Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Pharrell Williams je novým kreativním ředitelem pánských kolekcí Louis Vuitton

Módní dům Louis Vuitton oznamuje, že novým kreativním ředitelem pánských kolekcí byl jmenován Pharrell Williams. Designérova první kolekce pro značku Louis Vuitton bude oficiálně představena v červnu letošního roku během pařížského pánského fashion weeku.

Pharrell Williams je vizionářem, jehož kreativní svět má velmi široký záběr – od hudby, přes umění až po módu. Během posledních dvou dekád se stal globální kulturní ikonou. Způsob, jakým dokáže překonávat hranice napříč nejrůznějšími obory, je v dokonalém souladu s filozofií značky Louis Vuitton. Francouzská módní ikona se prezentuje jako kulturní módní dům, který se nebojí inovací, pokroku a aktivního přístupu.

„Jsem velice rád, že se Pharrell vrátil zpět domů. Po našich úspěšných kolaboracích z let 2004 a 2008 se nyní stává novým kreativním ředitelem pánských kolekcí Louis Vuitton. Jeho kreativní vize sahá daleko nad rámec módy, a tak jsem přesvědčen, že pod jeho vedením se začne psát nová a vzrušující kapitola ságy našeho módního domu,“ komentuje Pietro Beccari, prezident a generální ředitel značky Louis Vuitton.

Životopis Pharrella Williamse
Pharrell Williams je vizionářský hudebník, producent, skladatel, filantrop, módní návrhář a podnikatel. Na svém kontě má 13 cen Grammy, včetně ocenění za Producenta roku v letech 2004, 2014 a 2019, a cenu Golden Note Award od ASCAP z roku 2012. Získal dvě nominace na Oscara – za vlastní píseň „Happy“ (Já, padouch 2) a jako koproducent v kategorii Nejlepší snímek za film Skrytá čísla (2016). Williams byl také nominován na Zlaté glóby jako spoluautor filmové hudby. V roce 2019 byl Williams nominován na Emmy za skladbu „Letter to My Godfather“ pro snímek Netflixu s názvem Black Godfather, který pojednává o legendárním hudebním producentovi Clarenci Avantovi. V roce 2020 byl Pharrell Williams přijat do Skladatelské síně slávy za svou práci pro duo The Neptunes.

V roce 2018 Pharrell namluvil remake klasického filmu The Grinch od studia Universal, napsal knihu A Fish Doesn´t Know It´s Wet a jako koproducent s Mimi Valdés uvedl originální seriál Brainchild (2018) na Netflixu. K dalším zajímavým projektům patří snímky Dope (2015), Roxanne Roxanne (2017), Voices of Fire (2020), seriál Harlem na Amazonu, který čeká druhá série, a komedie Rollin´, která vznikla ve spolupráci s Lenou Waithe pro HBO Max.

V roce 2019 Pharrell založil neziskovou organizaci YELLOW, která prostřednictvím vzdělání pomáhá dospívajícím realizovat jejich potenciál. V roce 2020 Williams představil neziskovou iniciativu Black Ambitions, která pomáhá afro a latino-americkým podnikatelům se start-upy v oblasti technologií, zdravotní péče, problematiky Web 3.0 a zákaznických produktů/služeb. Pharrell dlouhodobě bojuje proti rasovému bezpráví a zásadně se podílel na jednáních s guvernérem Virginie Northamem s cílem uznat Juneteenth jako oficiální státní svátek. Nadále se zasazoval o to, aby byl uznán i svátkem celonárodním. V dubnu 2019 představil Pharrell Williams svůj první, vícedenní hudební festival SOMETHING IN THE WATER na pláži ve svém rodném městě Virginia Beach. Loni v létě Williams přesunul tento hudební festival do Washingtonu D. C., jako datum konání byl vybrán víkend připadající na svátek Juneteenth (17. – 19. června).  Letos v dubnu se SOMETHING IN THE WATER přesouvá zpět do Virginia Beach.

Pharrell Williams se značkami Billionaire Boys Club a Ice Cream uspěl také jako módní návrhář a podnikatel. Na podzim roku 2019 se Williams spojil s Davidem Grutmanem a společně otevřeli Swan and Bar Bevy v Miami Design Districtu a v roce 2021 The Goodtime Hotel. V roce 2020 Pharrell založil výrobní společnost HumanraceTM, která podporuje jednotlivce v cestě za lepší kvalitou bytí.

O značce Louis Vuitton
Již od roku 1854 přináší Louis Vuitton světu jedinečný design, v němž se snoubí inovace a styl s tou nejlepší kvalitou. I dnes zůstává značka věrna duchu svého zakladatele Louise Vuittona. Ten, díky svým zavazadlům, taškám a doplňkům pro cestovatele, které byly stejně elegantní jako praktické, je považován i za zakladatele filosofie ‚umění cestování‘. Již od dnů Louise Vuittona se s příběhem značky pojí odvaha. Věrna tomuto odkazu značka Louis Vuitton pravidelně zve architekty, umělce a designéry ke spolupráci na kolekcích ready-to-wear, bot, doplňků, hodinek, šperků a parfémů. Dokonalá kvalita produktů Louis Vuitton je důkazem péče, kterou značka věnuje řemeslnému zpracování.

Zdroj a foto: www.louisvuitton.com, Erik Ian, @louisvuitton,@pharrell

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *