Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZábava

V novém roce přicházejí Hurvínek a Spejbl s novým hlasem

S novým rokem přichází Divadlo S+H nejen s novými interprety hlasů oblíbených loutek, ale také se zbrusu novým „Mecenášským klubem pana Spejbla“. Divadlo připravuje také novou hru pro děti „Hurvínek a král Blecha“ v režii Mikiho Kirschnera, která bude představena na konci sezóny. Pokračují dále úspěšné interaktivní workshopy pro děti.

Hlasy oblíbených dřevěných hrdinů mají nové interprety
V postavách Spejbla a Hurvínka budou moci diváci nově slyšet hlas nejmladšího člena souboru Martina Trechy. Ten svůj talent s velkým úspěchem divákům již představil v nejnovějším představení Jiřího Jelínka a Terezy Lexové „Spejbl, Hurvínek a já“ a budeme jej také moct slyšet v již hraném titulu Hurvínek mezi osly. Úplně novým interpretem Spejbla a Hurvínka se nově stává Jiří Škorpík. Jiří Škorpík je vyhledávaným hudebníkem, skladatelem a zpěvákem, známým z hudebního seskupení 4TET. V Divadle S+H se podílel jako člen tvůrčího týmu na inscenacích Hurvínek mezi Osly, Jak s Máničkou šili všichni čerti a další. Jiří Škorpík se představí poprvé divákům v připravované premiéře hry Mikiho Kirschnera „Hurvínek a král Blecha“ letos v květnu. Spolu s ním bude mít svou premiéru i nová interpretka Máničky a paní Kateřiny Jana Mudráková, talentovaná herečka a loutkoherečka, kterou měli diváci již možnost zahlédnout při různých příležitostech a budeme ji také mít možnost nově slyšet v titulu Hurvínek mezi osly spolu s Martinem Trechou. Do budoucna plánuje divadlo alternovat i tyto ženské role. Pejska Žeryka bude od tohoto roku oficiálně štěkat Michal Šturman, kterého diváci v této roli již mohli také zaslechnout. „Divadlo Spejbla a Hurvínka tímto krokem reaguje na zvýšené provozní nároky živého hraní a otvíráme tak prostor nejmladším členům souboru převzít interpretační štafetu a pokračovat v dlouholeté tradici tak, aby byla zachována i do budoucna kontinuita tvorby této výjimečné pražské divadelní scény, která je známá po celém světě,“ komentuje Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka.

Novinka v D S+H!
Diváci se mohou těšit na nové rodinné představení osvědčeného autorského týmu Mikiho Kirschnera, Robina Krále a Jiřího Škorpíka „Hurvínek a král Blecha“, ve kterém se představí již noví interpreti našich dřevěných hrdinů.

Našim nastupujícím interpretům přeji především mnoho tvůrčí energie a radosti, také mnoho pokory na cestě za nejlepším uměleckým výsledkem. Věřím, že společně přineseme divákům v Česku i v zahraničí mnoho kouzelných momentů a zážitků v podobě nových představení,“ říká David Janošek, umělecký šéf Divadla Spejbla a Hurvínka. Doufáme, že do našeho divadla budou diváci stále přicházet s nadšením a laskavým očekáváním, jaká dobrodružství spolu se Spejblem, Hurvínkem, Máničkou, paní Kateřinou a Žerykem zažijí,“ dodává Janošek.

Staňte se součástí Divadla S+H v novém mecenášském klubu
Posláním Divadla S+H je přinášet dětskému i dospělému divákovi maximální umělecký zážitek  a proto chce divadlo zvýšit počet premiér v sezóně na tři tituly. To se neobejde bez podpory nejen diváků, ale také podporovatelů divadla. Mecenášská podpora měla vždy své zásadní místo v rozvíjení kultury národa a pomáhala institucím, které si zasloužily speciální pozornost. Proto Divadlo S+H přichází s novým „Mecenášským klubem pana Spejbla“, v němž mají fanoušci divadla a podporovatelé kultury jedinečnou příležitost podpořit dílčí tvůrčí počiny, ale i projekty, či přímo vznikající inscenace. Nový klub má záměr podpořit nejen pana Spejbla, ale i všechny dřevěné hrdiny divadla na jejich cestě za novým divadelním dobrodružstvím. Divadlo S+H nabízí jako poděkování za mecenášskou podporu širokou nabídku speciálních výhod a především otevřené dveře do magického světa fenoménu Spejbla a Hurvínka. Vaše dotazy vám rádi zodpovíme na mecenas@spejbl-hurvinek.cz.

Přijďte na workshop a prožijte nevšední chvíle po představení
Velký zájem je o workshopy, které Divadlo S+H pořádá nejen pro mateřské a základní školy, ale i širší veřejnost. Divadlo S+H je od roku 2022 součástí Asociace divadelních lektorů a s velmi úspěšnými workshopy bude pokračovat i v letošním roce. Lektorky na workshopech dětským divákům přibližují zhlédnuté představení formou hry a tím prohlubují zážitek z něj. Workshopy rozvíjí témata z představení v praktických činnostech prostřednictvím divadelních aktivit. Děti se mohou ptát na představení, vysvětlovat si jednotlivá témata, pojmenovávat motivy, záměry, a to vše hravou formou.

Divadlo hlásí nebývalý divácký zájem
Minulý rok se divadlo těšilo mimořádnému diváckému zájmu a ani první představení roku 2023 si na návštěvnost nemohou stěžovat. Výsledky hospodaření dokonce ukazují zvýšený zájem oproti době před covidem, současná návštěvnost je však značně nad standartním měřítkem několika posledních let. Ukazuje se tedy, že je Divadlo Spejbla a Hurvínka stále v oblibě a do divadla stále proudí nové a nové generace dětí. „Samozřejmě nás mimořádný divácký zájem velmi těší a upřímně za něj děkujeme, není pro nás větší radosti než plné hlediště diváků, které spontánně reaguje na naše loutková dobrodružství.“ dodává Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka.

Zdroj a foto: Divadlo S+H

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *