Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Do Česka dorazil první dermatologický přístroj Pixel CO2 v plné konfiguraci 

Omlazení pleti, odstranění výrůstků, hlubokých vrásek či vypnutí  pokožky jedním přístrojem. Zdá se, že není dermatologický problém, pro který by nebyl  vhodný, ba naopak v mnoha případech nepomůže jiná metoda. Jedná se o nejnovější laser  pro korektivní dermatologii Pixel, který nyní jako první v České republice využívá klinika  LaserPlastic. Oproti předchozím generacím je doplněn o koncovky a nastavení, které  dokáží ošetřit snadno a rychle velké plochy či se vyhnout typickému šachovnicovému  vzoru na kůži díky náhodnému módu. 

Určitě jste již slovo pixel slyšeli, nejčastěji ve spojení s počítačem. Je to totiž nejmenší  jednotka digitální „bitmapové“ grafiky, která představuje jeden svítící bod na monitoru. A  právě odtud vzal tento inovativní přístroj svůj název. Jeho laserový paprsek totiž na kůži  vytváří obrazec podobný pixelům, tedy malé tečky či body v pokožce. 

Tento laser, zatím první a jediný v republice této generace a konfigurace, již hojně využívá  klinika, kterou můžete znát z pořadů Vypadáš skvěle, Mladší o pár let nebo O 10 let mladší, a  to LaserPlastic v čele se zakladatelkou a primářkou MUDr. Martou Moidlovou. „Laser Pixel  dosahuje takových výsledků v omlazení pleti, které zatím žádný přístroj či látka nepřekonala.  Precizní ošetření povrchové vrstvy kůže a hluboký termální efekt aplikátoru, který stimuluje  obnovu kolagenu, je ideální pro ošetření jemných linek i hlubokých vrásek,“ vysvětluje  primářka. 

Výrůstky, skvrny, jizvy po akné či hluboké vrásky 
Zázračnost tohoto přístroje tkví v jeho všestrannosti – dá se použít v chirurgii, dermatologii a  gynekologii. Například právě chirurgům šetří čas a práci při operacích, kdy stejnou  koncovkou i nastavením přístroje dělají dva sobě navzájem protichůdné úkony – precizně a  bezpečně řežou tkáň (excize) při blízkém kontaktu, naopak při oddálení okamžitě zastaví  krvácení (koagulace). 

V estetické dermatologii tento laser nabízí řešení takřka při každé příležitosti. Laserový  paprsek přístroje funguje zejména (ale nejenom) na principu ablace, tedy odpařování. Jeho  absorpční maximum je totiž ve vodě obsažené v buňkách pokožky. Odpařuje tak postupně  jednotlivé vrstvy kůže – zákrok známý pod pojmem skin-resurfacing, který je hojně používaný zejména pro vyhlazení hlubokých vrásek či jizev po akné. 

Laser však nemá svá využití pouze v invazivních zákrocích, jako zmíněný skin-resurfacing. Lze  jej použít také pro takzvané mini-invazivní až zcela neinvazivní ošetření. Mezi velmi časté se  řadí pigmentové skvrny způsobené opalováním či nepravidelná barva nebo textura kůže.

Razítkování či náhodný mód 
Metodou zvanou frakce perforuje laserový paprsek pokožku v bodech o velikosti pixelu. Při  frakčním módu se tak na kůži střídají ošetřené a neošetřené body. Díky těmto neošetřeným  bodům se může pacient těšit z krátké doby hojení a minimálních vedlejších účinků či  komplikací. Lékař si ošetřená místa díky viditelnému efektu na kůži může takzvaně  „orazítkovávat“. Stampingem (orazítkováním) vytváří na pokožce čtverce v bodech, do  kterých je laserový paprsek v této koncovce rozdělen, nejčastěji 9 na 9 pixelů. Jednotlivá  místa se dají perforovat až čtyřikrát za sebou, s každým zasažením je efekt větší. Unikátní je  hlavně také speciální koncovka LiteScan, která může díky různým nastavením vytvářet tvary  dle aktuální potřeby. 

„Přístroj také disponuje jedinečným módem paint brush, který dodává do ošetřované oblasti  energii v rozptýlené, randomizované neboli náhodné podobě. Vytváří tak přirozenější vzorec  hladké pokožky a nezanechává typické šachovnicové stopy na pleti. Ošetření je tak na  viditelných místech méně nápadné,“ popisuje MUDr. Moidlová. 

Při ošetřování rozsáhlých oblastí lze také využít koncovku iPixel Roller, která výrazně urychlí  čas výkonu. „Tento nový speciální nástavec dokáže velmi rychle, šetrně a precizně ošetřit  velké a citlivé plochy, jako třeba krk a hrudník. Hodí se však i na jiné části těla, například při  ošetření strií,“ uzavírá primářka.

Foto: Laser Plastic

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *