10 000 Kč.

Zdroj a foto: www.csobpomaharegionum.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *