Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Televizní institut ve spolupráci se skupinou Prima odstartoval program Primary Inspiration, sérii workshopů pro TV profesionály a profesionálky

Po prvním programu zaměřeném hlavně na hledání a vzdělávání nových talentů odstartoval v pátek 3. února Televizní institut spolu se skupinou Prima projekt s názvem Primary Inspiration. Ten se ve svém obsahu soustředí především na profesionály, kteří už v televizním prostředí působí.

Pod titulem Primary Inspiration se v cyklu pravidelných několikadenních seminářů a workshopů vybraným zájemcům z řad zaměstnanců a spolupracovníků skupiny Prima představí významní evropští televizní profesionálové a profesionálky a tvůrci. Ti budou zdejším kolegům a kolegyním napomáhat s vývojem vlastních formátů i zvyšováním konkurenceschopnosti v nepřeberném množství televizní produkce u nás, ale i ve světě.

Prvním přednášejícím z řady jmen zahraničních spolupracovníků byl držitel prestižní ceny BAFTA s více než třicetiletou zkušeností s prací v oboru Justin Scroggie z britské společnosti The Format People: „Potěšilo mě, že jsem byl prvním lektorem a konzultantem nového programu Televizního institutu pro televizi Prima. V průběhu vysoce profesionálního a výjimečně dobře zorganizovaného eventu jsme se s účastníky mohli soustředit na to, jak vylepšit český televizní obsah, a to v soustředěné atmosféře, v klidu a samozřejmě s humorem!”

Druhý ze série workshopů programu Primary Inspiration se uskuteční 24.-25. února pod vedením Clare Thompson z britské konzultační společnosti K7 Media se zkušenostmi z veřejnoprávní BBC i soukromé ITV, kde šéfovala vývoji zábavních pořadů.

Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima, ke spolupráci dodává: „Televizní tvorba je tvůrčí obor, kde je důležité mít oči neustále otevřené a přicházet s novými nápady, abychom i nadále patřili mezi komerční leadery na českém trhu. Jsme rádi, že jsme mohli s Televizním institutem založit novou vzdělávací platformu, která všem Prima lidem, kteří se podílejí na výrobě nových pořadů, pomůže rozšířit si obzory a načerpat inspiraci od domácích i zahraničních hostů.“

Televizní institut je nová vzdělávací a inspirační platforma z Brna, která je přímo navázaná na mezinárodní televizní festival Serial Killer. V současnosti spolupracuje na různých typech programů pro nové talenty i televizní profesionály a profesionálky s významnými českými i globálními vysílateli.

Ředitelka Institutu Kamila Zlatušková k programu Primary Inspiration dodává: „Mám ze spolupráce s Primou velkou radost. Jednou z našich společných klíčových vizí je zvýšit povědomí o kvalitní české televizní produkci v zahraničí a věřím, že tato série inspiračních workshopů je jednou z cest, jak toho dosáhnout.“

Program Primary Inspiration bude odbornému publiku v zahraničí představen spolu s dalšími vzdělávacími programy Televizního institutu jako součást prezentace už 21. února v rámci prestižní konference Berlinale Series pod názvem Killing Stereotypes about Central and Eastern Europe, vol. 4.

Zdroj a foto: Primary Inspiration

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *