Začalo hlasování v národním kole Eurovize – zástupce Česka mohou vybírat fanoušci z celého světa

V polovině ledna vybrala Česká televize pětici interpretů, kteří se přihlásili do letošního ročníku Eurovision Song Contest. Výběr národního zástupce odstartoval včerejší večerní přímý přenos na youtubovém profilu soutěže a v iVysílání ČT. Hlasy pro zpěvačky Maellu, Pam Rabbit, Markétu Irglovou, dívčí skupinu Vesna nebo pro písničkáře RODANA mohou fanoušci posílat do půlnoci 6. února.

„Svého favorita mohou lidé podpořit dvěma způsoby a oba jsou zdarma. Stačí si do chytrého telefonu stáhnout oficiální aplikaci Eurovision Song Contest nebo hlasovat na webových stránkách escz2023.com. Do výběru českého zástupce se může zapojit kdokoliv z celého světa. A rozhodnou pouze fanoušci. Do hlasování nezasáhnou odborné poroty. To je novinka oproti minulým ročníkům,“ vysvětluje vedoucí české delegace na Eurovizi Kryštof Šámal.

Do letošního národního kola Eurovize přišlo rekordních, více něž sto sedmdesát písní. Se skladbou Flood se přihlásila a mezi pět postupujících se dostala zpěvačka Maella. „Je to velmi komorní a intimní píseň. Zpívám v ní o tom, jak často nezvládám emoce, které mě přepadnou jako povodeň a slovy pak mohu i ublížit. Je také o uvědomění si, že už to takhle nechci, že se učím emoce zpracovávat,“ říká o písni Flood její autorka a interpretka Maella.

Zpěvačka, skladatelka a textařka Pam Rabbit představí skladbu Ghosting, o které říká, že má lehce strašidelnou atmosféru. „Poslední dobou jsem se cítila zvláštně osamělá, i když mám skvělé lidi kolem sebe. Napsala jsem tedy píseň o chlápkovi, který bydlí doma s duchem a je tak osamělý, že mu nezbylo nic jiného než se s ním skamarádit,“ prozrazuje Pam Rabbit. Ta se Eurovize už zúčastnila, a to v roce 2018 na pozici vokalistky zpěváka Mikolase Josefa.

Držitelka Oscara za píseň k filmu Once, písničkářka Markéta Irglová, se o přízeň fanoušků v národním kole Eurovize uchází s vlastní skladbou nazvanou Happy. „Písnička mi přišla ve snu, melodie i text. Je o pocitu naplnění, klidu a spokojenosti v určitém okamžiku, který existuje bez potřeby vědět, jak dlouho potrvá. Život, to je mnoho okamžiků jdoucích po sobě. Každý z nich nabízí cestu ke štěstí a svobodě.“

Dívčí skupina Vesna, která ve své tvorbě využívá prvky folkloru zasazené do moderního popu, chce diváky zaujmout písní My Sister’s Crown. „Inspirací byla naše kapela, ve které spolupracuje šest osobností s rozdílnými schopnostmi a často i názory. A přesto je úžasné spolu tvořit a hrát, protože se navzájem respektujeme. Píseň je tedy o sesterství, podpoře a spolupráci. Tyto hodnoty jsou podle nás klíčové v mnoha aktuálních tématech, které teď rezonují světem. Například otázka menšin, formy násilí a podobně,“ objasňuje za skupinu Vesna zpěvačka a textařka Patrice Fuxová.

A pětici uchazečů o národního zástupce na letošní Eurovizi doplňuje písničkář RODAN. Jeho skladba Introvert Party Club vznikla během tvůrčího kempu, který pořádal Ochranný svaz autorský. „Chtěli jsme spojit veselý nebo šťastný zvuk té písně s hlubokým, a naopak smutným textem. Zkrátka pracovat s kontrastem. A to se povedlo. Zároveň je to písnička pro všechny, kteří mají pocit, že nikam nepatří,“ myslí si Rodan.

V posledních letech Českou republiku na Eurovizi zastupovaly například zpěvačky Gabriela Gunčíková a Martina Bárta, zpěváci Mikolas Josef a Benny Cristo či skupiny Malawi a We Are Domi. „Jenom na hudební platformě Spotify, za posledních šest let, vygenerovaly skladby tuzemských interpretů fantastických sedmdesát milionů přehrání. S téměř čtyřiceti miliony je zatím nejúspěšnější skladba Lie To Me od Mikolase Josefa. Píseň Lights Off od loňských finalistů We Are Domi má pak dvanáct a půl milionu přehrání,“ vypočítává Kryštof Šámal.

Dvě semifinálová a finálové kolo letošní Eurovize hostí Velká Británie. Uskuteční se v Liverpoolu, a to 9. a 11. května. Absolutní vítěz bude vyhlášený v sobotu 13. května.

Eurovision Song Contest pořádá Evropská vysílací unie. Česká televize je jejím členem.

MARKÉTA IRGLOVÁ

Zpěvačka, skladatelka, instrumentalistka Markéta Irglová v roce 2008 získala s hudebníkem Glenem Hansardem cenu americké Akademie filmového umění a věd pro nejlepší originální píseň. Oba umělci si společně zahráli v nízkorozpočtovém snímku Once, v němž zazněla jejich skladba Falling Slowly. Loni na podzim vydala zatím poslední studiovou nahrávku Lila. Držitelka Oscara se minulý rok objevila i mezi účastníky islandské talentové soutěže Söngvakeppnin, kde s vlastní písní Mögulegt bojovala o postup na Eurovision Song Contest. Letos se chce stát zástupkyní České republiky na Eurovizi se skladbou Happy.

„Jsem Češka žijící na Islandu, mám tři děti, můj manžel je Islanďan, zvukař a producent, spolu tvoříme hudbu v našem vlastním nahrávacím studiu. A jsme šťastní, že náš koníček je naše práce.“

ROZHOVOR S MARKÉTOU IRGLOVOU
Jaký příběh má vaše skladba Happy?
Písnička mi přišla ve snu, melodie i text. Je o pocitu naplnění, klidu a spokojenosti v určitém okamžiku, který existuje bez potřeby vědět, jak dlouho potrvá. Život, to je mnoho okamžiků jdoucích po sobě. Každý z nich nabízí cestu ke štěstí a svobodě.

Proč zrovna Eurovision Song Contest?
Eurovizi mám velice ráda, posledních deset let ji sleduji a baví mě. Reprezentovat Česko v mezinárodní soutěži by pro mě byla veliká čest, ale ještě více pro mě znamená možnost se prezentovat v Česku, zapojit se do českého hudebního a kulturního dění. A potvrdit skutečnost, že i po letech v zahraničí jsem nezapomněla odkud pocházím a kam patřím.

Jakou svoji schopnost považujete za mimořádnou?
Multitasking. Taky schopnost obratem zrealizovat nápady.

Co je vaše guilty pleasure v hudbě?
Žádné guilty pleasure nemám. Ani v hudbě, ani v ničem jiném. Nedělám si výčitky z ničeho, co dělám s láskou a z čeho mám radost.

Co vzkážete fanouškům? A proč by pro vás měli hlasovat?
Ráda bych fanouškům vzkázala, že děkuji za jejich hlasy, pokud se rozhodnout pro mě hlasovat. A že se budu radovat z výhry jakéhokoli finalisty, neboť by si to všichni zasloužili. Tak jak tak budu spokojená a vděčná, že jsem se mohla účastnit.

H A P P Y  /hudba a text: Markéta Irglová/
I don’t know how long I’ve waited,
Or if the feeling is true,
It was not anticipated,
Still happened right on queue,

And I’m happy, happy,
Happy to be here with you.
I’m happy, happy,
Happy to be here with you.

Don’t know if this is forever,
Somehow destined to be,
I only hope that you’re happy,
Happy to be here with me,

‘Cause I’m happy, happy
Happy to be here with you.
I’m happy, happy,
Happy to be here with you.

You-u-u-u-u-u
You-u-u-u-u
You-u-u-u-u-u
You-u-u-u-u

Sometimes I feel like I’m floating,
Like it’s all just a dream,
I’m gazing up at the stars, and
Drifting backwards downstream,

But I’m happy, happy,
Happy to be here with you.
I’m happy, happy,
Happy to be here with you

I’m happy, happy,
Happy to be here with you.
I’m happy, happy
Happy to be here with you.
Happy to be here with you.
You-u-u-u-u-u
You-u-u-u-u

MAELLA
Michaela Charvátová je česká písničkářka, autorka, zpěvačka a producentka, která vystupuje pod pseudonymem Maella. V Londýně, kde právě bydlí, vystudovala obor songwriting a produkci na britské hudební škole BIMM. Maella oslovuje posluchače charismatickým až hypnotickým hlasem v temně ambientní hudbě. Svým alt-popovým zvukem zaujala televizní stanici BBC Introducing London. Skladby Maelly je možno najít i ve filmech, například v komedii Bábovky a v databázích pro reality show Temptation a Global TV. Koncertuje na festivalech i klubech v Británii, Slovensku a Česku. Na konci roku 2022 vydala své EP Slow Burn a stylizovaný, choreograficky laděný videoklip k písni Tudu Tudu Tu. Maella byla loni v říjnu ambassadorkou Spotify playlistu EQUAL CZ a její fotka se objevila na Times Square v New Yorku. Na konci roku 2022 vystoupila jako předskokanka na česko-slovenském turné Adama Pavlovčina alias Adonxs.

„Deset let jsem zpívala ve sboru, tam jsem si vybudovala nějakou formu vystupování. A vždycky jsem chtěla mít svou kapelu, proto jsem od malička hrála na basu a kytaru. Takže hudbě se vlastně věnuji odjakživa.

ROZHOVOR S MAELLOU
Jaký příběh má vaše skladba Flood?
Skladba Flood je velmi komorní a intimní. Napsala jsem ji rychle, hotová byla asi za dvacet minut. Je o tom, jak často nezvládám emoce, které mě přepadnou jako povodeň a slovy pak mohu i ublížit. Napsala jsem ji v období, kdy jsem měla hodně temných chvilek a nechtěla jsem těžké okamžiky házet na svého partnera. Je tedy o negativních emocích, které by se měly krotit, protože ve vzteku můžeme říct něco, co tak nemyslíme a naše blízké tím zraňovat. Je také o uvědomění si, že už to takhle nechci, že se učím emoce zpracovávat a chci být lepším člověkem.

Proč zrovna Eurovision Song Contest?
Protože se mi líbí, že podporuje umělce a jejich vidění světa. A je to multikulturní a mezinárodní soutěž.

Jakou svoji schopnost považujete za mimořádnou?
Můj intimní projev a písničky, které i když zachycují syrové emoce, tak v sobě mají prvek naděje a tanečního pocitu. Řekla bych, že píšu smutné písničky, na které se dá tancovat – sad songs with a sexy beat.

Co je vaše guilty pleasure v hudbě?
Nemám guilty pleasure. Stojím si úplně za vším, co mám ráda!

Co vzkážete fanouškům? A proč by pro vás měli hlasovat?
Fanouškům vzkazuji, že v mém případě budou hlasovat pro úplně nezávislého českého umělce a pro skladbu, která otevřeně mluví o těžkých emocích. O depresi, o vzteku. Mnoho z nás se s takovými emocemi vypořádává, a to bez ohledu na národnost. Písnička Flood může lidem přinést úlevu a podporu, protože se v ní poznají.

FLOOD  /hudba a text: Michaela Charvátová/
I don’t think
It’s right
To lean on your shoulder
So much
I’ve been
Alot

Can we start again?

The feelings always go away
I want to be better today
Will you forgive me?
Everytime it

Hits me like a flood
Don’t feel like I am enough
I know the mornings are rough
But I guess it’s in my blood
But I won’t let that decide
I want a new state of mind

I don’t like myself
Losing control
Over words
I say
That hurt
Both you and I

Know the feelings go away
I want to be happy again
Do you believe me?
Everytime it

Hits me like a flood
Don’t feel like I am enough
I know the mornings are tough
But I guess it’s in my blood
But I won’t let that decide
I want a new state of mind

Sky’s turning red
Thunder in my head
Keeps raining on me
Keeps raining on me

And it hit me like a flood
Don’t feel like I am enough
I know the mornings are tough
But I guess it’s in my blood
But I won’t let that decide
I want a new state of mind

Hits me like a flood

PAM RABBIT
Pam Rabbit je česká zpěvačka, skladatelka a textařka s arménskými kořeny. Její tvorba je inspirovaná smyšleným, strašidelným, ale zároveň humorným, tragickým světem, který jí pomáhá chápat, vysvětlovat a zvládat ten reálný. Nepovažuje se za hudebnici, ale spíše za tvořitele, který dělá od všeho kolem hudby trochu. Její velkou vášní je režie videoklipů, které vnímá jako dovysvětlení toho, jak svou píseň myslela. Hlavní cíl její tvorby je, aby mohla posluchači dát vědět, že není jediný, kdo nechápe, co se tady vlastně děje, a nabídnout mu oporu, smích a občas i slzy. Má velmi ráda zvířata. Z toho vznikla i přezdívka Pam Rabbit.

Její dědeček byl gruzínským zpěvákem, a právě on ji přivedl k hudbě. Ta ji dovedla až na pražskou konzervatoř Jaroslava Ježka. V roce 2018 se poprvé v Eurovision Song Contest objevila jako vokalistka Mikolase Josefa, se kterým vystoupila v semifinálovém a finálovém kole v Lisabonu. S písní Lie to Me se umístili na celkovém šestém místě. Sólově se národního kola Eurovize zúčastnila i v letech 2019 a 2020.

RORHOVOR S PAM RABBIT
Jaký příběh má vaše skladba Ghosting?
Příběh ze mě tak nějak vypadnul bez přemýšlení. Byli jsme ve studiu s Filipem Vlčkem a chtěli jsme složit něco s jemně strašidelným pocitem. Poslední dobou jsem se cítila zvláštně osamělá, i když mám skvělé lidi kolem sebe. Napsala jsem tedy píseň o chlápkovi, který bydlí doma s duchem a je tak osamělý, že mu nezbylo nic jiného než se s duchem skamarádit.

Proč zrovna Eurovision Song Contest?
Soutěž sleduji už od mala. A po tom, co jsem byla s Mikolasem Josefem na Eurovizi jako vokalistka, jsem věděla, že chci reprezentovat Česko také sama za sebe.

Jakou svoji schopnost považujete za mimořádnou?
Moje superschopnost bude produkce. Kolem své tvorby si dělám maximum věcí sama a baví mě to. Na svých klipech jsem produkční, scenáristka, režisérka, make up artist, kostymérka… A i kulisy vyrábím sama a nějakým způsobem to funguje a neblázním z toho.

Co je vaše guilty pleasure v hudbě?
Moje guilty pleasure v hudbě je asi Taylor Swift. Spousta vyučených muzikantů z konzervatoře nebo raperů, si za to ze mě dělá srandu, protože je to ultra pop. Ale já vnímám Taylor jako geniální writerku.

Co vzkážete fanouškům? A proč by pro vás měli hlasovat?
Fanouškům Eurovize bych vzkázala, ať jsou vždy sami sebou. Je to sice často opakovaná věta, ale není pochopená a dostatečně aplikovaná. A chtěla bych, aby pro mě lidé hlasovali v případě, že mě budou považovat za zástupkyni Česka v soutěži, na kterou budou pyšní a bude se jim líbit moje píseň. Chci reprezentovat Českou republiku, ale pouze pokud mi lidi budou věřit. Pak pro ně udělám maximum.

GHOSTING  /text: Pam Rabbit, hudba: Filip Vlček, Pam Rabbit/
Damn!
What’s up
You’ve lost yourself
Just a little
Can’t find love
People speaking
Sounds like riddles
There’s a ghost
Livin in your house
He’s watching you
You know it too, hm

He is bored
Watching you
Eating your brisket
Tea gets gold
Anytime you try to drink
You want him gone
But he will always find you anytime
You try to run

I don’t wanna make you scared
I don’t wanna make you cry
But i kinda do, do, do, do

Oh no!
You’re alone
You got no friends and no one to hold
But this ghost under your bed
He’s your only friend

Oh no!
You’re alone
You got no friends and no one to hold
But this ghost under your bed
He’s your only friend

Oh hi!
I don’t really know why

But you kinda make it feel
Like you wanna die babe
Why are you so
Scared by your life and
You’ re just hating on yourself ‘cause
You’re frightened
All right
Why dot you just sip than
Mai tai
Come on be a bit zen
But you never really get it so you’re crumbling
Fall down get up
now you stumbelin

I don’t wanna make you scared
I don’t wanna make you cry
But i kinda do, do, do, do

Oh no!
You’re alone
You got no friends and no one to hold
But this ghost under your bed
He’s your only friend

Oh no!
You’re alone
You got no friends and no one to hold
But this ghost under your bed
He’s your only friend

Oh no!
You’re alone
You got no friends and no one to hold
But this ghost under your bed
He’s your only friend

Oh no!
You’re alone
You got no friends and no one to hold
But this ghost under your bed
He’s your only friend

RODAN
Jeho vůbec první singl nazvaný Gone se na konci roku 2020 vyšvihl do hitparád rádií Expres FM i Evropy 2. Následně písničkář RODAN získal nominaci na Objev roku 2021 a hudební magazín Headliner ho zařadil mezi padesátku největších nadějí české hudby. Tento dvacetiletý mladý muž s tváří kluka a vášní pro fotbal to v polovině loňska potvrdil vydáním debutové desky Glasses Off, na níž se sympatickou lehkostí a podmanivou intimitou i jemnocitem balancuje mezi současným popem a indie folkem. Producentem nahrávky je Jan Čechtický z Ohm Square. Jako singl a video uvedl album duet se zpěvačkou Isabellou Noel nazvaný I Just Lost a Friend. RODAN je téměř výhradním autorem všech anglických textů, stejně jako hlavním skladatelem svého repertoáru.

„Snažím se o co největší různorodost, protože to je podle mě to, co dělá hudbu krásnou – variace, způsoby a fantazie. Drtivá většina mých textů je o věcech, situacích či lidech, kteří ale doopravdy neexistují. K tomu, abych napsal písničku o něčem, co není, tak potřebuju naplno využít svoji fantazii. Pokud chce někdo moje písničky pochopit, tak se musí také odpoutat od reálného světa a nechat svoji představivost pracovat naplno.“

ROZHOVOR S RODANEM
Jaký příběh má vaše skladba Introvert Party Club?
Písničku Introvert Party Club vznikla na Songwriting Campu, který pořádá OSA. Napsali jsme ji s Janem Vávrou, Joem Dolmanem a Jeppem Engelbrechtem Appelem poslední den kempu. Chtěli jsme spojit veselý nebo šťastný zvuk s hlubokým, a naopak smutným textem. Zkrátka pracovat s kontrastem. A to se povedlo. Zároveň je to písnička pro všechny, kteří mají pocit, že nikam nepatří.

Proč zrovna Eurovision Song Contest?
Rozhodli jsme se písničku Introvert Party Club poslat do Eurovize proto, že jsme ji od začátku věřili a věděli jsme, že tato soutěž je skvělou platformou k tomu, aby se dostala k lidem z celého světa.

Jakou svoji schopnost považujete za mimořádnou?
Nevím, jestli se to dá považovat za superschopnost, ale řekl bych, že umím dobře naslouchat. Sice mi moc nejde vyjadřovat svoje pocity, ale dokážu zpracovávat pocity druhých.

Co je vaše guilty pleasure v hudbě?
Rozhodně Dermot Kennedy. Zejména jeho starší tvorba. Pamatuji si, že jsem jeho After Rain dokonce poslouchal měsíc v kuse každý den.

Co vzkážete fanouškům? A proč by pro vás měli hlasovat?
Jestli máte pocit, že nikam nepatříte a nikdo nechápe to, jak se cítíte, tak je to v pořádku. Já se tak cítím taky. Nebojte se být jiní a hlasujte pro náš song.

Introvert Party Club  /hudba a text: Jan Vávra, Joe Dolman, Jeppe Engelbrecht Appel, Rodan Tuka/
My therapist told me I need to go out
Cause i’m young and i should love it
But I don’t wanna be here at all
Not built for this, I wanna breakdown
I’m wondering how everybody does it

Oh it’s so hard for me
Just got here but i wanna leave
So crowded I can barely breathe
What’s wrong with me?

Love going to parties
Just tryna be somebody
Now everybody wants me
But nobody likes me, yeah
Beautiful bodies
Dancing all up on me
Yeah, everybody wants me
It just ain’t like me

Every night
Wasting my life
Chasing good times
I’m terrified
My favourite parties
Are where no one invites me

Don’t wanna do anything stupid (Oh no)
I’ll stay right here in the corner
I just wanna be on my own
Cause every time i say hello
I choke
I try and make a joke
It’s never funny at all

Oh it’s so hard for me
Just got here but i wanna leave
So crowded I can barely breathe
What’s wrong with me?

Love going to parties
Just tryna be somebody
Now everybody wants me
But nobody likes me
Beautiful bodies
Dancing all up on me
Yeah, everybody wants me
It just ain’t like me

Every night
Wasting my life
Chasing good times
I’m terrified
My favourite parties
Are where no one invites me
Ah-Ah
Wasting my life
Chasing good times
Ah-Ah
My favorite parties
Are when no one invites me

Oh it’s so hard for me
Just got here but i wanna leave
So crowded I can barely breathe
What’s wrong with me?

Every night
Wasting my life
Chasing good times
I’m terrified
My favorite parties
Are when no one invites me
Ah-Ah
Wasting my life
Chasing good times
Ah-Ah
My favorite parties
Are when no one invites me

VESNA
Vesna je ženská kapela v čele se zpěvačkou a textařkou Patricií Fuxovou. Zatím vydala dvě desky včetně duetů s Vojtou Dykem či Františkem Černým z Čechomoru. V roce 2019 Vesna získala nominaci na Ceny Anděl a jako předkapelu si ji vybrala skandinávská zpěvačka Aurora.

Vesna ve své hudbě využívá prvky folkloru, které zasazuje do moderního popu, čímž vytváří jí charakteristickou kombinaci snové a na podiu živelné muziky. Stálé členky kapely pocházejí z Čech, Slovenska a Ruska. Na písni My sister’s crown se podílela také bývalá členka, bulharská raperka Tanita Yankova a ukrajinská domristka Katrin Vatchenko. Píseň vyzdvihující sesterství a ženskou sílu, autorsky vytvořená ve spolupráci Patricie a Production Lovers, je palčivou výpovědí o nesmyslnosti pravidel, které si jako lidstvo vytváříme.

„Jsme šestičlenná ženská kapela z Prahy. Daly jsme se dohromady na konzervatoři, ale dalo by se říct, že jsme spíš slovanská kapela, protože ne všechny jsme z Česka. Jmenujeme se Vesna, po slovanské bohyni jara.“

ROZHOVOR S PATRICIÍ FUXOVOU
Jaký příběh má vaše skladba My Sister’s Crown?
Náš song vznikl s vizí účasti v Eurovizi. S vidinou soutěže jsem nechtěla psát jen o osobních věcech, ale o něčem, co se týká nás všech. Inspirací byla naše kapela, ve které spolupracuje šest osobností s jinými schopnostmi a často i názory. A přesto je úžasné spolu tvořit a hrát, protože se navzájem respektujeme a podporujeme. Píseň je tedy o sesterství, respektu, podpoře a spolupráci. Tyto hodnoty jsou podle nás klíčové v mnoha aktuálních tématech, které teď rezonují světem. Například otázka menšin, formy násilí a podobně.

Proč zrovna Eurovision Song Contest?
Je to pro nás šance sdílet naši radost z hudby a naše hodnoty se spoustou lidí. Chceme si najít nové posluchače napříč světem.

Jakou svoji schopnost považujete za mimořádnou?
Naše superschopnost je ženská síla a týmová spolupráce. Je nás šest v kapele, a to je pak velmi pravděpodobné, že se u nás najde ta pravá superschopnost potřebná ke každé situaci. 

Co je vaše guilty pleasure v hudbě?
Několik se nás shodlo, že milujeme Johna Meyera.

Co vzkážete fanouškům? A proč by pro vás měli hlasovat?
Milí fanoušci, pokud souzníte s hodnotami, o kterých je naše píseň, hlasujte v národním kole pro nás. Moc se těšíme na přímý přenos a jsme připravené to v Eurovizi poradně rozbalit!

MY SISTER’S CROWN  /text: Patricie Kaňok Fuxová, Tanita Yankova, Kateryna Vatchenko, hudba: Patricie Kaňok Fuxová, Tanita Yankova/

CZ:
Moje sestra do kouta nepůjde
Ani tebe poslouchat nebude
Moje sestra v srdci je divoká
Copy zaplést, nikdy si nenechá
Moje sestra do kouta nepůjde
Ani tebe poslouchat nebude

EN:
My sister’s crown
Don’t take it down
Don’t take it down
Nobody has right to do it
She’s beautiful
And capable
She is her own queen
And she will prove it

You can take your hands back
No one wants more boys dead
We’re not your dolls
We’re not your dolls

Life’s not a moneybag
Blood’s on your God’s head
You can’t steal our souls
You can’t steal our souls

REF:
Sestro krasiva
Oj ty silna
Chorobra jedina
Korona tvoja

RAP:
(Daj daj daj daj)
Daj raka ne se strachuvaj
S drugite sestri popluvaj
V moreto nij ňamame mjasto za tezi omrazi
Pazi, pazi
Ne taguvaj
Chop trop momite (chop kakinite)
ne sa non stop
Na razpoloženie
Ti prosto če sme sestri do kraj znaj!

EN:
You can take your hands back
No one wants more boys dead
We’re not your dolls
We’re not your dolls

Life’s not a moneybag
Blood’s on your God’s head
You can’t steal our souls
You can’t steal our souls

REF:
Sestro krasiva
Oj ty silna
Chorobra jedina
Korona tvoja

BR:
All the sisters of the world
Come together with a prayer
Choose love over power

Foto: archiv interpretů

Jeden myslel na “Začalo hlasování v národním kole Eurovize – zástupce Česka mohou vybírat fanoušci z celého světa

  • 6.2.2023 (20:04)
    Trvalý odkaz

    MARKÉTA IRGLOVÁ …….ostatní nemůže uspět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *