Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

❤ ValentýnZábava

Čeká vás Valentýn o samotě? Vyzkoušejte rande naslepo s knihou od Knihobotu

Nedaří se vám najít toho správného parťáka? Čeká vás Valentýn o samotě? Zkuste rande s knihou. Vybrat si můžete z desítek hrdinů a odvážnější z vás mohou zkusit i rande na slepo.

Knižní secondhand Knihobot totiž připravil na svých pražských výdejnách speciální nabídku. Na výběr jsou romány i detektivky, nikdy ale přesně nevíte, jaký titul se pod obalem skrývá. K dispozici máte pouze stručný popis – zda se děj odehrává na anglickém venkově nebo s čím se bude hlavní postava potýkat. S jakým hrdinou tedy strávíte večer, zjistíte až doma. Knihu je možné koupit za pouhých 50 Kč.

Tipy na valentýnské čtení i pokoukání
Pokud překvapení není váš šálek kávy, vyberte si přímo na stránkách Knihobotu. A jaké knihy můžeme doporučit? Zkuste třeba tyhle osvědčené příběhy – většina má i filmovou adaptaci, takže v případě, že nedočtete, můžete dát šanci ještě hrdinovi ve filmu.

Pěna dní (Boris Vian) – od 185 Kč
Známý román francouzského spisovatele Borise Viana, který byl i úspěšně zfilmován. Pokud tedy nemáte chuť ke čtení, sáhněte po filmové adaptaci. Kniha představuje bezstarostné vyprávění o lásce i příběh o obavách z kruté smrti, demonstruje pomíjivost lidského štěstí a nemožnost uniknout osudovým ranám a společenskému systému.

Osamělost prvočísel (Paolo Giordano) od 242 Kč
I vteřinové rozhodnutí může mít důsledky na celý život. Alice a Mattia se v dětství rozhodli špatně. Přitom nešlo o nic závažného, ona se jen nechtěla stát závodnicí v lyžování a on nehodlal vzít na oslavu ke spolužákovi svou mentálně postiženou sestru. Následky na sebe nenechají čekat. Když se ale po letech setkají, zdá se, že by své místo v životě mohli najít jeden vedle druhého.

Láska za časů cholery (G.G. Marquéz) – od 65 Kč
Déle než 51 let čeká Florentino Ariza na příležitost, aby mohl Fermině Dazové vyznat nekonečnou lásku, na chvíli, až její 80letý manžel, slovutný lékař, zemře. Tehdy přichází chvíle pro kdysi opuštěného milence. Společně s Ferminou nastoupí na loď a vyplují po řece Magdaleně, aby si nerušeně mohli užívat své lásky. Příběh se v roce 2007 dočkal také filmového zpracování.

Zápisník jedné lásky (Nicholas Sparks) – od 170 Kč
Bestseller Nicholase Sparkse vypráví milostný příběh válečného veterána Noaha, který po návratu z války začíná nový život a obnovuje dům na plantáži. Stále ale vzpomíná na krásnou Allie, s níž se setkal před čtrnácti let. Když se začíná smiřovat s tím, že už ji nikdy neuvidí, jeho milovaná se náhle vrací do města. Příběh úspěšně natočil režisér Nick Cassavetes v roce 2004.

Růže pro Algernon (Daniel Keyes) – od 410 Kč
Růže pro Algernon patří k nejinspirativnějším příběhům moderní literatury. Zajímavostí je, že nejprve vyšel jako povídka, kterou autor později přepracoval na román. Obojí zpracování získalo ocenění. Příběh je vyprávěn prostřednictvím řady zápisků napsaných hlavním hrdinou Charliem Gordonem, mentálně retardovaným sedmatřicetiletým mužem s nízkým IQ, který se snaží učením a kurzy zvýšit své znalosti. Nakonec podstoupí operaci, díky které získá nadprůměrnou inteligenci. Ani ta mu však nedokáže zajistit trvalý vztah a lásku po které touží.

Zdroj a foto: Knihobot

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *