Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CestováníZe života

Emirates slaví Mezinárodní den mateřského jazyka UNESCO

U příležitosti oslav Mezinárodního dne mateřského jazyka, který připadá na 21. února a který zavedla organizace UNESCO jako připomínku kulturní a jazykové rozmanitosti udržitelné společnosti, přináší letecká společnost Emirates své pojetí této iniciativy. Aerolinka na palubách svých letů zajišťuje širokou nabídku jazyků, kterými hovoří multikulturní palubní personál. Také obsah webových stránek společnosti je nabízen ve 28 jazycích stejně jako oceňovaný zábavní palubní systém ice.

Na palubě každého letu Emirates hovoří palubní personál hned několika jazyky. Aerolinka proaktivně vyhledává zaměstnance, kteří zvládají hned několik jazyků aby cestující absolvovali co nejpohodlnější cestu v jejich rodném jazyce. Palubní personál se rekrutuje z více než 130 zemí a dohromady hovoří více než 70 jazyky.

Na webových stránkách Emirates.com, na kterých najdete informace o všech poskytovaných službách, lze zobrazit obsah v 28 různých jazycích. Aplikace Emirates pro operační systémy iOS a Android je rovněž k dispozici v 19 různých jazycích.

Obsah oceňovaného palubního systému ice Emirates je dostupný ve více než 40 jazycích, včetně filmů, televizních seriálů, hudby, poezie a podcastů. Cestující tak mohou sledovat více než 1 900 filmů, které jsou dostupné v angličtině, arabštině, hindštině, francouzštině, španělštině, italštině, japonštině, korejštině, němčině, paňdžábštině a moha dalších jazycích. Těm, kteří dávají přednost sledování boxsetů či oblíbených seriálových hitů, nabízí ice více než 500 epizod z dílny arabské televizní tvorby a 29 kanálů televizních pořadů z Indie a Pákistánu. Řada populárních komediálních a drama seriálů, které jsou v originále vysílány v angličtině, jsou na palubě Emirates nabízeny s několika různými dabingy, včetně italštiny, španělštiny, japonštiny, němčiny, francouzštiny a dalších. Cestující mohou navštívit stránky ice a zjistit v jakém jazyce je vybraný obsah k dispozici.

Pro cestovatele, kteří preferují hudební zábavu, je k dispozici až 40 tisíc hitů napříč všemi žánry, včetně korejského K-Popu, Afrobeatu (joruba, isiZulu a dalších), P-Popu (tagalog), Reggaetonu (španělština), C-Popu (mandarínština, kantonština) a Opery (francouzština, italština a další). Cestující si mohou poslechnout také polské, ruské, urdské, paňdžábské, hindské, sinhálské, tamilské, malajské, thajské a turecké melodie a mnoho dalších.

Kdo si chce během cesty zdokonalit své jazykové dovednosti, může využít službu palubního systému ice UTalk Language Learning – modul, který napomáhá v učení základních frází v novém jazyce. K dispozici je v arabštině, španělštině, ruštině, japonštině, němčině a francouzštině.

Emirates je největší mezinárodní letecká společnost na světě, která obsluhuje 140 destinací po celém světě. Aerolinka se vždy zasazovala o kulturní a jazykovou rozmanitost a oslavovala nuance různých kultur na palubě svých letů včetně regionálně inspirované kuchyně, respektování náboženských zvyklostí jako je půst či veganství nebo oslav speciálních příležitostní a svátků na palubě letadla, například Vánoce, lunární Nový rok, Oktoberfest nebo Diwali.

Mezinárodní den mateřského jazyka
Koncept Mezinárodního dne mateřského jazyka byl schválen na generální konferenci UNESCO v roce 1999 a již 23 let se slaví po celém světě. UNESCO věří v důležitost kulturní a jazykové diverzity pro udržitelnou společnost a usiluje o zachování kulturních a jazykových odlišností, které podporují toleranci a respekt k ostatním. Vícejazyčné a multikulturní společnosti existují díky svým jazykům, které předávají a uchovávají, tradiční znalosti a kultury udržitelným způsobem.

Zdroj a foto: Emirates

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *