Liposukce 3v1 aneb Nejpokročilejší liposukce s efektem vypnutí kůže a  přenosem vlastního tuku  

Klinika LaserPlastic rozšířila své přístrojové portfolio o  nejpokročilejší technologii třetí generace pro laserovou liposukci, vypínání pokožky a  přenos vlastního tuku. Díky nově vyvinuté kanyle s integrovaným laserem může pacient  absolvovat liposukční modelaci postavy dokonce i ambulantně. Laserování, odsávání tuku i vypínání kůže totiž probíhá současně, v jedné kanyle a pohybu lékaře. Zároveň je získáno  přes 95 procent životaschopných buněk, které je možné ihned aplikovat do jiné oblasti a  přirozeně tak tvarovat postavu. 

Dvě mouchy jednou liposukcí 
Není nic neobvyklého, že zatímco má žena „boky jako skříň“, do podprsenky nemá co dát.  Naprosto nejideálnější řešení, jak zabít dvě mouchy jednou ranou, je spojit liposukci s  transferem vlastního tuku. Přístroj BeautiFill je vybavený speciální kanylou, která získává  více než 95 % životaschopných tukových buněk. Tuk je ve speciální nádobě okamžitě  filtrován, a tudíž jej lze ihned využít pro aplikaci do jiné části těla.  

„Možnost využít vlastní tuk je ideální například pro modelaci prsou. Tvary jsou pak  přirozenější, rekonvalescence rychlejší a dá se kombinovat i s implantáty. Přístroj BeautiFill  totiž dokáže získat a zachovat tuk v nejkvalitnější podobě s vysokým obsahem kmenových  buněk. Ty mají příznivý vliv na hojení a regeneraci v místě přenosu tukové tkáně,“ vysvětluje  MUDr. Martin Tománek, specialista na liposukce na klinice LaserPlastic. 

Six-pack jako od Michelangela 
Ani na muže jsme nezapomněli. Liposukční kanyla obsahuje unikátní laserové vlákno Angel  vyzařující paprsek radiálně ve 360 stupních, a jeho energie je tak rovnoměrně distribuována  do podkoží. Ta v ošetřované oblasti remodeluje kolagenní vlákna a dál stimuluje tvorbu  kolagenu, která s výrazným efektem kůži rovnoměrně vypne. To je důležité zejména  v delikátních oblastech jako je krk či podbradek. Lze jím však také tvořit takzvaný „six-pack“,  kdy se tuk odebere, a pokožka se zároveň velmi intenzivně vypne. Získaným tukem lze pak  ještě více zvýraznit efekt „pekáče buchet“ i dosáhnout přesného tvarování postavy. 

A jak taková laserová liposukce funguje? 
Nejdříve se podkoží napustí tumescentním roztokem s anestetikem. Následně začne proces  zahřívání, laserování a odsávání tuku, a zároveň vypínání uvolněné pokožky. To vše jedním  pohybem jedné kanyly. Kanyla současně neustále monitoruje teplotu ve tkáni v reálném  čase. Pokud teplota stoupne nad maximum, systém se automaticky zastaví. Je tak zaručena  nejen vysoká bezpečnost a maximální šetrnost, ale i kratší doba celého ošetření.

„Díky diodovému laseru s optimální vlnovou délkou 1470 nanometrů účinně narušujeme  pojivo tukové tkáně a uvolňujeme fibrotická vlákna. Ovlivnění tukových buněk je minimální, a  zachováváme je tak vysoce vitální pro jejich další transfer do požadovaných oblastí,“  vysvětluje MUDr. Tománek. 

Zdroj a foto: Laser Plastic

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *