Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pitíZábava

Moderátor Českých lvů Havelka střídá v reklamních spotech Magnesia čtyři filmové role

S filmovými cenami Český lev se neodmyslitelně pojí oblíbené reklamní spoty minerální vody Magnesia. Hlavním protagonistou letošního jubilejního ročníku se stal divadelní režisér, dramatik, herec a moderátor Jiří Havelka, který se v nich představí rovnou ve čtyřech ikonických rolích z českých filmů. 

Nové televizní spoty ke 30. ročníku Českých lvů představí nový koncept. Vtipnou formou ukáží náročnost filmového průmyslu pro všechny tvůrce, kterým při tvorbě dodá potřebnou energii právě minerální voda Magnesia.  Havelka se během něj transformoval do čtyř filmových rolí: postavy Baby (Šakalí léta), šarlatána (stejnojmenný film), pana Louky (Kolja) a legendárního Zátopka (stejnojmenný film).  Havelka bude provázet i letošním slavnostním večerem udělování cen Český lev 4. března v Rudolfinu.

Jiří Havelka(*1980, Jihlava)
Jiří Havelka je divadelní režisér, dramatik, herec a moderátor TV pořadů. Na DAMU absolvoval obor režie na Katedře alternativního a loutkového divadla. Již během středoškolských let se podílel na založení divadelního spolku HOBIT, během studií na DAMU začal hrát a režírovat na malé scéně studia Ypsilon a později v řadě českých divadel, například v Dejvickém divadle. Založil tradici Festivalu Cute dramatiky pořádaného pravidelně 17. 11. v Ypsilonce. Jeho hry často leží na pomezí činoherního a alternativního až pohybového či výtvarného divadla.

Havelka byl zakládajícím členem televizní Stanice O, později Óčko. Je jednou z hlavních autorských tvůrčích osobností divadla Vosto5 založeného na improvizaci. Patří také k zakladatelům občanského sdružení JSAF, které pořádá Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava.

V roce 2008 získal Cenu Alfreda Radoka v kategorii Talent roku. V letech 2011–2019 působil jako vedoucí katedry alternativního a loutkového divadla (KALD) DAMU, kde již předtím vedl herecký ročník. Příležitostně moderuje kulturní pořady v České televizi (Letadlo, Hotel Insomnia, Tečka páteční noci, Magnesia Litera, Český lev).

Režíroval komedii Vlastníci (2019), k níž napsal i scénář. Jeho druhý autorský film Mimořádná událost byl uveden v roce 2022, Havelkovým třetím celovečerním filmem je Zahradník (2023). Z hereckých rolí lze jmenovat například tragikomedii Zoufalci (2009) nebo komedie Po čem muži touží (2018) a Láska na špičkách (2021). Havelka se objevil také v televizním pořadu Nejchytřejší Čech (2014) a seriálech Až po uši (2014–2017), Ochránce (2021) či Pozadí událostí. (2022).

Foto: archiv Magnesia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *